Jump to content

.:: Yeni Bilgisayar(parçası) Alacaklar Buraya :..

Recommended Posts

Patriot 2GB Signature Line DDR3 1600MHz CL9 Tek Modül Ram x 2 adet alınacak

Benq 18.5" G922HDAL GENİŞ EKRAN LED MONİTÖR

bu kısımı değiştir derim

o işlemci ve ekran kartına bu donanımlar olumsuz kalır

Sayın PC MERAKLISI

Merhaba Bütçem 1500 oyun için bilgisayar alıcam da yardımcı olurmusunuz ?

Gta4 filan o gibi oyunlar için şu siteden bakıyorum genelde nova bilgisayar da siz de burda toplayabilirmisiniz. monitör 19 inç olsun bi de geniş ekran olmasın.

Patriot piyasadaki en kaliteli ramleri üretir.Monitör 19 " kullanıcı tarafından istenmiştir.Lütfen bilginiz olmadan müdahele etmeyiniz...

• Replies 242
  • Created
  • Last Reply

Benq yerine başka bi marka bulabilirdin, benq nun uzun ömürlü monitörünü göremedim henüz

Patriot piyasadaki en kaliteli ram üreten firmaysa peki cosair, ocz gibi markalar ne yapıyor veya hangi markalarla o/c rekoru kırılıryor bunu unutmayınız

hi-level bari olsa daha iyiydi çünkü cl7 idi :D

bana acil hdd tavsiyesi lazım şu 2 si arasında kaldım .. hemen hemen burdaki gibi olsun .. sizce nasıl bu marka ? 1.5 tb lık 7200 rpm e-sata girişli wd - smart disk - marka ( öncelikleri bunlar ) tavsiyelerinizi bekliyorum ... fiyat 250 tl i geçmesin ..

Please register to see this content.

Benq yerine başka bi marka bulabilirdin, benq nun uzun ömürlü monitörünü göremedim henüz

Patriot piyasadaki en kaliteli ram üreten firmaysa peki cosair, ocz gibi markalar ne yapıyor veya hangi markalarla o/c rekoru kırılıryor bunu unutmayınız

hi-level bari olsa daha iyiydi çünkü cl7 idi :D

Sizin daha görmediğiniz çok şey var.Ocz,corsair eski köklü markalardır.O yüzden daha fazla yere yayılmış ve daha fazla teste tabi tutulmuştur.Aynı fiyattaki patriot ocz corsair karşılaştırması yaparsanız patriot önde gelir;

Patriot 4GB (2*2GB) Sector 5 Viper II DDR3 2000MHz CL8 3d Mark Dual Kit Ram

Corsair 4GB (2*2Gb) KIT XM3 Dominator 1600MHz DDR3 CL8 Ram

Ocz 4GB (2*2gb) Platinum Edition XTC 1333MHz DDR3 CL7 Ram --- ddr3 stoğu yok vatan'ın

Ki yine o bilmediğiniz çok şey içerisinde ram'lerin hızının veya cl değerinin oyun performansına etkisi yok denecek kadar azdır.

Far-Cry-2_Triple-Channel_DDR3.jpg

Hi-level'in cl değerinin ispat edildiği konuyu görmek isterim havadan bilgilerle değil benim gibi kanıtlarla gösteriniz;) Kaldı ki işe yaramayacağını söylüyorum yukardaki testle.Gelip konu üzerinde bilmişlik yapacağınıza kendiniz açar bir konu kendi önerilerinizi yaparsınız.Lütfen kulaktan dolma bilgilerle gelip benimle tartışmaya kalkmayınız...

bana acil hdd tavsiyesi lazım şu 2 si arasında kaldım .. hemen hemen burdaki gibi olsun .. sizce nasıl bu marka ? 1.5 tb lık 7200 rpm e-sata girişli wd - smart disk - marka ( öncelikleri bunlar ) tavsiyelerinizi bekliyorum ... fiyat 250 tl i geçmesin ..

#tablnk'>#tablnk

Markadansa özellikle önemli sayın crysis_88.Tavsiyem;

Xs 1.5TB 32MB 7200RPM E-SATA 3.5'' Taşınabilir Disk

Diğerlerinden farkı ne yukardaki önerdiğimin?

