Jump to content

Hp Bluetooth Sorunu?

kursat16

Recommended Posts

Arkadaşlar benim pc im hp pavilion dv7..ilk geldiğinde bluetooth um sorunsuz çalışıyordu fakat formatladıktan sonra bluetooth u bir türlü kuramadım,hp sitesinden indirip kurmaya başladığımda şu hatayı veriyor "NO BLUETOOTH DEVICE WAS DETECTED.PLEASE MAKE SURE YOUR BLUETOOTH DEVİCE IS PLUGGED IN PROPERLY IN ORDER TO CONTINUE INSTALLATION" yani kısacası bu pc de bluetooth aygıtı bulunamadı diyor,aç kapa öyle kur dediler bunun butonu yok pc de sanırım wireless aç/kapa ile bir arada,bios a bak dediler orada da yok,ne yapabilirm bilen bi arkadaş varsa yardımcı olursa sevinirim???

öncelikle merhaba arkadaşım :D benimde hp Probook4510s laptop bilgisayarım war sana elimden geldiği kadar yardımcı olmaya çalışıcam.

Öncelikle hp.com.tr sitesine gir

x5xd10.jpg

Sürücü ve yazılım (ve ürün yazılımı) indirin e tıkla.

Altta açılcak olan kutucukta bilgisayarının modelini gir.

Bu şekilde bir sayfa açılcak

24pf9tz.jpg

Kare aldığım kutucuğun içersinde bilgisayarında kurulu olan işletim sistemine tıkla 32 bit ve 64 bit değerine dikkat et.

Sonrası kolay zaten.

İşletim sistemine tıkladıktan sonra,karşına driver listesi gelecek ordan Bluetooth driverini indir.

arkadaşım merhaba öncelikle teşekkür ederim...ben bunları zaten yaptım sırasyla işletim sistemimi de gayet doğru bi şekilde seçtim gereken herşeyi yaptım yani kurulumu başlattığımda o yazdığım hatayı veriyo bilgisayarda bulunamadı bluetooth aygıtı fln diyo...seninde pc pavilion olsaydı sende yaşardın heralde bu sorunu herkes aynısından şikaytçi,ben kendim programcıyım fakat hiçbişekilde üstesnden gelemedm,herkese gösterdm hatta mühendis tanıdıklarıma bile yok yokk...sanırsam küçük bi regedit girdisinde bitiyo iş...

Sorun çözümü:

Farklı model bir bilgisayarda aynı sorunu yasadım.

malesef işletim sistemini yeniden kurman gerekiyor.

ançak yapman gereken işletim sistemini kurduktan sonra sürücüleri tek tek yüklemiyeceksin.

işletim sisteminin içerisine sürücüleri entegre edilmiş bir cd&dvd hazırlaman gerekiyor.

yada hazır olarak forumda bulabilirsin.

(böyle yapmamı söylediklerinde

yöntem bana mantıksız gelmişti.

Ançak problemi bu şekilde çözdüm.)

Wireless değil de Bluetooth için bir aç kapa tuşu demek istemişlerdir eğer oradan kapalıysa aygıtı göremez ve yüklemez bir de her nekadar cihaz kasa içindeysede usb tip olabilir yani önce usb drıverlerin yüklümü kontrol et casperde böyleydi çünkü ama sendekini bilmiyorum

Entegreli kur olayı ise içinde senin kine uyumlu drıver olduğunu bilmen gerekki işe yarasın ki sanmıyorum üreticisidemi entegreli kullanıyordu yani hiç mantıklı gelmiyor

Eğer aç kapa tuşu yoksa cihaz pc arası bağlantı veya cihazın kendide arızalı olabilir

aslında bir windows kurduğunda windows aygıt varsa tüm bluetooth aygıtlara hükmeden basit bir genel drıver kuruyor bizde üzerine üreticininkini kuruyoruz windows yeniden kurduğunda cihazı görmezse büyük ihtimalle cihaz sorunludur

usta wireless aç/kapa dokunmatiğim var bluetooth aç/kapa tuşu yok ne bir buton nede bir function tuş..usb driverlarımda sorun yok yüklü kullanıyorm onunla ilişkisiz sanırım,cihazın kendisinde bir arıza olacağını sanmıyorm formattan önce çalışıyordu format attım ardından yüklemeyi başlatamadım bahsettiğim hatadan dolayı,donanımsal bir sorun olacağını sanmıyorm çoğu pavilion kullanıcıları bu sorunu yaşıyor bir türlü içinden çıkamadım aylardır servisi aradım o bile yardımcı olamadı hep bildiğimiz şeyleri sayıklıyorlar.bence aygıt 0 konumda olduğu için installation sırasında olmadığı algılanıyor...tüm driverları yükleyp sorunsuz kullanıyorm entegreli olay bunu çözermi bilmiyorum basit bi genel driverdan kastın nedir windowsla ilişkili bir şeymi?onu bulmamda yardımcı olabilirmsn?

