Jump to content

Lg Ultragear 165 Hz 1 Ms 27 Inç Monitör Hk.

va7eyla
 Share

Recommended Posts

Eski monitörüm 75 Hz LG marka idi. Ekran kartım GT 730 4 Gb // Konu başlığındaki monitörü yeni aldım. // Şöyle bir sorunum var... Eskiden kullandığım LG marka ile 75 Hz görüntü alabiliyordum. // Yenisi 165 hz olmasına rağmen, 60 hz üstünde görüntü alamıyorum. // Neden acaba? // Aklıma gelen ilk şeyse, 60 hz ve 165 hz olarak ayarlanmış ve benim kartım desteklemediği için 60 alıyorum diye düşündüm. // Bunun asıl nedeni bu değilse, sizin yorumlarınızı bekliyorum. Saygılarımla...

amd_turkey, 40 dakika önce yazdı:

Hdmi kablo yerine varsa DisplayPort kullanın. Çoğu hdmi kabloda 144 hz alamazsınız

neskali, 35 dakika önce yazdı:

Amd Turkey haklı hdmi kablo versiyonuyla alakalı yüksek ihtimal sorununuz....

Aynı hdmi kablosuyla farklı LG de 75 hz alıyordum. Hiç değilse 75 hz olması gerekmezmiydi?

• Like 1

amd_turkey, 1 saat önce yazdı:

Hdmi kablo yerine varsa DisplayPort kullanın. Çoğu hdmi kabloda 144 hz alamazsınız

neskali, 1 saat önce yazdı:

Amd Turkey haklı hdmi kablo versiyonuyla alakalı yüksek ihtimal sorununuz....

Ekran kartımın Display portu yok ama, Anakartımda varmı bakmadım daha, anakartım GA-H61M-DS2, şuan evde değilim. Eve geçince bakarım varsa eğer, monitör ile gelen kabloyu takıp deneyeceğim.

va7eyla, Şimdi yazdı:

Ekran kartımın Display portu yok ama, Anakartımda varmı bakmadım daha, anakartım GA-H61M-DS2, şuan evde değilim. Eve geçince bakarım varsa eğer, monitör ile gelen kabloyu takıp deneyeceğim.

D-sub port yazıyor sitesinde. anakartın sitesinde, aynı şeyse vardır.

Hdm 2.0 kablo kullanın. Displayport yok ise .

Birde ekran kartı program ayarlarından MHz hızı ile alakalı seçenekler var ordan da bir göz atın 

• Like 1

Yorum yazan herkese teşekkür ederim. Beni düşündüren eskiden neden 75 hz aldığımdı. Fakat her ürün bir olmuyor demekki. Aynı kablo ile farklı bir leptop bağlayarak denedim. 120 hz aldım, aynı kablo ile...

• Like 1

amd_turkey, 6 dakika önce yazdı:

Bize hayırlı olsun demek düşer ama senin sisteme o monitör fazla. 

İnşallah sorununu çözersin. 

Teşekkürler. Belki ilerde sistem değiştiririm diye düşük bişey almak istemedim. Zaten arasıda parasal fazla fark yoktu. 

• Thanks 1