Jump to content

Otomatik Ghost (Gelişmiş Kullanıcılar Için...)

blue_life
 Share

Recommended Posts

evet 5 saniye sayımı başlayınca f11 basıyorum.1 birincide grup4dos çalışıyor.ikincide çalışmıyor.Ben tekrar grupinst_gui .exe programını yeniden programlıyorum.tekrar 1 kere çalışıyor.Her seferin aynı oluyor.Bunu nasıl sürekli yapa bilirim.

• Replies 380
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

@erdal1555

Yani ikinci defada geri sayım ekranı çıkıyor ve F11 işlemiyor heralde!

Ard arda bir kaç sefer basmayı dene. Bazen ufak takılma olabilir...

Istersen F11 yerine farklı bir tuş ilede deneyebilrisin... (Ilginç bir sorun!)

D: sürücüsünde iken grubinst_gui.exe programını çalıştırdım ve F4 tuşunu ve 3 saniye ayarladım. Düzgün ve sürekli çalışıyor. Grub4dos çalışıyor.Teşekkür ederim. Çalışmalarının devamını dilerim.İyi çalışmalar.

F11 haricinde birde F5 tuşunda da kabul etmedi.F4 tuşunda ise kabul etti.

Birde şunu soracağım ben harddiskimi sıfır aldım.bölümdürmede c,d,e diye 3 parta böldüm.Ayrıca sistem 100 mb sisteme ayrıldı. Bölümdürme sayfasında Sisteme ayırdığı 100 MB lık bölümü C, diğer partları d,e,f diye adlandırdı. Windows 7 kurulumunu d olarak adlandırdığı bölüme kurdum.Bilgisayarı açtığımda windows 7 C: bölümünde gösteriyor.C: D: ve E: bölümleri gözüküyor.Ben bilgisayarımdan YÖNET,disk yönetiminden d bölümünden 20 GB bölüm oluşturdum.Ancak ghost alacağım zaman harddiskin bölümlerini 8 Mb,100 MB,Windows 7 nin kurulu olduğu 100GB ve 200GB dördüncü bölüm olarak tek halinde gösteriyor.Ben bu 200Gb olarak gösterilen yere ghost aldım.Bilgisayarımı açtığımda D: bölümüne ghostumun alındığını gördüm. sıralamada ghostu aldığım bölüm yani D:1.4 olarak gözüküyor.Windows 7 nin ise 1.3 olarak gözüküyor.1.4 Yedek.gho , Windows 7 nin olduğu bölüme ise 1.3 olarak kodladım. Hardiskteki 8MB olarak gözüken kısmını nasıl iptal edebilirim.

@erdal1555

Soruna cevap vermeden önce windowsta disk yönetimini açıp (Başlat -> Çalıştır -> diskmgmt.msc ), grafiksel alanda dahil olmak üzere diskin bilgilerini içeren resim çekip, foruma ekleyebilirmisin?

@erdal1555

Büyük ihtimal diskini dinamik diske dönüştürdüğün için bu tip sorunlar yaşadın ve yaşıyorsun. (Başlangıçta kısayol sorununuda, büyük ihtimal bu yüzden yaşadın)

Şuanki durum senin için önemli bir sorun teşkil etmiyorsa, bu şekilde kullanmaya devam et...

Dinamik disk tekrar temel diske dönüştürmeden önce tüm verilerini yedeklemelisin.

İlgili makale!

http://technet.microsoft.com/tr-tr/library/cc776315%28WS.10%29.aspx[/CODE]

Sistemin çalışmasında herangi bir sorun olacağını düşünüyorum! Uğraşmak istemiyorsan, bu şekilde kullanmaya devam edebilirsin..

Sağolasın kanka gene döktürmüşsün işlerimden dolayı başlığı not aldım ama anca bugun baqmak nasip oldu sağol

sana sorum şu kardeşim şimdi ben bunu açılışda f12 yaptım tamam herşey iyi güzel çalışıyor hic düğmeye basmıyınca 0da duruyo oylece ben bunu f2 yapacam değişecem ve süresinide 0 yapacam yani drekt ana sayfaya atsın şuan yaptıklarımı bozmadan nasıl değiştire bilirim

ve sende acronistin ekleye bileceğimiz dosyası varmı linki verirsen sevinirim bendekileri caşıştıramadımda ;)

@HaYTo

Rica ederim kanka.

Yaptıklarını bozmadan, 2_MBR_ICIN klasöründeki Grub4dos Installer programını açıp aynı şekilde mbr bilgisini tekrar yazdırabilirsin.

Açılış süresini 0 yaparsan gerisayım görünmeden direk windows ekranına geçebilir. Lakin 0 yapınca grub4dos menüsünü kaçırman olası. Ben 1 - 2 saniye olarak belirliyorum.

Dediğim gibi, kendi bilgisayarımda zaten kullanmıyorum.

Acoroni olarak, elindeki herangi bir acronis iso dosyasını çalıştırabilirsin. Acronis iso dosyaları Grub4dos ile sorunsuz çalışmaktadır...

Gerekli komut GRUBOOT2.LST dosyasında vardı. Sen bu kodu çoğaltıp istediğin kadar iso dosyası ekleyebilirsin. Tabi dosya konum ve isimlerini düzelteceksin. (Büyük-küçük harflere dikkat ederek)

Kolay gelsin.....

>Dostum sağolasın

benim istediğim açılışta sayı vs. saymasın drekt Grub4dos menüsünü açsın

Grub4dos ordaki süreyi 3 sn yaptım elemiyince drek işletim sistemi açılacak şekilde yapmak istiyorumda

ve bendeki hicbir acronis isosunuda çalıştıramadım

# ===================================

title Acronis True IMage - ISO\n Kendini ispatlamis bir bekap alma programidir. \n Secersen ISO dosyasindan onyukleme yapaklacak!

errorcheck off

ls /GRUBOOT/IMAGES/ACTI.ISO || pause --wait=5 GRUBOOT/IMAGES/ACTI.ISO bulunamadi!

map /GRUBOOT/IMAGES/ACTI.ISO (0xff) || map --mem /GRUBOOT/IMAGES/ACTI.ISO (0xff)

map --hook

root (0xff)

chainloader (0xff) || configfile /GRUBOOT/GRUBOOT2.LST

errnum && chainloader (hd0)+1

# ===================================

5751.jpg

Edited by HaYTo

@HaYTo

O zaman saniye ve hotkeye ihtiyacın yok! Yani o kısımları boş bırakıp grub4dos mbr bilgisini yazdır. Aşağıdaki resmi örnek alabilirsin.....

mvrcye.png

Acronis.iso dosyasına gelirsek, komutlarda bulunan dosya konumuna dikkat et. (Büyük ve küçük harfler vs. gibi)

@HaYTo

Kullandığın iso dosyasında bir sorun var gibi görünüyor. Mümkünse başka bir tane oluşturup veyahut temin edip denemi tavsiye ederim.

Hiren konusuna gelirsek, hatırladığım kadarıyla Hiren'de yaptığı BootCDnin son versiyonlarında grub4dos kullanmaya başlamıştı.

HBCD klasöründe menu.lst dosyasının olup olmadığına bir bak. Varsa gerekli komut onun içindedir...

HBCD klasöründe menu.lst yoksa, sendeki Hiren's BootCD versiyonunu yazarsın...