Jump to content

Windows Sürümlerini Türkçe Yapma

bensuslu11
 Share

Recommended Posts

Gördüğüm kadarıyla bazı modlu windows sistemlerini türkçe kullanmak isteyen arkadaşlar var. 
bu yüzden forumdaki arkadaşlara soruyorum. forum üyelerine soruyorum, düzenli olarak türkçe yada multilanguage şeklinde imaj paylaşılmasını istiyor musunuz? Forum’un böyle paylaşımlara ihtiyacı varmı? Siz ne düşünüyorsunuz?

Eğer türkçe yada çoklu dil şeklinde istediğiniz imaj varsa konu başlığı altına yorumunuzu belirtiniz

Edited by bensuslu11
  • Like 4

• Editor

Bu başlık sohbet için ise teknik konular için ayrı bir başlık açın.

Bu başlık Forum hakkında öneri ise Moderatörlere sesleneceğiniz bir ana konu var, konuyu oraya açmanız gerekirdi.

Öneri ise Raporlayın ve rapora ne istediğinizi yazın, duruma göre hareket edelim.

https://www.tnctr.com/forum/4-forum-ile-ilgili-soru-ve-önerileriniz-feedback/

İlk çeviri yaptığım zamanlarda, başka sistemlere güvenilmez ve TncTr türk sitesi, yabancı kaynakları buraya getirmeyin, kendi isonuzu yapın tarzında yorumlar yapıldı. Ben de, çalışmalara son vermiştim, başlar başlamaz. Bana yapılan ve sergilenen hareket, sana tam tersi oldu bensüslü kardeşim. Sana, deyimi yerindese yürü ya kulum dediler sitedeki herkes. Önemli bir // Not = Yabancı kaynakların paylaşımı konusunda, asıl olan bir gerçek var... Güvenmediğiniz yabancılar sisteme zararlı bir şey eklemeseler bile, çeviri yapan kişi zararlı araçları entegre edip, suçu ve sorumluluğu, sistemin yapımcısı ben değilim deyip, üzerinden atabilir... //  Bunu senin için söylemiyorum bensüslü, bir gerçeği aydınlatmak için yazıyorum. Umarım açıklayıcı olmuşumdur, saygılarımla...

va7eyla, 3 dakika önce yazdı:

İlk çeviri yaptığım zamanlarda, başka sistemlere güvenilmez ve TncTr türk sitesi, yabancı kaynakları buraya getirmeyin, kendi isonuzu yapın tarzında yorumlar yapıldı. Ben de, çalışmalara son vermiştim, başlar başlamaz. Bana yapılan ve sergilenen hareket, sana tam tersi oldu bensüslü kardeşim. Sana, deyimi yerindese yürü ya kulum dediler sitedeki herkes. Önemli bir // Not = Yabancı kaynakların paylaşımı konusunda, asıl olan bir gerçek var... Güvenmediğiniz yabancılar sisteme zararlı bir şey eklemeseler bile, çeviri yapan kişi zararlı araçları entegre edip, suçu ve sorumluluğu, sistemin yapımcısı ben değilim deyip, üzerinden atabilir... //  Bunu senin için söylemiyorum bensüslü, bir gerçeği aydınlatmak için yazıyorum. Umarım açıklayıcı olmuşumdur, saygılarımla...

Sorumluluk kullanana aittir. Ben uyarımı yaptım kardeşim. İnternetten indirdiğimiz bir sürü uygulama vb. Var. İllaki işletim sistemi olmak zorunda değil. Sonuç olarak risk alıp kuruyoruz. Talep varsa yapacak birşey yok. Ayrıca kimse bana yürü ya kulum demedi, nedense bu konuda kendimi geliştirme ihtiyacı hissettim. Ve devam ettim. Durum bu. Bana özel bir ayrıcalık tanımadılar. Kimsede size dur orda, paylaşımlarını kes demedi. Neden kocundun anlamadım

Edited by bensuslu11
  • Like 1

Emeğine sağlık önemli olan güzel çalışman kardeşim bu tnctr ailesi tek sen değilsin bilen senden öncesi köylü muton byos forjest Mephisto Emre 028 Casper ve by tr elimden geleni yapıp tnctr ailesi yardımcı olmuştur Ögreticilik her zaman iyidir kendini beğenmiş kişiler olur çıkar bize düzgün işleri çıkarmak düşer

• Thanks 1

Şunu sorabilirmiyim; mesela internetten ingilizce msdn iot ltsc 2021 imajını indirdim bunu iso dosyası ile nasıl türkçe kurdurabilirim. Kurulduktan sonra dil paketi yükleme şekli olmadan direkt kurarken türkçe kurdurma şeklinde nasıl yapabilirim. Teşekkürler

striker_55, 1 saat önce yazdı:

Şunu sorabilirmiyim; mesela internetten ingilizce msdn iot ltsc 2021 imajını indirdim bunu iso dosyası ile nasıl türkçe kurdurabilirim. Kurulduktan sonra dil paketi yükleme şekli olmadan direkt kurarken türkçe kurdurma şeklinde nasıl yapabilirim. Teşekkürler

Basit bir script ile tr ltsc21, iot ltsc 21e çevrilebilir. Dil eklemekten daha sağlıklı

• Like 1

amd_turkey, 18 dakika önce yazdı:

Basit bir script ile tr ltsc21, iot ltsc 21e çevrilebilir. Dil eklemekten daha sağlıklı

script elinde mevcutmdur. Aslında bunu istememin sebebi iot 2019 ltsc sürümü için kullanmak

Edited by striker_55

striker_55, 5 saat önce yazdı:

Lang.ini dosyasını düsenlemelisin dil ekledikten sonra.