Jump to content

Winx-lite (22631.3078) Tr-tr // Optimum11prov3 // Eklendi... // Tr-tr

va7eyla
 Share

Recommended Posts

Öncelikle vidosunu çektim, ekran görüntüsü alamadığım için...

Türkçe Halinin Videosu

Defendersiz olanı tarafımca türkçeleştirilmiştir...

Orijinal sitesinin orijinal linki ==> Optimum11ProV3

Link ==> Türkçe ISO Dosyası

Bilmeyenlere açıklayıcı bir bilgi; orijinal ISO Dosyası, install.esd şeklinde .esd sıkıştırma içerir.

Benim paylaştığım türkçeleştirilmiş hali, install.wim olarak... Sıkıştırma içermez...

Bu nedenle boyut biraz fazla gelebilir size...

Saygılarımla...

Edited by va7eyla
  • Like 8
  • Thanks 1

• va7eyla changed the title to Winx-lite (22631.3078) Tr-tr // Optimum11prov3 // Link Eklendi...

Konuyu yanlışlıkla Windows 10 Bölümüne açmışım.

Raporladım ama henüz taşınmadı.

Konu Windows 11 Bölümünde olması gerekiyordu.

Link eklendi...

İndirmek isteyenler ve yöneticilere duyrulur...

• Thanks 1

• va7eyla changed the title to Winx-lite (22631.3078) Tr-tr // Optimum11prov3 // Eklendi... // Tr-tr
Pusat34Bjk, 4 dakika önce yazdı:

Sizce neden optimum ustad 

Pek güzel tarafı veya hızlı bir tarafı olduğu için değil, ben onu türkçeleştirdim o yüzden. Hangisi daha iyidir bilmem. Önüme çıkan en son güncel olanı türkçeleştirdim ve sundum. Bensüslü kardeşimiz çevirecekti ama aksilik oldu sanırım. İşe el atayım dedim. Bu sürümü türkçeleştirdim. Bence veya sence diye değil, bunu güncel gördüm ve bunu türkçeleştirdim. Çok detaylı açıkladım artık... Saygılarımla...

• Like 4
  • Thanks 1

bensuslu11, 29 dakika önce yazdı:

Yoğurdu nasıl yediğini bir türlü açıklamadın kardeş :)😁

En son özel mesaj atarak açıklamıştım diye hatırlıyorum. Konusunu bile açmıştım burada... Kim bilir nerde kaldı konu...

şrarskoz, 8 saat önce yazdı:

bunu sag tık eklentisinden dolayı sildim  normal olmuyor ben yapamadım  ellerine saglık

Benle ilgisi olduğunu düşünmüyorum ama, yardım edebilirdim, çözebilirdim.

Silmeden daha önce yazsaydınız...

Saygılarımla...

• Like 1

şrarskoz, 11 saat önce yazdı:

bunu sag tık eklentisinden dolayı sildim  normal olmuyor ben yapamadım  ellerine saglık

Linkte yer alan kaldır olanı tıklayıp, pcyi yeniden başlattığınızda normale dönmesi lazım...

Fazla araştırmamışsınız demekki :):)   >>>   

Please register to see this content.

• Like 1

va7eyla, 6 saat önce yazdı:

Linkte yer alan kaldır olanı tıklayıp, pcyi yeniden başlattığınızda normale dönmesi lazım...

Fazla araştırmamışsınız demekki :):)   >>>   

bu verdiginiz dosya hepsinde mi gecerli yoksa sadece bunda mı emegine saglık teşekkür  ederim saglıcakla

• Like 1

Fkarizmatik, 7 dakika önce yazdı:

Malesef bende ayar oldum bu sağ tık eklentisine.Ne yaptıysam olmadı.Yukarıda ki reg işe yaramıyor.Tool indirdirdim 10larca hepsi nafile.

o zaman indirmeye gerek yok indirmiştim daha önce sag tık yüzünden silmiştim  ne yaptıysa artık tek yetgili admin

bensuslu11, 6 saat önce yazdı:

sevgili @va7eyla imajını düzenleyip paylaiacağım. umarm kızmazsın :)

Önemli değil, istediğin gibi düzenleyebilirsin kardeş...

