Jump to content

Sağırım Ben

bitlilimon

Recommended Posts

Küçük bir kasabada yıllardır yapılan bir yarışma varmış: Yağmur sonrası, kaygan zeminde zirveye tırmanma. Ama bilirlermiş ki yalnızca en çevik ve en güçlü olan bu zirveye tırmanabilirmiş.Kazanana bir yıl boyunca yetecek erzak ve para ödülü verilirmiş.

Kasabadan geçmekte olan yaşlıca bir adam ilanı okumuş..Ne kaybedebileceğini düşünüp yarışmaya katılmaya karar vermiş.Zirvenin eteğinde kalabalık bir halk yarışmanın başlamasını bekliyormuş.Yaşlıca adam gidip yarışmacıların arasına katılmış.Derken büyük bir coşku ile yarışma başlamış.Herkes aceleci bir şekilde yukarı tırmanıyormuş.Derken bir iki kişi aşağı yuvarlanmış. Diğerleri tırmanmaya devam ediyormuş.

Yuvarlanan kişiler de kalabalığın içerisine katılıp daha yüksek sesle bağırıyorlarmış.

"Toprak çok kaygan, yukarıya tırmanmak neredeyse imkansız vazgeçin!"

Her yuvarlanan ,daha fazla kalabalıklık oluşturup işin zorluğundan bahsetmek ten başka bir şey yapmıyormuş."Hey çok zor, geri dönün! Bir yerlerinizi inciteceksiniz, geri dönün!"

Yuvarlananların sayısı gittikçe artmaya başlamış. Zirveye tırmanan sadece 2 kiişi kalmış. Biri bizim yaşlı ihtiyar diğeri de genç bir delikanlı. Derken delikanlı da aşağıya yuvarlanmış. Şaşkınlıkla yaşlı adamın sakin bir şekilde yukarıya tırmanmasını izliyorlarmış. "Nasıl olabilir ki?Bu imkansız!" diye düşünüyorlarmış.Herkes daha yüksek sesle inmesini yoksa öleceğini tekrarlıyormuş. Ama adam hiçbirine aldırış etmeden zirveye kolayca tırmanıvermiş. Herkes hayretler içinde kalmış. Kalabalığı büyük bir sessizlik sardıktan sonra ,gürültülü bir alkış kopmuş.

Yaşlı adam aşağıya indiğinde koşarak yanına gitmişler.Bir kaç muhabir merakla adama sormuş.

"Aman Tanrım!Bunu nasıl başardınız? Sizin yaşınızda bir adamın bunu başarması imkansızdır..."

.....(adamdan hiç ses çıkmamış)

Muhabir sorusunu yinelemiş.

"Sizin yaşınızdaki bir adam,böyle zor bir yarışı kazanmayı nasıl başardı merak ediyoruz?"

......................(adamdan yine hiç bir ses çıkmamış.)

,Kalabalık şaşkın bir halde adama bakarken, adam elleri ile işaret etmeye başlamış.

"SAĞIRIM BEN!"

Peki siz dış dünyaya ne kadar sağırsınız?

(Tek Şişman beyniniz kitabından alıntıdır..Yazmak uğraştırdı ama umarım başarılı olmak istediğiniz konularda sizi motive eder :) )

Emeğine ve paylaşımına sağlık dostum ancak hikayenin başından sonu belli ve de kişisel gelişim kitaplarını,setlerini vs... doğru bulmuyorum.

Nasıl belli oluyormuş adamın sağır olduğu başından?

Başlığı okuyunca mı? Ben başlığı unutmuşum hikaye bitene kadar :)

Soran arkadaşlara saygı babında cevap veriyorum,amacım kesinlikle tartışmak değil,kimsenin yapamadığı bir olay olduğu hikayenin başında anlatılmış,başlık adam sağır,demek ki adam bişeyleri duymaması sayesinde o olayı başarmış diye düşündüm hikayenin başında

Soran arkadaşlara saygı babında cevap veriyorum,amacım kesinlikle tartışmak değil,kimsenin yapamadığı bir olay olduğu hikayenin başında anlatılmış,başlık adam sağır,demek ki adam bişeyleri duymaması sayesinde o olayı başarmış diye düşündüm hikayenin başında

Aslında ben de siizn gibi düşündüm o nedenle farklı bir başlık olsun istedim ama dah uygununu bulamadım:) Kişisel gelişim kitaplarını doğru bulmadığınızı söylemişsiniz saygı duyarım ama önyargılı davranmamanızı tavsiye ederim..

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...