Jump to content

Firefox Eklentileri

Falcon
 Share

Recommended Posts

Firefox Eklentileri

Firefox u Firefox yapan eklentilerdir.

* SearchPluginHacks

Sağ üstteki hızlı arama bölümünden istediğiniz siteyi sağ tıklayarak silebilmemizi sağlıyor. Ufak ama faydalı.

* Greasemonkey

Girdiğiniz sitelere kendi istediğiniz kodları ekleyerek özelleştirebilirsiniz, ve tabii ki userscripts.org

* User Agent Switcher

Ferruh' un sitede gördüğüm güzel bir eklenti. User Agent' ı değiştirmeye yarıyor.

* CookieCuller

Yine Ferruh' tan duyduğum güzel bir eklenti, gelişmiş çerez yönetimi.

* IE View

Linklere veya sayfadayken sağ tıkladığınızda "View this page in IE" kısayolunu çıkartıyor ve o sayfayı Internet Explorer' da açabiliyorsunuz. Microsoft' un sayfalarında çok işe yarıyor.

* FlashGot

Firefox ile download programımız arasındaki ilişkilerimizi güçlendiriyor. Olmazsa olmaz.

* Show IP

Girdiğimiz sitenin IP sini sağ alt tarafta gösteriyor ayrıca kısayoldan whois sorgulaması yapma gibi bir kaç özelliği daha var.

* ScreenGrab 0.8!

Sayfanın tamamını veya gördüğümüz kısmının ".png" formatında görüntüsünü kaydetmemizi sağlıyor.

* Switch Proxy

Proxyleri belli periyodlarla, rasgele yada basitçe değiştirebilmek için

* Translate

Bir çok dilde mevcut sayfayı ilgili çeviri sitesine gönderiyor (babelfish,google translate)

* Add N Edit Cookies

Cookileri rahatça görme ve modifiye etme

* Cute Menus

Bu benim için en önemli extensionlardan biri Menülere ikon ekliyor ve her yer çok şirin oluyor şiddetle tavsiye edilir.

* Googlebar

Google' un resmi Firefox toolbarına göre daha güzel olan GoogleBar

* Session Saver

Acayip güzel eklentilerden bir diğeri, crash gibi durumlardan sonra kaldığınız yerden devam etmenizi ve tab gruplarını kaydedip daha sonradan tek seferde açmanıza yarıyor.

*HTML Validator

Firefox tarayıcınızın sağ alt köşesinde, girdiğiniz sayfanın standartlara uygun olup olmadığı hakkında bilgi veriyor (Kaç hata olduğunu ve nerelerde hata olduğunu söylüyor.)

*ScrapBook

web sayfalarini kaydetmenize,duzenlemenize yariyor tam arsivciler icin , gene forumda benzeri bir konuda mehmet tavsiye etmisti sagolsun.

* FireBug

Ajax, Javascript ayıklayıcısı, muhteşem bişey

*Web Developer Web Tasarımcı ve Geliştiriciler için bir çok faydalı araca sahip. Hem kendi sitelerimizi hazırlarken, hem internette gezdiğimiz sitelerin nasıl yapıldığını anlayabilmek için çok faydalı. Web Tasarımcı/Geliştirici herkesin edinmesi gerekiyor.

*Fizzle: Firefox ile entegre çalışan RSS okuyucu.

*IE Tab: Dilediğiniz sayfaları IE motoruyla açıyor. Windows Update gibi sitelere bağlanmak için ideal. IE View'den farkı, siteleri ayrı bir tab içinde Firefox içinde açması.

* SearchStatus: PageRank ve Alexa değerlerini gösteriyor. Google'da indexli sayfaları, backlink sayısını, whois bilgisini, keyword yoğunluğu, vs. bir sürü şeyi göstermeye yarıyor. SEO ile ilgilenenlerin indirmesini tavsiye ederim.

* AdSense Notifier: AdSense istatistiklerinizi belirli aralıklarla güncelleyip ne durumda olduğunu gösteriyor.