*İleri ısı denetim teknolojisi

*Advanced dynamic FOD denetimi ile yüksek veri güvenliği

*Güç Yönetimi ile düşük güç tüketimi

*Patentli Sessiz Çalışma Teknolojileri ( NoiseGuard™, SilentSeek™ )

*Piano black, double oxidized kasa

*eSATA 3.0Gbps (USB 2.0'''' a göre x6 kat daha hızlı)

Diğer alternatifler;

Markadansa özellikle önemli sayın crysis_88.Tavsiyem;

Xs 1.5TB 32MB 7200RPM E-SATA 3.5'' Taşınabilir Disk

Diğerlerinden farkı ne yukardaki önerdiğimin?

*İleri ısı denetim teknolojisi

*Advanced dynamic FOD denetimi ile yüksek veri güvenliği

*Güç Yönetimi ile düşük güç tüketimi

*Patentli Sessiz Çalışma Teknolojileri ( NoiseGuard™, SilentSeek™ )

*Piano black, double oxidized kasa

*eSATA 3.0Gbps (USB 2.0'''' a göre x6 kat daha hızlı)

xs mi daha iyi smart disk mi ? özellik olarak pek bi fark yok markada takıldım ben xs i görmedim daha önce hiç :S bir de açma kapama düğmeleri önemli.. veri kaybı çok oluyo olmayınca ..

xs mi daha iyi smart disk mi ? özellik olarak pek bi fark yok markada takıldım ben xs i görmedim daha önce hiç :S bir de açma kapama düğmeleri önemli.. veri kaybı çok oluyo olmayınca ..

Gösterdiğiniz Smartdisk ;

Dönüş Hızı 5400 Rpm

Cache Bellek 32 Mb

XS;

Dönüş Hızı 7200 Rpm

Cache Bellek 32 Mb

Güvenin bana markanın bir önemi yok harici disklerde.Kapama düğmesi var şöyle göstereyim;

bd84200-3.jpg

Gösterdiğiniz Smartdisk ;

Dönüş Hızı 5400 Rpm

Cache Bellek 32 Mb

XS;

Dönüş Hızı 7200 Rpm

Cache Bellek 32 Mb

Güvenin bana markanın bir önemi yok harici disklerde.Kapama düğmesi var şöyle göstereyim;

bd84200-3.jpg

xs i sipariş ediyorum yarın o zaman

xs i sipariş ediyorum yarın o zaman

Kesinlikle doğru bir karar.Kullanan kişiler de çok memnun biraz araştırdım.Xs bu arada en kaliteli ürünleri çıkaran firmalardanmış(usb 3.0 harici diskleri vs var ancak anakartın desteklemesi yani 300 tl civarı bir anakart almanız lazım) Ürün elinize geçip denedikten sonra yorumlarınızı bekliyorum(e-sata performansı hızı vs)

Kesinlikle doğru bir karar.Kullanan kişiler de çok memnun biraz araştırdım.Xs bu arada en kaliteli ürünleri çıkaran firmalardanmış(usb 3.0 harici diskleri vs var ancak anakartın desteklemesi yani 300 tl civarı bir anakart almanız lazım) Ürün elinize geçip denedikten sonra yorumlarınızı bekliyorum(e-sata performansı hızı vs)

anakart değiştriemem notebookla kullancam acaba benm notebook kabul edewrmi 3.0 ı ? yazarım bi gelsinde

anakart değiştriemem notebookla kullancam acaba benm notebook kabul edewrmi 3.0 ı ? yazarım bi gelsinde

Yok o laptoplarda olmuyor.Olanlarda da çok pahalı 2000 dolar civarı;

Anakart olarak da ;

Daha ucuzlamasına var onun.Çok iyi bir tercih bence yaptığınız...

Sayın ak34;

INTEL Core 2 Duo E7400, 2.80 GHz, LGA775 3 MB önbellek İşlemci

çok teşekkür ederim ama dediğim gibi şu andaki işlemcim 65 nm 45 nm desteklemez senin dediğin işlemci 45 nm.bu forumda bir kişi desteklemez demişti elimde kalırsa çok kötü olur

