Jump to content

Lenovo V310-15ikb Bios Güncellemesinden Sonra Ekran Gelmiyor

lord_figo18
 Share

Recommended Posts

Bir japon atasözü der ki "çalışıyorsa elleme." Bios güncellemesi genellikle tpm 2.0 için bazılarında çok absürt ram problemi gibi hatalı fixlemek içindir. Diğerleri mecburi olmayacak düzeyde basit değişimler içerir. Neden bios güncellemesi gereği duydunuz bilmiyorum fakat görünen durumda sanırım yanlış bios dosyası flashlamışsınız. Bios entegresinin sökülerek müdehalesi halleder, 2 biosun yazılmasına gerek yok main bios entegresini yeniden yazmaları yeterlidir. Fiyat konusunda tamamen gittiğiniz yerin insiyatifine bağlısınız. Birde işi bilen birine verin cihazınızı çöp etmesin

• Like 1

Üstad Windows update de driverleri bulmamıştı bende lenovonun programını kurmuştum o yavru da ne var ne yok update yaptı ben lenovolarda bu soruna hiç denk gelmedim işyerinin teknik servisine götürüyorum olmadı ortak çalıştığım bilgisayarcıda bios update cihazı var böyle olacağını bilsem hiç el değmezdim ama nasip diyelim 

• 4 hafta sonra ...

Daha önce eprom atmadıysanız yapmanızı tavsiye etmem. Tamamen cihazınızdan olabilirsiniz. Bulunduğunuz yerde illaki notebook tamirleri yapan birileri vardır. Chip sökmek ilk defa yapan biri için kolay değil. Bga smd entegre söken makinelerin olduğu bir servise giderseniz yardımcı olacaktır. Çok pahalı olacağına inanmıyorum.

lord_figo18, 20.02.2023 - 01:39 yazdı:

Selamın aleyküm arkadaşlar lenovo v310-15ikb bios güncellemesinden sonra ekran gelmedi ne yapmam gerekiyor korkulacak bir şey yoktur umarım şimdiden teşekkür ederim 

Bazı lenovolarda en son sürüm yüklenince sorun olabiliyor. Sorunu çözmek içince kasayı açıp batarya ve pili bir süre sökmek gerekiyordu.

surkentli, 8 saat önce yazdı:

Daha önce eprom atmadıysanız yapmanızı tavsiye etmem. Tamamen cihazınızdan olabilirsiniz. Bulunduğunuz yerde illaki notebook tamirleri yapan birileri vardır. Chip sökmek ilk defa yapan biri için kolay değil. Bga smd entegre söken makinelerin olduğu bir servise giderseniz yardımcı olacaktır. Çok pahalı olacağına inanmıyorum.

Her şeyin bir ilki vardır ben de daha önce bilmiyordum kendi geldi ve deneme yanılma yöntemiyle öğrendim

ayrıca çipi sökmek zorunda değil ,  bacaklarına bağlaması yeterli

Edited by bensuslu11

• 7 ay sonra...