* ColorZilla: Web sayfasının herhangi bir noktasından renk almanızı sağlıyor. HEX ve RGB şekilnde gösteriyor.

* del.icio.us: FirFox Toolbarına bir del.icio.us sayfanıza gitmeye yarayan, bir de o anki sayfayı etiketlemeye yarayan 2 buton ekliyor. Ayrıca başka bir kaç özelliği de var.

* Feed Your Reader: Harici feed okuyucunuz ile FireFox arasındaki bağı kuruyor.

* MeasureIt: Web sayfanı belirli bir bölümünün kaça kaç olduğunu ölşmeye yarayan bir cetvel eklentisi.

* Pearl Crescent Page Saver: Web sayfasının tümünün veya görünen kısmının PNG formatında ekran görüntüsünü kaydetmeye yarıyor.

* Go Up: Gezdiğiniz sitedeki bir üst dizine geçmenizi sağlıyor.

* Colorful Tabs: Açılan herbir tab'ın farklı renkte yapıyor, gereksiz yani :)

* dotCOMplete: Evet ctrl+enter= http://www..com, shift+enter= http://www..net, ctrl+shift+enter= http://www..org kısayolları

* imagepref: Mevcut sitedeki imajları engelliyor.

* Send link button: Mevcut sitenin adresini postalamak için

* .pdf download: No Comment :)

* Stop-or-Reload Button: Durdur ve Yenile için ikisi bir arada tuşu.

* Flickrfox: Sorsanız bana web nedir diye. del.icio.us ve flickr derim. Bu da flikrdan fotoğrafları açtığımız bir sidebara atıyor.

* Reloadevery: Hı hı tahmin ettiğiniz gibi belirlediğiniz aralıklarla sayfayı yeniliyor.

* TinyURL creator: Tiny URL'yi bilenler anlamıştır. Anladınız anladınız :)

* Gmail Space: Gmail hesabınıza dizin olarak tarayıcınızdan erişin. Gmail hesabı olmayan yok di mi?

* Performancing: Yani, ileri blog şeysi :p

* Costumize Google: Google sayfanızın ayarları(!); reklama hayır, birde bunlar var eklentileri gibi.

*SEOpen : Arama motorları ile ilgili bazı kullanışlı araçları içeren bir eklenti

* Quickchat::

Görüntülediğiniz sitede dolaşan diğer insanlarla konuşabilmek için yapılmış eklenti.

*QuickProxy, status bardaki bir butonlar proxy acilip kapatilabiliyor.

*Permit Cookies, Menulerin icinde her seferinde bogulmak yerine status bara ekkliyor kendini. Faydali.

Devamı Gelecek....

*FireFTP : Oldukça güzel bir Ftp eklentisi.

*Time tracker firefox başında ne kadar zaman geçirdiğinizi ölçmek ve "hayatımın 5/6sı internette geçiyor" demek için bire bir

video downloader youtube,google video gibi 50 den fazla video sitesinden videoları indirmenize yarayan faydalı bir şey.

Download embeded sayfaya gömülmüş her türlü şeyi download etmenizi sağlıyor; yani mesela bir sitede bir flash animasyon çok mu hoşunuza gitti? hemen download ediverin

*Stumble Upon, tüm dünyadan seçtiğiniz dile ve konulara göre beğenilmiş ve çoğu zaman da ilginç siteleri size getiriyor. Siz de bunlara 'beğendim' ya da 'sevmedim' şeklinde oylar verebiliyorsunuz. Kendi dolaştığınız siteleri de Stumble'a önerebiliyorsunuz. Kurulum sonrası pek karşınıza çıkmayan bir üyelik sistemi var, bunla da kendi favorilerinizi saklayıp düzenleyebiliyorsunuz.

*MR Tech Disable XPI Install Delay ismindeki bu eklenti de eklentileri kurarken 5 sn ye beklemeyi kaldıran bir eklenti.

Sık sık değişik eklentiler kuruyorsanız işinize yarayabilir.

