Jump to content

Televizyonda Bazı Kanallar çekmiyor

asd720
 Share

Recommended Posts

Ya elektrikçi çağıracaksınız çözüm üretecek kabloları takip edip vs.

Ya da birinde uydu alıcı alıp deneyin. Eğer kanallar çekerse harici bir uydu alıcı alırsınız.

TV'lerin uydu alıcısını sevmiyorum. Yavaş oluyor, Kanalları dizmek vs bazen sorun oluyor.

Her zaman her işi ayrı cihaz yapmalı diye düşünenlerdenim.

shaolin, 38 dakika önce yazdı:

Ya elektrikçi çağıracaksınız çözüm üretecek kabloları takip edip vs.

Ya da birinde uydu alıcı alıp deneyin. Eğer kanallar çekerse harici bir uydu alıcı alırsınız.

TV'lerin uydu alıcısını sevmiyorum. Yavaş oluyor, Kanalları dizmek vs bazen sorun oluyor.

Her zaman her işi ayrı cihaz yapmalı diye düşünenlerdenim.

Bende size katılıyorum. TVnin uydu arayüzü çok yavaş ağır kalıyor kanalları düzgün dizemiyoruz vs. Elektrikçi çağıracağım son çare 

iizzzz, 3 saat önce yazdı:

canaktan  gelen yayını 2 yere vermesin.sipltır.uydu yayını.tek.kabloda calışır.tunere zarar verme tvnin.panoda o şekilde görünüyo.yanılmıyorsam

bu işten hiç birşey anlamadım ya diğer duvara taktım kabloyu emenaten görüntüde burda bir tık sinyal fazla

Please register to see this content.

Benim bir usb tv kartı birde televizyon var onu bile burada sormuştum tek lnb ile olmaz denmişti. Bende çiftli lnb aldım ikisinede ayrı kablo ile çektim. Yani ortak lnb ile birden fazla alıcıya kablo çekilmez. Çekilsede sorunlar çıkar. Onun haricinde yatay ve dikey dalgalara sahip sinyaller var. Bunuda çözmenin en kestirme yolu en az 80 lik çanak kullanmak. Yok kablo uzatarak işin oluru varsa direkt hiç kablo tanesi karıştırmadan bağlarsın olur. Olmazsa switch ilede olur. 

Apartman sistemi mutlak çözüme izin vermiyorsa kendi sistemini kurarsın olur biter.

Ben uydu servisiyim akşma kadar bu tür arızayla uraşıyorum.tek canakla.8.li.lnb leyle 8 yere yayın verirsin ayrı ayrı kablo cekerek 1.2.4.8.li lnb.tekli lnb neyle.sadece tek yere yayın verebilirsin.ortasına.sivit gayzek takmasın ortasına.te.takmasın.iki kabloyu bir birine.baglayamasın..iki yere takcaksan  ikili lnb en saglıklısı budur

iizzzz, 9 saat önce yazdı:

Ben uydu servisiyim akşma kadar bu tür arızayla uraşıyorum.tek canakla.8.li.lnb leyle 8 yere yayın verirsin ayrı ayrı kablo cekerek 1.2.4.8.li lnb.tekli lnb neyle.sadece tek yere yayın verebilirsin.ortasına.sivit gayzek takmasın ortasına.te.takmasın.iki kabloyu bir birine.baglayamasın..iki yere takcaksan  ikili lnb en saglıklısı budur

Yeni bir binada oturuyorum. Çanak lnb nerde hiç bilmiyorum :/