Jump to content

Cpu Hata Veriyor

albano
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar intel core 2 duo 6300 lga775 soketli işlemcim ilk aldığım günden beri açılışta cpu code error veya cpu loading hatasını veriyor. Bunun dışında normal çalışıyor. Bu hata giderilebilirmi? Bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum. Biosdan uğraşmama rağmen olmuyor. Acaba işlemcide bir sorun mu var? Yardımlarınızı bekliyorum.

Bios içinde BOOT->Boot Settings configuration->Wait For “F1″ If error ->”Disabled” şeklinde değiştirirsek artık açılışta “F1″ tuşuna basmamıza gerek kalmayacak.Böylece sorunu çok kolay şekilde aşmış olacağız .artık hata vermez ayrıca kapanmasada çalışmaya engel değildir sorun olmaz.

Edited by asateş

ilk aldığın günden beri mi?

yahu arkadaşlar yeni ve garantili bişeyler aldığınızda eğer sorun varsa gidip deiştirin

sana burda binlerce şeyker yazılabilir şunu yap bunu yap diye

sen git aldığın yere ******ür "code error" de :)

Arkadaşım ben işlemciyi aldıktan sonra firma kapandı.

Bios içinde BOOT->Boot Settings configuration->Wait For ?F1? If error ->?Disabled? şeklinde değiştirirsek artık açılışta ?F1? tuşuna basmamıza gerek kalmayacak.Böylece sorunu çok kolay şekilde aşmış olacağız .artık hata vermez ayrıca kapanmasada çalışmaya engel değildir sorun olmaz.

Dediğinizi yaptım loading Ucode error hatasını verdi. Biostan çok uğraştım. cpu yu aldığımda firmaya kargoyla yolladım. Sağlam dediler. başka anakartla denememi söyleyip geri yolladılar. Başka anakartlada denedim aynı hatayı verdi. Daha sonra aldığım firma kapandı. Kısacası işlemci elimizde kaldı. İlginiz için teşekkürler.

Edited by albano

Aşağıda verdiğim telefon numarası ile görüşerek garanti işlerini halledebilirsin. Sana nereye nasıl göndermen gerektiği hakkında bilgi vereceklerdir.

Armada

Website: www.armada.com.tr

Email: not available

Telephone: 0090 2122308980

Office Address: Abide-i Hurriyet Cad. No:286 Sisli, Istanbul, 80270, Turkey

Countries: Turkey

Yada aşağıdaki linkten tüm Türkiye genelindeki distribütörlükleri hakkındaki bilgileri alabilirsin. Link sağlam kaynaklı yani intelin resmi sitesinden :blink:

http://www.intel.com/cd/channel/distributor/emea/eng/363338.htm[/CODE]

En kısa zamanda garantiye göndermeni öneririm. İşlemcin bozuk olabilir.

Haydi kolay gele !

Aşağıda verdiğim telefon numarası ile görüşerek garanti işlerini halledebilirsin. Sana nereye nasıl göndermen gerektiği hakkında bilgi vereceklerdir.

Yada aşağıdaki linkten tüm Türkiye genelindeki distribütörlükleri hakkındaki bilgileri alabilirsin. Link sağlam kaynaklı yani intelin resmi sitesinden ;)

http://www.intel.com/cd/channel/distributor/emea/eng/363338.htm[/CODE]

En kısa zamanda garantiye göndermeni öneririm. İşlemcin bozuk olabilir.

Haydi kolay gele !

Belirttiğiniz gibi armada yı aradım. Ancak ürünle ilgili fatur istediler. Sevk irsaliyesini buldum, fakat faturasını bulamadım. Faturayı bulup ürünü Armada teknik servise gönderceğim. Saygılar.

Anakartın biosunu update edin başlangıçta yer alan f1 hatası del gibi fonksiyonları devre dışı bırakın.

Anakartın güncel bios unu sitesinden indirip bios güncellemesi yaptım sorun çözüldü. Ayrıca ilgili distribütör firmaları aradım onlarda bios güncellemesi yapmamı söylediler. Sorun hallodu. Saygılar.

• 1 yıl yıl...