Jump to content

Internet Sitelerine Engeli Kaldırma

jet_iso
 Share

Recommended Posts

s.a.

buranın uygun olduğunu düşündüm. bir hatamız varsa affola.

arkadaşlar benim sorum okuldan internete bağlanırken okulun saçma engellemelerini aşmakla ilgili.

bizim siteye bile girmiyor. tnctr ye girerken sayın kullanıcı girmke istediğiniz siteye önce biz bakıyoruz gibi şeyler yazıyor. dtunnel den giriyorum ama o da çok sıkıntılı. bunu aşabilir miyiz.

bi de program kurulumuna izin vermiyor. mecburen portable kullanıyorum. kaspersky client scan diye bi şey var. 16 gb flash belleğimi taramaya çalışıyor bilgisayar kilitleniyor.

bilgisayarım a bile girmeye izin vermiyor. bunu aşıyorum ama interneti halledemedim. okul marmara üniversitesi göztepe kampüsü bilişim merkezi belki bilen vardır. uyarı resmini yüklememe gerek var mı?

ilgilenen herkese teşekkürler.

Edit: Okulu mecbur bıraktım engelleri kaldırdılar artık. Herkese teşekkürler...

Edited by jet_iso

nasıl engelli dostan kopyala sonra editle sonra üzerine yaz.

anlamadığım nasıl engelliyolar windows klasörünü nasıl engellediler acaba merak ettim sonra bana caps yollarmısın?

• 4 ay sonra...
abi sorun şu.

sınırlı kullanıcı var ne dns değiştirebiliyorum ne de host dosyasına yazım yapabiliyorum.

kardeş bizim okuldaki gibi demek istediğin şu mu ;Bu siteye erişim Milli Eğitim Bakanlığının Kararınca Türk Telekom tarafından engellenmiştir

kardeş bizim okuldaki gibi demek istediğin şu mu ;Bu siteye erişim Milli Eğitim Bakanlığının Kararınca Türk Telekom tarafından engellenmiştir

Hayır bende direk okul engellemiş siteyi. ..... marmara üniversitesi bilişim merkezi tarafından ...... diye bi şeyler yazıyor. Yani ben siteye girmeden önce sistem tarıyor siteyi ve girmeme izin vermiyor. Zaten uyarıda da yazmışlar önce biz tarıyoruz diye.

Son girdiğimde erişim sınırıkaldırılmıştı ama şu anda nasıldır bilmiyorum. Zaten bilgisayarlarda açık vardı ben sınırları kaldırıp kullanıyordum, yakalandım :D

• 11 ay sonra...

facebooka girerken

Bu siteye erişim, sakıncalı içeriğinden dolayı, Milli Eğitim Bakanlığı isteğiyle, Türk Telekom A.Ş. tarafından engellenmiştir.

diyor.

eklentileri kurdum tekrar açılmıyor.. nasıl aşabilirim bu durumu?

• Editor

[quote name='nihilist_deniz' date='03 May 2011 - 14:33 ' timestamp='1304422386' post='1004013']
facebooka girerken

Bu siteye erişim, sakıncalı içeriğinden dolayı, Milli Eğitim Bakanlığı isteğiyle, Türk Telekom A.Ş. tarafından engellenmiştir.

diyor.

eklentileri kurdum tekrar açılmıyor.. nasıl aşabilirim bu durumu?
[/quote]
uzantınız büyük bir ihtimalle ttnet değil meb dir. uğraşmayın :)

modemin koruma ayarlarına bak eğer sıkı korumalıysa çok denetliyor antivürüs kullanıyorsan ve rahat etmek istiyorsan korumayı kaldır benimde başıma geldi her siteye giremiyordum kaldırınca rahat ettim okulunkini kullanıyorsan DNS numarası kullan numaraları vereyim kullan işin bitincede otomatik dns ye alırsın kimse anlayamaz yazması kolay ve çok hızlı dns leri yazdım dene bakalım

8.8.8.8
8.8.4.4

bunları gir bütün kapılar açılır

Edited by the67