Jump to content

Xp Multiboot (8 İso) Mmtsahindmn Perfect Xp

mmtsahindmn
 Share

Recommended Posts

barış seven in xp iso sunu multiboot göre hazırlayıp düzenledim, bu multiboot kendi başına bir sistemdir ama grub2 ile ventoy ve aioboot da sorunsuz çalışmakta, tek yapmanız gereken XP_USB\USB_ROOT\USBMENU\USBMENU.lst dosyasını tıklayıp grub4dos olarak açmaktır..

indirme link https://www.mediafire.com/file/6cnyeconvwghknb/XP_USB.zip/file

• Like 5
  • Thanks 1

crasadure, 23.04.2023 - 17:10 yazdı:

Grub2 File Manager_Grub4DOS ile Perfect XP Kurulumu

Grub2FM ile Windows XP Kurulumu Adım 1 ve Adım 2 İşlemlerinin Video Anlatımı(Ses Yok, Görsel Anlatım)

Üstadım ağzına sağlık, söylediklerinde haklısın lakin benim koymuş olduğum sistemde bir hata veya bozukluk yok çünkü ben 2 yıla yakındır bu sistemi gfx menü olmadan ventoyda kullanıyordum, sadece kanalımda Xp de sorun yaşayanlar için sorunsuz bir kurulum için birde sadece USB ye hazır yazılan ve gfx menü de koydum, evet haklısın grub2fm de Xp isosunu tanıyor ama adım 1 ve 2 de bağzı bilgisayarlarda mavi ekrana düşerken bağzı bilgisayarlarda ise Xp ISO dosyası memdisk yaparken mavi ekrana düşüyor, bu yüzden grub4dos olması her türden bilgisayara yüklenmesi açısından en iyisi, ek olarak benim kast ettiğim menulist i grub4dos ile açma mantığını sen de videodanda göstermişsin burada sadece gfx menüye önem vermediğim için detaylı bir açıklama yapmadım.. amaç bir şekilde Xp yi kurmak.. söylediğim gibi bu sistemi ben ventoy da 2 yıla yakındır kullanıyorum bir sorun yaşamadım ama diğer yöntemlerde yaşadım.. üstadım son olarak şu ventoyda grub4dos a geçme olayını ayrı bir video ve dosya olarak paylaşır mısın hepimiz faydalanalım.

Edit üstad birde haklı olduğun bir başka konu da USBmenu klasörünü USB dizinine klasör olarak atın demeyi de unutmuşum.. 

Edited by mmtsahindmn
  • Like 1

mmtsahindmn, 23.04.2023 - 11:12 yazdı:

barış seven in xp iso sunu multiboot göre hazırlayıp düzenledim, bu multiboot kendi başına bir sistemdir ama grub2 ile ventoy ve aioboot da sorunsuz çalışmakta, tek yapmanız gereken XP_USB\USB_ROOT\USBMENU\USBMENU.lst dosyasını tıklayıp grub4dos olarak açmaktır..

indirme link 

Please register to see this content.

Emeğinize sağlık çok güzel olmuş bir sorum olacaktı yaptığınız multiboota kendi isolarımı ekleyip düzenlemek istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz teşekkürler…

Ghostmlt, 27.04.2023 - 14:06 yazdı:

Emeğinize sağlık çok güzel olmuş bir sorum olacaktı yaptığınız multiboota kendi isolarımı ekleyip düzenlemek istiyorum nasıl yapabilirim yardımcı olur musunuz teşekkürler…

nt5 ile isoyu oluştur ve multiboot içersine grub4dos ile yada direkt at