Kardeşim Bende Hp 6730s kullanıyorum ama ben format atmıyorum makinaya, Yeni Hp marka bilgisayarlarda sistem imajlı bir şekilde geliyor yani sen Bilgisayara Format Çekmek Yerine Fabrika Ayarlarına Geri Yükle Ozaman Makina İlk Aldığın Günkü Haline Yani Bütün Sürücüler Yüklü Stabil Haline Dönüyor ben Devamlı Bu yöntemi kullanıyorum 1 saat içinde bütün işlemler gerçekleşiyor ve sürücü Yüklemek gibi bir derdin olmuyor.

Fabrika Ayarlarına Geri Yüklemek İçin Yeniden Başlat Ekran Geldiğinde F11 e bas bir iki defa ozaman Geri Yükleme Ekranı Gelecektir kolay gelsin.

Genel drıver den kastım bir windows çoğu donanım la uyumlu basit drıver içerir cd dvd - bluetooth - usb gibi mesela bende bir casper laptop var sıfırdan xp kurduğumda direk bluetooth cihazı çalışır durumda oluyor sadece arayüzü beni tatmin etmediği yani basit olduğu için bluesoleil kurup kullanıyorum forumda var illa donanım üreticisinin drıverini kurman şart değil zaten bluetoothlar için tüm markalarda driverden öta bir program size sunulur sende blue soleil kurabilirsin ben blue soleile kadar toshıba dan bile bluetooth indirip kurdum ama buluetooth her üretici de subnulan ücretlidir kendi üreticinse dahi aktive falan uğraşırsın benim düşüncem budur istersen o programı bir dene eğer gine olmazsa yapabileceğim birşey yok ya aç bak bağlantısına falan yada servise kolay gelsin

kardeş almanyadan getirmiştim ben bu pc yi alr almaz sırf almanca diye formatladım mecburen ve o sırada recovery fln da gitti bunu da belirteyim,dediğini yaptığımda veriler gidecek? işte o zaman ardından acronis ile aldığım imajı yüklesem diyorum oda driverları içeriyor ve üstüne yükleyecek bu sefer yine sorun olacak yanılıyomuyum?post ekranında F11 değilmi??

Genel drıver den kastım bir windows çoğu donanım la uyumlu basit drıver içerir cd dvd - bluetooth - usb gibi mesela bende bir casper laptop var sıfırdan xp kurduğumda direk bluetooth cihazı çalışır durumda oluyor sadece arayüzü beni tatmin etmediği yani basit olduğu için bluesoleil kurup kullanıyorum forumda var illa donanım üreticisinin drıverini kurman şart değil zaten bluetoothlar için tüm markalarda driverden öta bir program size sunulur sende blue soleil kurabilirsin ben blue soleile kadar toshıba dan bile bluetooth indirip kurdum ama buluetooth her üretici de subnulan ücretlidir kendi üreticinse dahi aktive falan uğraşırsın benim düşüncem budur istersen o programı bir dene eğer gine olmazsa yapabileceğim birşey yok ya aç bak bağlantısına falan yada servise kolay gelsin

peki hocam sağolasın bluesoleil bi deniyeceğim bakalm olmazsa yine bi dönerm...

