Jump to content

Windows Pro Ultra X-lite – Tr Micro11 1.6 Gb İso Hızlı

arslanfm
 Share

Recommended Posts

cingoz6, 22.01.2024 - 21:40 yazdı:

Hemen flashla kurulum yaptım.
kurulum çok hızlı gerçekleşti.

Microsoft store sorunsuz

xbox   sorunsuz
Türkçe diline çevirme basit ve sorunsuz
printer  kuruldu. henüz yazıcıyı bağlayıp denemedim ama sorun olmayacak gibi

Bugüne kadar kurduğum en iyi windows diyebilirim.
Store ve xbox a hesabımı tanıtırken klavyem tepki vermedi. Bir kaç kez açıp kapatınca klavye ile giriş yapabildim.

Güncelleme yaparsam ne olur?  umarım sorun çıkarmaz.

Kardeşim ağ ile başka pc de dosya paylaşımı yapabildin mi workgroup 

Edited by Pusat34Bjk

kocamanadam, 10 saat önce yazdı:

Atomic de wifi yok,bulunamıyor.Boşuna indirmeyin.

Bu gibi durumlarda önceden Wlan işlemcinizi sitesinden indirirseniz sorun olmaz,atomic bi süre sonra boyutu 9GB çıkıyor söyleyim.(

• Like 1

kocamanadam, Bir saat önce yazdı:

Atomic de wifi yok,bulunamıyor.Boşuna indirmeyin.

Üstadım elinde setuplu wifi driverin yok anladığım kadarıyla, sistemden yedeklediğin driver var. bu şekildeki driverleri bu türden lite sistemlerde aşağıda resimlerle anlattığım resimlerdeki sıralamayla giderek sertifikayı gösterip yükleyebilirsiniz.

1.png.6967104879adf6418b46ab24fd6ed040.png

2.png.14fe8b9db8b56a6ac5c303e6cb39aefb.png

3.png.d5c23d4f9c6f411afd823a04af3930a1.png

4.png.2740c238e2350863cc4843ee804945bd.png

5.png.6fe40755fa1a20dda1b1abfa419b0f46.png

6.png.2617cf33f80c2d32dc06ac4927b9e6d3.png

7.png.d4c25a43f5c6e9fde3f6627ba54f8d7b.png

arslanfm, 14 dakika önce yazdı:

Bu gibi durumlarda önceden Wlan işlemcinizi sitesinden indirirseniz sorun olmaz,atomic bi süre sonra boyutu 9GB çıkıyor söyleyim.(

Boyut neden yükseliyor biliyor musunuz?

Winsx klasöründeki yaklaşık 8 gb boyutundaki dosyaları silmiş geriyo 50 - 100 mb kadarlık bir dosya kalmış, bunu yaptığınızda (yanlış dosyaları silerseniz sistem çöp olur) zaten install.wim boyutu otomatik 1.5 gb ye duşuyor, ayrıca sistemi compact sıkıştırmış ve install.wim i de esd ye çevirmiş (bu durumda install.esd yaklaşık 1.1 gb olur)

Siz sistemi kullandıkça Winsx klasöründe silinmiş dosyalar yeniden oluşmaya başlıyor, sıkıştırılmış sistem dosyalarında değişiklikler olduğundan bu dosyalardaki sıkıştırma geçersiz olmaya başlayıp genişliyor, hele bir de güncelleme yaparsanız sistem normal boyutlarına gelmeye başlıyor.

• Like 4

TR_by, 3 saat önce yazdı:

Üstadım elinde setuplu wifi driverin yok anladığım kadarıyla, sistemden yedeklediğin driver var. bu şekildeki driverleri bu türden lite sistemlerde aşağıda resimlerle anlattığım resimlerdeki sıralamayla giderek sertifikayı gösterip yükleyebilirsiniz.

1.png.6967104879adf6418b46ab24fd6ed040.png

2.png.14fe8b9db8b56a6ac5c303e6cb39aefb.png

3.png.d5c23d4f9c6f411afd823a04af3930a1.png

4.png.2740c238e2350863cc4843ee804945bd.png

5.png.6fe40755fa1a20dda1b1abfa419b0f46.png

6.png.2617cf33f80c2d32dc06ac4927b9e6d3.png

7.png.d4c25a43f5c6e9fde3f6627ba54f8d7b.png

Boyut neden yükseliyor biliyor musunuz?

Winsx klasöründeki yaklaşık 8 gb boyutundaki dosyaları silmiş geriyo 50 - 100 mb kadarlık bir dosya kalmış, bunu yaptığınızda (yanlış dosyaları silerseniz sistem çöp olur) zaten install.wim boyutu otomatik 1.5 gb ye duşuyor, ayrıca sistemi compact sıkıştırmış ve install.wim i de esd ye çevirmiş (bu durumda install.esd yaklaşık 1.1 gb olur)

Siz sistemi kullandıkça Winsx klasöründe silinmiş dosyalar yeniden oluşmaya başlıyor, sıkıştırılmış sistem dosyalarında değişiklikler olduğundan bu dosyalardaki sıkıştırma geçersiz olmaya başlayıp genişliyor, hele bir de güncelleme yaparsanız sistem normal boyutlarına gelmeye başlıyor.

Sizin sistem daha iyi değil mi ustadım 

Pusat34Bjk, 15 saat önce yazdı:

Neden hocam 5gb olana geçtiniz hangisi o

Windows update yapıp sonra güncellemeleri kapatma şansı varmış.   Henüz denemedim ama deneyeceğim.
Gerçi çok gerekli değil. Beni Xbox gamepass uygulamasının güncellenmesi ilgilenditiyor. O da mağaza üzerinden yapılıyor.

Please register to see this content.

Edited by cingoz6

cingoz6, 23 saat önce yazdı:

Windows update yapıp sonra güncellemeleri kapatma şansı varmış.   Henüz denemedim ama deneyeceğim.
Gerçi çok gerekli değil. Beni Xbox gamepass uygulamasının güncellenmesi ilgilenditiyor. O da mağaza üzerinden yapılıyor.

Boşuna optimum a geçtiniz o zaman tam anlamadım neden mikro dan vazgeçtiğinizi bir sorun mu oldu

Pusat34Bjk, 26 dakika önce yazdı:

Boşuna optimum a geçtiniz o zaman tam anlamadım neden mikro dan vazgeçtiğinizi bir sorun mu oldu

Evet boşuna geçtim.   Deneme amaçlı ve meraktan geçtim.

Şimdi deneme amaçlı update i açtım. Aşağıdaki dosyaları güncelliyor. Gördüğüm kadarıyla önemli bir güncelleme yok.

Anladığım kadarıyla bu site windowsa büyük güncelleme gelince update yayınlıyor.  Bu şekilde de güncelleme yapılabilir. Bunu sonraki büyük güncellemede denerim.

Edited by cingoz6
  • Like 1

cingoz6, 7 dakika önce yazdı:

Evet boşuna geçtim.   Deneme amaçlı ve meraktan geçtim.

Şimdi deneme amaçlı update i açtım. Aşağıdaki dosyaları güncelliyor. Gördüğüm kadarıyla önemli bir güncelleme yok.

Anladığım kadarıyla bu site windowsa büyük güncelleme gelince update yayınlıyor.  Bu şekilde de güncelleme yapılabilir. Bunu sonraki büyük güncellemede denerim.

Teşekkür ederim bilgilendirme için zahmet oldu. bende mikro yu deneyeceğim 

• Thanks 1

• semsibey changed the title to Windows Pro Ultra X-lite – Tr Micro11 1.6 Gb İso Hızlı