Jump to content

Win10 Pro -x64 // Uygulama Kurmak -için Store Gerekmez...

relati7ity
 Share

Recommended Posts

• relati7ity changed the title to Windows 10 - Pro // (v22h2 - 19045.4170) // Sadelik Arayanlara...
kunaltun, Şimdi yazdı:

Defender laneti olmaz inşallah tşk emegine

Defendersiz, Storesiz ve Edgesiz olarak geliyor...

Hiçbir yerinde "Bazı Ayarlar Kuruluşunuz Tarafından Yönetiliyor" uyarısı yok.

Windows Update güncellemelerini, bu kez kapatmadım. Güncelleme ayarı açık.

Mağaza ve Tarayıcılar klasörleri, masaüstünde hazır gelir.

İsteyen Mağazayı Tekrar Kurabilir.

Hiçbir Uygulama veya Driver eklenmemiştir.

Eski Hesap Makinesi eklendi.

Eski Fotoğraf Görüntüleyici etkinleştirildi.

Sağ Tık Menü görünümü yine Mavi temalıdır.

Sağ Tık Menüye "Sahiplik Al" Eklendi.

Bunların dışında sadelikten yana bir çalışma olmuştur.

Şimdilik bu kadar detay yeterlidir sanırım.

Saygılarımla...

• Like 3

Posted (edited)
kunaltun, 48 dakika önce yazdı:

Güncelleme ayarı açık olması cok iyi olmuş. Emegine sağlık

Bu .Net Fremawork olayları üzerinde çalışıyorum. Hem aktif edip, hem güncelleme kısmından 4.8.1 alınca ntlite üzerinden. Çakışma oluyo, nedenini tam anlayamadım ama değişik olasılıkların üzerinde durup çözmeye çalışıyorum. Belki net frema 3.5 ve 4.8 i aktif edip, 4.8.1 olanını güncellemeden almanızı sağlayabilirim. Hepsini birden NtLite ile entegre edince bir çakışma oluyor. Sıralamayı felan değiştirerek deniyorum. Sistem hazırdı aslında...

Edited by relati7ity

Posted (edited)
kunaltun, 2 dakika önce yazdı:

Dostum güncellemede sorun çıkıyorsa iptal edebilirsin cokta önemli deyil,tabi bu benim fikrim

Güncellemede sorun yok. Net fremaworkla ilgili bir sorun var şuan. Aktif etmesem, sistem açıkken aktif ediliyor fakat, aktif edip, ntlite üzerinden tüm güncellemeleri yüklediğimizde, net fremawork ile ilgili bir sorun teşkil ediyor. Çözeceğim birazdan. Amacım hazır aktif halde getirmek.

Edited by relati7ity
  • Like 2

Posted (edited)
kunaltun, 1 saat önce yazdı:

Dostum güncellemede sorun çıkıyorsa iptal edebilirsin cokta önemli deyil,tabi bu benim fikrim

Dediğimi tam anlamadınız sanırım ama, an itibariyle çözdüm olayı. Sıralamayı değiştirip, önce net3.5 ve 4.8 i aktif edip kaydettim. Tekrar düzenlemeye giderek. 4.8.1 ekledim. Sorun düzeldi. Dediğim gibi sıralaması önemliymiş Ntlite programında. Fakat link yarın yüklenecek dediğim gibi. Ayrıca güncellemede sıkıntı olsa, görsellere eklediğim güncelleme görüntüsünü ekleyemezdim. 

Edited by relati7ity
  • Like 1

Hocam eline sağlıkta bi şey sorcam w10 veya w11 de eski sistem özellikleri kısmını nasıl aktif ediyorsun ? El değmemiş imajda uwp uygulaması olan ayarlarda açıyor 

Posted (edited)
CROSSXX, Bir saat önce yazdı:

Hocam eline sağlıkta bi şey sorcam w10 veya w11 de eski sistem özellikleri kısmını nasıl aktif ediyorsun ? El değmemiş imajda uwp uygulaması olan ayarlarda açıyor 

Edit ==> Sistem özellikliklerini sadece windows 10 sistemine özel olarak.

Bu bilgisayara giriş yapın. Bu bilgisayarda iken boş bir tarafa sağ tıklayın özellikler deyin.

Eski şekilde açılacaktır...

Edit2 = Windows 11 için ise aynı görevi startallback programı yapıyor.

Windows 11 de startallback kurduktan sonra, yine aynı yere sağ tıklayın, özellikler deyin, açılacaktır eski özellikler görünümünde.

Edited by relati7ity
  • Like 1

• relati7ity changed the title to Windows 10 - Pro // (v22h2 - 19045.4170) // Link Yükleniyor...
  • relati7ity changed the title to Windows 10 - Pro // (v22h2 - 19045.4170) // Link Yüklendi...
relati7ity, 2 saat önce yazdı:

Edit ==> Sistem özellikliklerini sadece windows 10 sistemine özel olarak.

Bu bilgisayara giriş yapın. Bu bilgisayarda iken boş bir tarafa sağ tıklayın özellikler deyin.