Formattan önce dediğim pro yu kurmayı dene belki format atmadanda başarabilirsin tabi kur öncesi reg vb temizlik programı ile tespit edilen sorunları gider yeniden başlat ve programı kur

Baştan sistem kurman gerekirse donanım üreticin kurtarma vs bir disk verdiyse onu veya kendi yedeğinide deneyebilirsin sorun çözülmezse bir de orjinal temiz bir modifiyesiz sistem kur biliyorum zahmetli ama aksi halde ya sen uğraşacan yada servis kolaygelsin

Kendi yedek ve kurtarma cd dvd herneyse drıver içeriyo olabilir ve sorunu çözebilir

Öte yandan modifiyeli drıver entegreli bir sistemde yanlış drıveri kurmaya çalışabilir veya sana gerekli drıver i içermeyebilir

Orjinal bir sistem yüklemen bu yüzden sorunu çözebilir

kardeş almanyadan getirmiştim ben bu pc yi alr almaz sırf almanca diye formatladım mecburen ve o sırada recovery fln da gitti bunu da belirteyim,dediğini yaptığımda veriler gidecek? işte o zaman ardından acronis ile aldığım imajı yüklesem diyorum oda driverları içeriyor ve üstüne yükleyecek bu sefer yine sorun olacak yanılıyomuyum?post ekranında F11 değilmi??

Evet Kardeş İlk Başladığından F11 tuşuna Basacan.Recovery yapınca herşey gider ilk günkü halini alır bilgisayar.

Ama Şimdi Ufak Bi Araştırma Yaptım Görünüşe Göre Silinen Recovery ler Geri Yüklenemiyomuş, üzüldüm.

Eğer Recovery Cd'in yanındaysa onda driverlar olması lazım.

Ama Dediğin gibi Yaparsan yani Acronis ile aldığın imajı yüklersen Herhangi bir sorun olacağını sanmıyorum yani hiç bişey çakışmaz bence.

Yani Recovery Bölümün silinmiş zaten çalışacağını sanmıyorum ama bir dene.

arkadaşlar Bluesoleil ile sorunu çözmeyi denedim kurarken son aşamada kurulum kilitleniyor ve ben kapatmak zorunda kalıyorm pc yi...4-5 versiyonunu indirdim sorun dosyadandır diye fakat hep aynı şeyi yaşadım resmi sitesinden bile indirerek denedm yine aynısı oldu...başka bir genel driver buldum bluesoleil den faklı olarak fakat bluetooth u aktif hale getirip da kurmam gerektiği için hata verdi ve iptal oldu kurulum,buradaki en büyük sorun bluetooth on/off tuşu,fn tuşu vesaire yok arkadaşlar pavilion dv7 kullanıyorm bluetooth on/off bir asistant programla gerçekleşiyor...aktif hale getiremediğim için haliyle yok diye algılanıyor driverlar tarafından...ne yapacağım bilmiyorm bi bluetooth on/off tuşu olmazmı bi pc de yaaa! Pc yi ilk geldiğinde almanca old için formatladğmda recoveryi de sildim ama sanırım recovery ile pc yi ilk günkü haline getirirsem çözülür bu sorun arkadaşın dediği gibi fakat öyle bi imkanım yok şuan...başka ne yapabilirim bunun haricinde bilgisi olan arkadaşlar varsa yardımcı olurlarsa sevinirm???

Bak Kardeş Sen Şimdi Kendine Format öncesindeki dosyaları geri getirebildiğin bir program bul siteden sonra " HP_WINRE , 68PZD.BIN ,68PZD.SIG,SytemDiags.EFI,SystemDiags.sig " bu dosyaları arat, bunlar recovery dosyaları her bilgisayarda aynı isimde olması lazım nekadar içerik farklı olsada yani hp recoverysi olan son bilgisayarlarda, sen bunları bul ondan sonra disk bölme aracıyla eskisi boyutlarına ayırırsın Recovery diye ozaman bi denersin bakalım ozaman recovery olacakmı. Sen istersen bi dene bu dediğimi dosyaları bulursan yaz buraya ben sana nasıl klasörlendireceğini yazarım sana,yinede karar senin ben yolu gösteriyorum.

Arkadaşlar merhaba çok teşekkürler pc modeli "HP PAVILION DV7 1145eg" dir.Türkiyede olmayan bi model haliyle sistem aynı diğer dv7 lerle...arkadaşın yazmış olduğu dosyaları geri getirme programı ve bluetooth yardımcı program hakkında bilgi verirseniz sevinirim

Hp Bazı Modellerinde Bluetooth ve wirelesi yuklemeden once bir yardımcı program var onun yuklenmesini ister.

Makinanın tam modeli kurduğun işletim sis. vs. daha geniş bilgi ver yardımcı olalım.

usta yardımcı programlardan kastın nedir?genel bluetooth kontrol programlarımı bluesoleil fln?? model dv71145eg os: vista ultimate 32.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...