Jump to content

Biremİn Minibook

asustek
 Share

Recommended Posts

• 1 ay sonra...

Ben Sana bu Konuda Yardımcı olabilirim İstersen Ozel Olarak İletisime GEcebilirsin. Biraz Detaylı Ama Sonunda Verim Alabilecegin Duruma Gelir.

windows 7 ler usb bellekten kuruluyor. Harici usb cd rom veya dvdromlarla halletmek çok zor oluyor en iyisi usb bellekten win7 kurmak minibooklar win7 yi harika çalıştırıyor. Önce WindowsXP-KB932716-v2-x86-TRK kuruyorsun sonra Windows7-USB-DVD-tool su kuruyorsun programı kurunca windows 7 imagını gösteriyorsun dosyaları usb belleğe kopyalıyor biostan da belleği seçersen kurulumu başarırsın sitede 4-5 gün önce geçmişti bu konu.

Edited by ayhan baser

USB'den Win7 kurulumu hakkında bir başlığım vardı, başka bir bilgisayardan USB üzerinden boot olarak flash belleğini ayarlayacaksın. Sonrasında kendi minibook'unda boot olarak flash belleği gösterip format atıcaksın.

2 ay önce servise gelmişti el kadar birşey.Yanlış anlama ama çok dandik birşey sesi bile çıkmıyor.Banada format için gelmişti bir gün boyunca ugraştım ama olmadı flash belleği bile dogru düzgün göremediği için geri yolladım :D

• 3 hafta sonra ...
  • 2 ay sonra...

aynı notebook tan bendede var babam serefsiz satıcının birine kanıp sony vaio diye almıs ustundeki vaio kağıdını kaldırınca "biremin" yazısı cıktı :)

bilgisayarlardan pek anlamıyorum windows ce kurulu bunu nasıl xp ye cevirebilirim?

anlatmıssınsız usb den falan ama biraz daha acsanız konuyu:/

hiçbir programı kuramıyorum kabul etmiyor :(

1) İlk önce masaüstü veya netbooklardan başka bir bilgisayarınız varsa oraya geçin.

2) XP,Vista veya 7 her ne kuracaksanız onun CD/DVD'sini bilgisayara takın ve içindeki setup dosyalarını bilgisayarınıza kopyalayın.

3) Flash Diskinizin içinde hiçbir dosya kalmadığından emin olduğunuzda bu setup dosyalarını flash diskinize atın (yalnız bu bilgisayara kopyaladığınız setup dosyalarını klasör halinde kopyalamayın!)

4) Minibookunuza flash diskinizi takın ve bilgisayarı başlatın , bios ayarlarına girin (benim netbookta F2,notebookta da F2 siz de açılırken ne diyorsa ona tıklayarak girin.) ve Boot bölümünden 1.sıraya flash diskinizi alın kaydedip kapatın , bilgisayar yeniden başlatıldığında zaten direk kuruluma geçecek.

5) XP,Vista ve Windows 7 kurulumunda biraz devam ettikten sonra yeniden başlatma kısmı vardır orda yeniden başlattığında tekrar BIOS'a girin ve boot ayarlarından 1.sıraya Hard Diskinizi (HDD) alın.

6) Kurulum devam edecek ve bilgisayarınıza işletim sistemi kurulacak.

1) İlk önce masaüstü veya netbooklardan başka bir bilgisayarınız varsa oraya geçin.

2) XP,Vista veya 7 her ne kuracaksanız onun CD/DVD'sini bilgisayara takın ve içindeki setup dosyalarını bilgisayarınıza kopyalayın.

3) Flash Diskinizin içinde hiçbir dosya kalmadığından emin olduğunuzda bu setup dosyalarını flash diskinize atın (yalnız bu bilgisayara kopyaladığınız setup dosyalarını klasör halinde kopyalamayın!)

4) Minibookunuza flash diskinizi takın ve bilgisayarı başlatın , bios ayarlarına girin (benim netbookta F2,notebookta da F2 siz de açılırken ne diyorsa ona tıklayarak girin.) ve Boot bölümünden 1.sıraya flash diskinizi alın kaydedip kapatın , bilgisayar yeniden başlatıldığında zaten direk kuruluma geçecek.

5) XP,Vista ve Windows 7 kurulumunda biraz devam ettikten sonra yeniden başlatma kısmı vardır orda yeniden başlattığında tekrar BIOS'a girin ve boot ayarlarından 1.sıraya Hard Diskinizi (HDD) alın.

6) Kurulum devam edecek ve bilgisayarınıza işletim sistemi kurulacak.

çok teşekkür ederim bunu kesinlikle uygulayacagım umarım işe yarar:)

Kardes biz baytar mıyız hasta bişi demeden anlayalım ee osrun ne simdi window compact edision yüklü muhtemelen 300 mhz işlemcili 2 gb flash hafizalı cın malı 150 200 tl lik 7,2" (belki 7) muhtemelen cin malı bir notebook almısın muhtemelen 4 saate stand by süresi var. pekis en neyi soruyorsun? embed system(gömülü sistem) diye geçer o sistem ne yanı xp kurulur mu diye mi soracaksın en fazla ki cok kasarsan android yüklesin otesi yok işlemcisi kabul etmez hızından değil mimarisinden.

Ayrıca mini notebook ile karıştırmayın bu daha cok pda tatında bir sistem Wifi vardır ucuz olsun bağlanır kullanırsın 300 mhz (bile olmayabilir 100 mhz işlemcili versiyonları var cok cok kaliteli ise ki sanmam 600 mhzdir ki bile xp calıstırmak için yeterli değil 128 mb rami vardir (64 de olabilir)

ya ben anlamıyorum ki insanlsar sorunlarını neden anlatmaz baslık :biremin notebook

bi notebook var üstünde biremim yazıyor. ee sorun ne belli dğeil 6 7 tane cevap okuyoruz sonrasında öğreniyoruz neyse ki. işlemcisi via nın arm işlemcisidir (pdalarda kullanılan işlemci)

ben önce alıp sonra araştıran müşteri grubunu pek sevmem malesef. rica ediyorum sorun neyse acıkk yazın baslık alanına da konu alanına da.

Ben bu ara mini notebook ithali ile ilgili mini calısma hazırladım da biliyorum bu cihazi (ki vazgeçildi 2 kez 3 raporum) onu alcana ipad alternatifi olanlarından alsaydın 50 100 tl fazla verip.

Edited by mahoni

sayın mahoni konuyu ben açmadım bu 1

boyle bir konu gördüm ve foruma uye olup sorumu sordum bu başlık altında

neden bana tersler gibi bir yorum atıyorsunuz anlmadım

bilgisayar hakkında pek birşey bilmediğimide daha onceki yorumumda belirtmiştim

yardım istemek için zaten buradayım.

davranışınızı anlamış değilim.

Arkadaşlar bremın abi kardeş anlamına gelmekte bir ara benim elimede öyle birsey geçti çakma sony windows ce diye işletim sistemi vardı kardeşim sen ona işletim sistemi kuramazsın cok sakat bişi yarım saat baktım sonra kaldırdım kutusuna koydum 5 kuruş etmez birsey yaw