Fkarizmatik, 7 saat önce yazdı:

Malesef bende ayar oldum bu sağ tık eklentisine.Ne yaptıysam olmadı.Yukarıda ki reg işe yaramıyor.Tool indirdirdim 10larca hepsi nafile.

şrarskoz, 6 saat önce yazdı:

o zaman indirmeye gerek yok indirmiştim daha önce sag tık yüzünden silmiştim  ne yaptıysa artık tek yetgili admin

Siz neyi istiyorsunuz tam olarak anlamadım. Sağtıkda yer alan menüyümü istemiyorsunuz. Silmesi çok basit hi bit ile silebilirsiniz. Sağ tık win11 olsun isterseniz ı da reg kaydıyla basit. Sağ tık 10 gibi olsun ama sağ tık menüsündekiler olmasın diyorsanız o da hi bit ile basit. Siz öncelikle ne istediğinizi doğru söyleyin ve doğru arayın, bulursunuz...

• Thanks 1

Pusat34Bjk, 1 dakika önce yazdı:

Mikro olanı diyorsunuz sanırım

Hayır,  olanı içerisinde defenderli ve defendersiz olarak iki sürüm var..

Bu defendersiz olan 

va7eyla, 1 saat önce yazdı:

Hayır,  olanı içerisinde defenderli ve defendersiz olarak iki sürüm var..

Bu defendersiz olan 

iki sürüm göremedim ben pasif olarak defender var mikro daki silinmiş defender optimum da yok göremedim. neyise kardeşim önemli değil

Pusat34Bjk, 9 dakika önce yazdı:

iki sürüm göremedim ben pasif olarak defender var mikro daki silinmiş defender optimum da yok göremedim. neyise kardeşim önemli değil

Optimumda da defendersiz ve defenderli olarak iki sürüm var...

• Like 2

forjest, 9 saat önce yazdı:

Şu iso dosyasını esd olarak boyutunu küçültseydin keşke ellerine sağlık.

Kurduğun ve yorum yaptığın için teşekkürler abi.

Fakat videonda sorun var sanırım, yoksa bende mi açılmıyor?

ESD sıkıştırma konusunda ise; zaten türkçeleştirirken uzun bir zaman harcıyordum, esd sıkıştırma yöntemi, zamanı daha da uzatacaktı diye yapmadım.

Edit= Bir de bazılarının söylediği ama benim inanmadığım, Eski Pclerde esd sıkıştırmalı iso hata veriyormuş ya. O yüzden uğraşmadım abi.

Edited by va7eyla
  • Like 1

merhaba va7eyla hocam, bu işletim sistemini kurdum ancak programları kurnaya çalıştığımda türkçe karekterlerin bazıları bozuk çıkıyor, hatta yükleme bitincede aynı bozuklar olabiliyor, bu sorun için windows dil-bölge ayarlarından hepsini tek tek inceledim ancak değişen bişey olmadı, bu sorunu nasıl halledeceğim, yardımcı olurmu sunuz. teşekkürler. örnek resim;

mdogan79, 2 saat önce yazdı:

merhaba va7eyla hocam, bu işletim sistemini kurdum ancak programları kurnaya çalıştığımda türkçe karekterlerin bazıları bozuk çıkıyor, hatta yükleme bitincede aynı bozuklar olabiliyor, bu sorun için windows dil-bölge ayarlarından hepsini tek tek inceledim ancak değişen bişey olmadı, bu sorunu nasıl halledeceğim, yardımcı olurmu sunuz. teşekkürler. örnek resim;

Resim görülmüyor, fakat çözüm üretemem maalesef. İsterseniz değiştirin, farklı bir sistem kurun.