*Domain Details - Anında whois bilgilerini almak ve domain bilgilerini görüntülemek için

*Page Update Checker

İstediğiniz sayfalardaki değişiklikleri belirttiğiniz süre aralığında kontrol edip değişiklik olduğunda haber veriyor.

• 1 ay sonra...

dostum benim şirket sadece IE ile çalışıyor sisteme başka browserle girmeme izin vermiyor.firefoxsa İE tab ekledim girebiliyorum umarım şirketim bana kızmaz (yakalarsa...)ama benin derdim başka pardus kurdum makineye linux taki firefox için IE tab eklentisi varmı onu merak ediyorum (ben bulamadımda gözümden kaçmış olabilir) ne dersin var mıdır sence?

:p güzel bir noktaya değinmişsin arkadaşım sence internet explorer yüklü olmayan bi makinede firefoxta internet explorerla açılabilme ihtimali yüzde kaç?

açılması için önce linuxda İE olması lazım yani o iş olmaz bilmem ne decere açıklayabildim :D

• Administrator

Firefoxta bir sayfanın açılmamasının 2 sebebi olabilir diye düşünüyorum.

1- proxy ayarları ie üzerinde yapılmıştur firefoxta yapılmamıştır.

2- server belki sadece ie browser bilgisine izin veriyordur. bunu aşmak için firefox'un user agent eklentisi var. o eklentiyi kurup user agent ayarını internet explorer 6 olarak ayarlamak gerek.

FireTune 1.1.4 - Türkçe

firetunenz7.jpg

Tanıtım:

Birçok farklı tarayıcı deneyip bunların hepsinden sıkıldınız ve Mozilla Firefox'a geçtiniz. Mozilla Firefox yaptığınız ince ayarlar açısından size yetersiz geliyor ve bunları düzenlemek istiyorsanız. Bu program sayesinde Firefox'un ince ayarlarına ulaşabiliyorsunuz, üstelik de Türkçe bir arabirim sayesinde. Kendi isteğinize göre Firefox tarayıcısının performansını arttırabiliyorsunuz. Kullanımı oldukça basit bu sayede işlemlerinizi ve ayarlarınızı oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bu sürümdeki yenilikler:

# Program Firefox’un 2.x sürümlerine tamamen uyumlu hale getirildi.

# Programın kurulumuna bazı yeni seçenekler eklendi.

# Yardım bölümündeki hatalar giderildi.

Home -

Size - 884 Kb

Download:

Please register to see this content.

FireTune 1.1.4 - Türkçe

firetunenz7.jpg

Tanıtım:

Birçok farklı tarayıcı deneyip bunların hepsinden sıkıldınız ve Mozilla Firefox'a geçtiniz. Mozilla Firefox yaptığınız ince ayarlar açısından size yetersiz geliyor ve bunları düzenlemek istiyorsanız. Bu program sayesinde Firefox'un ince ayarlarına ulaşabiliyorsunuz, üstelik de Türkçe bir arabirim sayesinde. Kendi isteğinize göre Firefox tarayıcısının performansını arttırabiliyorsunuz. Kullanımı oldukça basit bu sayede işlemlerinizi ve ayarlarınızı oldukça hızlı bir şekilde gerçekleştirebiliyorsunuz.

Bu sürümdeki yenilikler:

# Program Firefox’un 2.x sürümlerine tamamen uyumlu hale getirildi.

# Programın kurulumuna bazı yeni seçenekler eklendi.

# Yardım bölümündeki hatalar giderildi.

Home -

Size - 884 Kb

Download:

Please register to see this content.

Seni seviyom aliosman :unsure:

• 6 years yıl...
  • Editor

AdBlock Edge v2.1.5 [Mozilla Add-on]

308a3ic.png

AdBlock Edge is a fork of the AdBlock Plus version 2.1.2 extension for blocking advertisements on the web. This fork will provide the same features as AdBlock Plus 2.X and higher but without "acceptable ads" feature. AdBlock Edge was primarily branched off from AdBlock Plus 2.1.2 source code package "http://adblockplus.org/downloads/adblockplus-2.1.2-source.tgz" created by Wladimir Palant.

Homepage
Download

Edited by semsibey