Jump to content

.:: Yeni Bilgisayar(parçası) Alacaklar Buraya :..

Recommended Posts

öneri için saolun ama söyledigim kasayı toplamak istiyorumj ve ayrıca gigabyten bi anakart olursa daha iyi olur çünkü en güvendiğim anakart markasıdır ben en az 10 gb dedim siz 6 gb yapmışsınız ekran kartına,güç kaynağına gerek yok arkadaşım herşey var gene de önerin için teşekkür ederim..

• Replies 242
  • Created
  • Last Reply
öneri için saolun ama söyledigim kasayı toplamak istiyorumj ve ayrıca gigabyten bi anakart olursa daha iyi olur çünkü en güvendiğim anakart markasıdır ben en az 10 gb dedim siz 6 gb yapmışsınız ekran kartına,güç kaynağına gerek yok arkadaşım herşey var gene de önerin için teşekkür ederim..

6gb değil X2 adet alınacak yazdım dikkat ederseniz.Yani 12 GB olacak.Gigabyte istiyorsanız da (200 TL marka fiyatı ödeyerek)

Please register to see this content.
anakartı bununla değiştirerek alabilirsiniz....

Ben parça almıcamda bir sorum olucak ne işle meşgulsunuz acaba ? Bilgisayar parçalarını böyle ucuza bulduğunuza göre toptancı veya bilgisayar mağazanızımı kapattınız ?

Hayır, sadece bu işlerle uğraşıyorum.Bir çok yerde çalıştım bilgisayar donanımı üzerine.Bu arada donanımhaberde de tavsiyelerde bulunuyorum.Oradaki ismim cohannan incelemek isterseniz;

Kardeş 1500 tlye kadar masa üstü toplamak istiyorum pc parçalarını toptan fiyata alabilirm.

intel anakart 4 çekirdek

4 çekirdekli işlemci

1 gb ddr3 ekran kartlı

3-4 gb ddr3 ram

500 gb seagate hdd

21 * monitor

ve güzel birde kasa almam lazım

hdd haric diğerleri hakkında pek bilgiim yok

bu konuda yardımın gerekiyor.

şimdiden teşekkürler

kolay gele....:)

arkadaşım öncelikle sana böyle bir uygulama yaptığın için teşekkürler ediyorum.ben erzuruda ikamet ediyorum,bana 500 TL ye kadar anakart (asus,gigabyt),işlemci (2.8 C2D veya üstü) ve ram kingston diğerleri var araştırma sonuçlarınıda verirsen.yardımların için şimdiden teşekkürler.

s.a. candemir2005

Şu anki bilgisayarımın özellikleri:

Anakart: Gigabyte 945PL-S3

İntel P4 D 820 2,8 GHZ 800 MHZ, 64 BIT CPU BOX

Kasa: Everest BP-219 400W USB MM ATX

DVD RW: NEC 7170 DL OEM.

256/512 MB LEADTEK 7300 GS 16* VGA

Monitör: 19'' Samsung 940 BW LCD..

Bu bilgisayarı yaklaşık 4 yıl kullandım ve kullanıyorum. Ancak ANAKART-İŞLEMCİ-EKRAN KARTI bunlarda performansı arttırmak, malum, şu bir kaç cdlik oyunları oynamak, daha az elektrik harcamak :) kısacası daha ergonomik bir bilgisayara sahip olmak istiyorum.

Elimdeki üçlüyü de ortalama n kadara devredebileceğimi söylerseniz ve de tahminen 300 tl civarı (biraz daha fazla da olabilir) ödeyerek alabileceğim bir sistem tavsiye ederseniz sevinirim.

Not: Bursa'da kalıyorum. İntel kullandım ama Hangisi daha iyi ise İNTEL / AMD onu da göz önünde bulundurursanız çok sevinirim...

Kardeş 1500 tlye kadar masa üstü toplamak istiyorum pc parçalarını toptan fiyata alabilirm.

intel anakart 4 çekirdek

4 çekirdekli işlemci

1 gb ddr3 ekran kartlı

3-4 gb ddr3 ram

500 gb seagate hdd

21 * monitor

ve güzel birde kasa almam lazım

hdd haric diğerleri hakkında pek bilgiim yok

bu konuda yardımın gerekiyor.

