Jump to content

Yazıcı çıktı Alırken, çıktı Sırası Değiştirme.

xpity
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar başlığa tam olarak ne yazacağımı bilemedim, mazur görün. İş yerinde sürekli çıktı alıyorum, genelde toplu sayfa 50 yada 100 adet gibi, fakat bazen araya acil tek sayfa çıktı geliyor. İptal etmek istemediğim için mecbur 50 yada 100 sayfanın bitmesini bekliyorum. Aklıma şöyle bir fikir geldi var mıdır bilmiyorum fakat paylaşmak istedim. Mesela 50 sayfadan 20 si yazıldı kaldı 30 sayfa, sonra araya acil çıktı girdi, kalan bu 30 sayfayı durdurup, acil siparişi yazdırıp, tekrar 30 siparişten devam etmek istiyorum gibi. Muhakkak başkasının da başına gelmiştir. Benim ayda en az 10 kere geliyor artık bir çözüm bulmak istiyorum.

Edited by xpity

xpity, 8 dakika önce yazdı:

Arkadaşlar başlığa tam olarak ne yazacağımı bilemedim, mazur görün. İş yerinde sürekli çıktı alıyorum, genelde toplu sayfa 50 yada 100 adet gibi, fakat bazen araya acil tek sayfa çıktı geliyor. İptal etmek istemediğim için mecbur 50 yada 100 sayfanın bitmesini bekliyorum. Aklıma şöyle bir fikir geldi var mıdır bilmiyorum fakat paylaşmak istedim. Mesela 50 sayfadan 20 si yazıldı kaldı 30 sayfa, sonra araya acil çıktı girdi, kalan bu 30 sayfayı durdurup, acil siparişi yazdırıp, tekrar 30 siparişten devam etmek istiyorum gibi. Muhakkak başkasının da başına gelmiştir. Benim ayda en az 10 kere geliyor artık bir çözüm bulmak istiyorum.

Normalde büyük yazıcılarda. İşi makineden duraklatıp, tek gelen çıktıyı alıyorsunuz. Sonra kalan işe devam edersiniz, tabi, kağıt deiştirmeniz gerekirse, unutmamanız lazım.

Sizin yazıcı küçük ise şöyle bir yol izleye bilirsiniz, alt kısımda yazılanların bir listesi oluşuyor, başta gönderdiğinizde beklemede felan yazar, yazdırılıyor yazar. Siz yazdırılıyor yazana sağ tıklayıp duraklat dediğinizde, istedeğiniz yerde değil ama bir yerde duraklatabilir, sırada olan yani araya aldığınız çıktıya devam eder. Bu yol izlenebilir ama, denemeniz lazım. Sizde nasıl olur nasıl yaparsınız bilemiyorum...

Malesef olmadı, duraklatınca hemen durmuyor 1 2 sayfa daha çıkartıp ondan sonra durdu. Diğerine geçmedi öylece beklemede kaldı. Diğerine sağ tıklayarak aktif etme yada 1. sıraya al vs. gibi şey yok. Duraklattığıma tekrar devam et dedim yazdırmaya devam etti.

Başka çözüm yada önerisi olan?

• Like 1