Jump to content

Sisteme M2 Ssd Yardım

Share

Recommended Posts

Merhaba msı b460 mortar wifi anakart kullanmaktayım . Anakartın resmi sitesinde Crucial P2 CT500P2SSD8 PCI-Express 3.0 500 GB M.2 SSD destekliyor.

Bu modelin 1 tb olanını alsam yinede destekler mi ? Sıkıntı olur mu?

Crucial P2 CT1000P2SSD8 PCI-Express 3.0 1 TB M.2 SSD

Bu ürünü alınca bios güncellemeye gerek varmı bilmiyorum. İnşallah gerek yoktur. Çünkü bios güncellemesinden anlamıyorum.

Edited by bilisimler

PCI-Express 3.0 destekli istediginiz boyutta ve markada alabilirsiniz. M2 1,soketine taktıgınızda sata 1 slotununu kullanamazsınız,Bios güncelleme gerekmez. Ama başka nedenlede olsa güncrlleniz gerekirse öyle çok zor bir işlem degil .

Edited by avis
  • Thanks 1

Sata1 slotu işlemcinin altındaki M2 yuvası sanırım . Anakarta 2 adet M2 yuvası var.

Ozaman 1tb M2 ssd alıyorum işletim sistemi kuracağım .

Biraz araştırma yaptım M2 ssd işletim sistemi kuramadigini söylüyorlar .Acaba neden kuamadilar orayı anlamadım . Ya bende kuramazsam?

Nvme ssd lerde kurulumu uefi yapma zorundasınız. Yapmazsaniz ssd kurulumda gozukmez. Birde 11. Ve 12 nesil destekleyen anakartlarda vmd özelliğini windows görmüyordu kurulum başlama aşamasında driverini yüklemek gerekiyordu (basit bir islem) ama win 11 de güncel isolarda böyle sorun kalmadi diye biliyorum.

Ama bunlar yüzünden m2ssd nin faydalarından vazgeçilmez. Siz önce alın kurmayı deneyin belkide hiç sorun yaşamadan kullanmaya baslacaksiniz.

Sizin kaygılarınız biraz yolda muz kabugu görünce bugun kesin kayip dusecegim demek gibi oluyor.😊

• Thanks 1

Şuan uefi kurulum kullanıyorum 10 nesil kullanıyorum 60 GB 10 yıllık Sandisk ssd var bununla idare ediyorum . Çok küçük boyutlu.

Windows güncel sürümünü kullanıyorum sizde öyle diyorsanız ozaman sıkıntı olmaz . İçime su serptiniz çok sağol.

Alıyorum sunucu yazarım yine ayın 5 de veririm siparişi 

• Like 1

• 3 hafta sonra ...

Şuan m2 ssd kargo geldi . On numara beş yıldız 😍Sisteme korkarak taktım.Hiç bir sorun çıkmadı . Windows 11 kurdum. Isı değerleri yaz ayında olmamıza göre  çok normal boşta 37 derece . Şuan için bir sıkıntı yok inşallah böyle devam eder.

Please register to see this content.

• Thanks 1

bilisimler, 6 saat önce yazdı:

Şuan m2 ssd kargo geldi . On numara beş yıldız 😍Sisteme korkarak taktım.Hiç bir sorun çıkmadı . Windows 11 kurdum. Isı değerleri yaz ayında olmamıza göre  çok normal boşta 37 derece . Şuan için bir sıkıntı yok inşallah böyle devam eder.

Please register to see this content.

Hayırlı olsun. Sorun olmadan hallettiginize sevindim.

• Like 1

bilisimler, 10 saat önce yazdı:

Anakartta fast boot desteği varmış. Bu özelliği kullanan var mı? Zararlımı? Nette araştırdım . Fast boot ayar çektiğimiz zaman m2 ssd sistemde 5 saniyede sistem açılıyormuş. Böyle bir şey var mı?

Fastboot acarsanız açılış logosu gelmeden hızlı acilir ama biosa girmek gerekince windowstan girmeniz gerekir  cunku açılışta yakalamak biraz zorlaşır.😊 zararını hiç duymadım olması içinde bir neden yok. Ssd kullandığınız için cok ta faydalı olduğunu dusunmuyorum.

• Thanks 1