Sapphire Radeon HD 5970 OC Edition, 2GB 256-bit GDDR5, $500

Gigabyte NVIDIA GeForce GTX 275 896 Mb PCI-e Graphics Card $300

Galaxy NVIDIA GeForce 9800 GX2 1 Gb PCI-e Graphics Card $170

Asus NVIDIA GeForce GTX 275 896 Mb PCI-e Graphics Card $300

Asus ATI Radeon HD 4870 2 Gb PCI-e Graphics Card $300

XFX ATI Radeon HD 4850 512 Mb PCI-e Graphics Card $100

Palit NVIDIA GeForce 9600 GT 512 Mb PCI-e Graphics Card $70

Gigabyte NVIDIA GeForce GTS 250 1 Gb PCI-e Graphics Card $150

Sapphire Radeon HD4870 512 Mb PCI-e Graphics Card $210

Ben ekran kartı alıcam bütcem 100 220 arası yardımcı olursan sevinirim

oyunlar en iyi performas versin yeter marka önemli değil benim icin

http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=5735[/CODE]

[CODE]http://www.teknolojix.com/pinfo.asp?pid=7639[/CODE]

[CODE]http://www.novabilgisayar.com/bilgi.asp?ID=5841[/CODE]

[CODE]http://www.eksenbilgisayar.com/pinfo.asp?pid=25915[/CODE]

İstediğiniz markayı alabilirsiniz(marka çok fazla fark ettirmez).Tavsiyem powercolor.Bu model dışındaki bir model ileriye yönelik olmaz tekrar ekran kartı değiştirmek zorunda kalırsınız.Çünkü directx 11 destekli...[/center]

[/font][/size][/b]

bende 1500 le 2000 tl arası laptop bakıorum casperen nırvana serılerınden dusunuyom bı tane ama markdan dolayı kararsızım yarıdımcı olursan sevinirim...

Sayın £kReM a.oruch;

http://www.vatanbilgisayar.com/casper-cn-vti720d-core-i7-720qm--1.6ghz-4096mb-ddr3-500gb-15.6-dvdrw-1024mb-gt240-1.3cam-w7pre/productdetails.aspx?I_ID=41391[/CODE]

[CODE]http://www.bimeks.com.tr/urun.aspx?kid=1002&uid=109348[/CODE]

[CODE]http://www.pcdepo.com/asp/product/51491/HP-PVL-VT349EA-DV7-3020-720QM-4-500-17-3-W7P-GT230[/CODE]

Bu devirde bu 3ü dışında laptop alınmaz bu fiyatlarda.Ben casper'a güveniyorum ve yukardaki dizüstünü arkadaşıma aldırdım çok memnun.En yeni bütün teknolijileri barındırıyor.Özellikle hp çok geniş ekrana sahip ve gerçek film keyfi yaşatıyor...</div>[/size][/font][/b][/center]

candemir usta teşekkür ederim. Bunlarda işlemci hızı 1.60 ghz yazıyor i7 işlemci ama neden bu kadar düşük :S ?

İşlemci hızı 1.60 GHz, Intel® Turbo Boost Teknolojisi ile Maximum 2.80 GHz, 6 MB L3 Cache

Dostum o tasarruf amacıyla.Yani sen ne kadar kullanırsan işlemci hızın ona göre kendini ayarlıyor ve tasarruf sağlıyor pil gücünden. Normal hızı 2.80'dir hepsinin...

Kaynak;

var..

INTEL

Core2 Duo E7600 3.06GHz 3MB Cache 45nm İşlemci

gigabyte p43 ES3G

EN AZ 10 GB RAM DDR2 1200

1Tb 64MB HDD

janjanlı kasa

mause+klavye+lcd+dvd-rw gerek yok..

Ddr2 olarak alsanızda kullanamazsınız.Anladığım kadarıyla üst seviye bir sistem istiyorsunuz.Önerim;

ECS X58B-A2 ICH10R DDR3 Core i7 Lga 1366 Anakart

INTEL CORE I7 920 2.66GHz 4.8GT/s 8MB 64BIT 1366p

G.SKILL TT DDR3-1600Mhz CL7 6 GB (3x2GB) TRIPPLE (7-8-7-24) X 2adet alınacak

Powercolor Ati HD 5970 2GB 2x256Bit GDDR5 (directx 11) Pci-e 2.1 Ekran Kartı

WESTERN DIGITAL WD10EARS Caviar Green SATA2 1TB 64MB

RAIDMAX Tornado WUP Siyah Mavi Atx Kasa Psu'suz

HIGH POWER 1000W Absolute Serisi Modüler Güç Kaynağı

TOPLAMDA 3560 TL

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...