Jump to content

E8500 Mü Q9505 Mi?

uurclkky

Recommended Posts

Core 2 duo E8500 işlemci 3.16 GHZ hız, 6MB ön bellek ve 1333 MHZ veriyolu hızına sahip

Core 2 Quad Q9505 işlemci ise 2.83 GHZ hızı, 6 MB ön bellek ve 1333 MHZ veriyolu hızına sahip.

Seri olarak Quad bir gömlek daha üstün fakat bu işlemcilerden hangisini almalıyım yardımcı olabilir misiniz?

1. Forum kurallarınına göz atmanı tavsiye ederim. Katılımsız kurulum destek konu saşlığı altında hangi işlemciyi almalıyım diye soruyorsun.

2. E8500 işlemci çift çekirdekli bir işlemcidir. Her ne kadar 3,16 Ghz hızına sahip olsada Q9505 ile kesinlikle yarışamaz. E8500 362 TL civarı fiyatı ile fiyat/performans karşılaştırmasında ben 10 üzerinden 4 verebilirim ancak. Q9505 ise dört çekirdekli bir işlemci. E8500'e nazaran çok daha kaliteli bir işlemci. Ama 423 TL civarı fiyatı ile fiyat/performans karşılaştırmasında 10 üzerinden 6 verebilirim.

3. Bu şekildeki soruların için tam olarak sistem verebilirsen (Anakart,işlemci,RAM,HDD vs vs) daha iyi olur. En azından sistemin ne kadar performans vereceği hakkında kesin yargıya varabiliriz.

Haydi kolay gele !

1. Forum kurallarınına göz atmanı tavsiye ederim. Katılımsız kurulum destek konu saşlığı altında hangi işlemciyi almalıyım diye soruyorsun.

2. E8500 işlemci çift çekirdekli bir işlemcidir. Her ne kadar 3,16 Ghz hızına sahip olsada Q9505 ile kesinlikle yarışamaz. E8500 362 TL civarı fiyatı ile fiyat/performans karşılaştırmasında ben 10 üzerinden 4 verebilirim ancak. Q9505 ise dört çekirdekli bir işlemci. E8500'e nazaran çok daha kaliteli bir işlemci. Ama 423 TL civarı fiyatı ile fiyat/performans karşılaştırmasında 10 üzerinden 6 verebilirim.

3. Bu şekildeki soruların için tam olarak sistem verebilirsen (Anakart,işlemci,RAM,HDD vs vs) daha iyi olur. En azından sistemin ne kadar performans vereceği hakkında kesin yargıya varabiliriz.

Haydi kolay gele !

Dostum forumu kullanmayı senden öğrenecek kişi ben değilim yeteri kadar biliyorum. Ve yanlışsa seni değil forum yöneticilerini ilgilendirir ve onlarda gerekeni yapar emin ol. :)

Ayrıca tavsiyen için sağol.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...