şimdiden teşekkürler

kolay gele....:)

INTEL P55WB P55 DDR3 16X 1156p

INTEL i5 750 2.80 GHz Quad Core Socket 1156 8MB

HIS 1GB ATI HD5770 (128Bit) GDDR5 16X ÖZEL SOĞUTMALI

4 GB DDR3 1333 MHz KIT(2X2GB) HI-LEVEL

Akasa Zen 520W Çift 12CM Fanlı Beyaz Kasa (AK-ZEN520-WH)

Sony AD-7240S-0B 24X8X20X 12XRAM SATA DVDRW Siyah

500 GB SEAGATE 7200Rpm 16MB NCQ SATA2 HDD

21.5´´ BENQ G2220HDA LCD MONİTÖR (WIDE-5MS-P.SİYAH)

1550 TL

800 TL'ye oyun için bir kasa toplar mısın =) İstanbul'da alabilinicek yerlerden olursa sevinirim =) Örn. Vatan,Gold vs. =)

SAPPHIRE AMD 785G DDR3 1333MHz HDMI 16x AM3 938 PI-AM3RS785G

AMD ATHLON II X3 425 AM3 2.7 GHz, 1.5 MB, BOX İşlemci

MSI R4670-MD1G Ati HD4670 1GB DDR3 128Bit HDMI 16x

500 GB SEAGATE 7200Rpm 16MB NCQ SATA2 HDD

Akasa Zen 520W Çift 12CM Fanlı Beyaz Kasa (AK-ZEN520-WH)

Sony AD-7240S-0B 24X8X20X 12XRAM SATA DVDRW Siyah

873 TL (ram 2 gb alınırsa fiyat 800 TL olur ama tavsiyem budur)

arkadaşım öncelikle sana böyle bir uygulama yaptığın için teşekkürler ediyorum.ben erzuruda ikamet ediyorum,bana 500 TL ye kadar anakart (asus,gigabyt),işlemci (2.8 C2D veya üstü),birde ram kingston diğerleri var araştırma sonuçlarıyla verirsen.yardım edersen sevinirim şimdiden teşekkürler.

SAPPHIRE AMD 785G DDR3 1333MHz HDMI 16x AM3 938 PI-AM3RS785G

AMD Athlon II X4 620 AM3 2.6 GHz, 2 MB, 95W, BOX İşlemci

Toplamda 500 TL

Anakartın üzerinde hd4200 var.Orta detayda tüm oyunları çalıştırabilecek bir kart.Siz eski sisteminizi yenilediğinizde mevcut ekran kartınızı kullanamayacaksınız.O yüzden ekran kartı gerekecek böylece bu sorun hal olmuş olacak.Sistem 4 çekirdekli.Ddr3 ramler en yeni teknolojidir.Aşağıdaki teste bakarsanız e8600'ün bir üstü bu işlemci(ve çok uygun fiyata).Bu arada e8600 piyasada 500 TL civarında satılmaktadır;

016_3dmark_cpu.png

s.a. candemir2005

Şu anki bilgisayarımın özellikleri:

Anakart: Gigabyte 945PL-S3

İntel P4 D 820 2,8 GHZ 800 MHZ, 64 BIT CPU BOX

Kasa: Everest BP-219 400W USB MM ATX

DVD RW: NEC 7170 DL OEM.

256/512 MB LEADTEK 7300 GS 16* VGA

Monitör: 19'' Samsung 940 BW LCD..

Bu bilgisayarı yaklaşık 4 yıl kullandım ve kullanıyorum. Ancak ANAKART-İŞLEMCİ-EKRAN KARTI bunlarda performansı arttırmak, malum, şu bir kaç cdlik oyunları oynamak, daha az elektrik harcamak :) kısacası daha ergonomik bir bilgisayara sahip olmak istiyorum.

Elimdeki üçlüyü de ortalama n kadara devredebileceğimi söylerseniz ve de tahminen 300 tl civarı (biraz daha fazla da olabilir) ödeyerek alabileceğim bir sistem tavsiye ederseniz sevinirim.

Not: Bursa'da kalıyorum. İntel kullandım ama Hangisi daha iyi ise İNTEL / AMD onu da göz önünde bulundurursanız çok sevinirim...

Kesinlikle 2000 TL altı bütcelerde amd performanslıdır(sadece core i5 core i7'ler amd'den daha performanslı) Ancak elinizdeki parçaları elinizden biraz zor çıkarırsınız.O yüzden mevcut sisteminizi güncellemeye çalışalım.Sisteminiz çok kötü sayılmaz.Ekran kartınız pci exp x 16 destekli;

Yani yeni nesil ekran kartları ve core 2 duo'lar takılabiliyor.350 TL'ye şu ikili yapacağınız en mükemmel seçim olur;

İşlemci;

Gaming_02.png

Ekran kartı;

17339.png

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...