Eski şekilde açılacaktır...

Edit2 = Windows 11 için ise aynı görevi startallback programı yapıyor.

Windows 11 de startallback kurduktan sonra, yine aynı yere sağ tıklayın, özellikler deyin, açılacaktır eski özellikler görünümünde.

Hocam bunu biliyorum hani modifiye ederken hep aynı mantıkta olsun diye eklenmesi gereken reg kaydı falan var mı onu sormuştum 

CROSSXX, 6 dakika önce yazdı:

Hocam bunu biliyorum hani modifiye ederken hep aynı mantıkta olsun diye eklenmesi gereken reg kaydı falan var mı onu sormuştum 

Onu araştırmadım hiç, bakmak lazım...

• Like 1

• relati7ity changed the title to Windows 10 - Pro // (v22h2 - 19045.4170) // Sadelik Esastır...

Öncelikle eline sağlık, benim gibi sade sevenler için stabil bir sistem olmuş. Vmware de 2 gb ram ile kurdum, mağaza ve tarayıcı kurmadan kullandığı ram miktarı 450 470 civarında gidip geliyor. Sanal da ram tüketimi muazzam.

Sistem otomatik kuruluma geçti, kullanıcı adı sormadan masaüstüne geldi. Kullanıcı adını sanal diye mi sormadı, normalde de böyle mi? Eğer ki öyle ise kurulumda kullanıcı adını nasıl eklerim? Sağ tık mavi temayı sevenler olacaktır. Ama ben windows 10 görünümüne geri dönmek istiyorum. Dedim ya orjinallik ve sadelik seviyorum. Bana kullanıcı adı ve mavi tema için yardımcı olur musun. Şuan işteyim, eve geçince ilk iş gerçek sisteme kurmak olacak.

Posted (edited)
xpity, 35 dakika önce yazdı:

Öncelikle eline sağlık, benim gibi sade sevenler için stabil bir sistem olmuş. Vmware de 2 gb ram ile kurdum, mağaza ve tarayıcı kurmadan kullandığı ram miktarı 450 470 civarında gidip geliyor. Sanal da ram tüketimi muazzam.

Sistem otomatik kuruluma geçti, kullanıcı adı sormadan masaüstüne geldi. Kullanıcı adını sanal diye mi sormadı, normalde de böyle mi? Eğer ki öyle ise kurulumda kullanıcı adını nasıl eklerim? Sağ tık mavi temayı sevenler olacaktır. Ama ben windows 10 görünümüne geri dönmek istiyorum. Dedim ya orjinallik ve sadelik seviyorum. Bana kullanıcı adı ve mavi tema için yardımcı olur musun. Şuan işteyim, eve geçince ilk iş gerçek sisteme kurmak olacak.

Sanalda kurduğunuz için katılımısz ayarlanmış olabilir. Sistem normal kurulumludur. Kullanıcı adı vs. girerek yapıyorsunuz. Bunların dışında, internetli kurulum yapsanız bile, e posta vs. sormaz, kullanıcı adı kısmına geçer hemen. Mavi tik olayını normale döndürmeyi isterim ama, nasıl mavi tema yaptıpımı açık etmem gerekir. Bu yüzden o bende kalsın şimdilik. Ayrıca, update almazsanız daha hızlı kalır... Updateyi hizmetlerden Or diye başlayan bir hizmeti devre dışı bırakarak, kapatabilirsiniz. Sadece bu hizmeti kapatmanız yeterli olacaktır... Saygılarımla...

Edited by relati7ity

Hiç bir sistemimi update etmem zaten.

Ayrıca bir arkadaş özelden mesaj atarak mavi tema orjinal haline getirme olayını anlatmış. Kendisine buradan teşekkür ederim.

xpity, 17 dakika önce yazdı:

Hiç bir sistemimi update etmem zaten.

Ayrıca bir arkadaş özelden mesaj atarak mavi tema orjinal haline getirme olayını anlatmış. Kendisine buradan teşekkür ederim.

Update etmeyecekseniz. Update hizmeti olan Or adındaki hizmeti devre dışı bırakın. O hizmetin açık kalması bile sistemi hantallaştırıyor zaman geçtikçe..

• Like 1

relati7ity, 7 saat önce yazdı:

Update etmeyecekseniz. Update hizmeti olan Or adındaki hizmeti devre dışı bırakın. O hizmetin açık kalması bile sistemi hantallaştırıyor zaman geçtikçe..

Or Hangisi ustam.tam ismi nedir

Posted (edited)
kilicmuhsin, 13 saat önce yazdı:

Or Hangisi ustam.tam ismi nedir

Hizmetlerde iken klavyeden O tuşuna basın.

Zaten bir tane Or diye başlayan var.

İşte onu, önce durdurun sonra devre dışı bırakın.

Edited by relati7ity

ya Mubarek Film arşivim gibisin arşive girince hangisini seyredeceğimi şaşırıyorum:) senin tüm paylaşımların güzel hangisini indireceğimi şaşırıyorum😀 eline sağlık kardeşim Hayırlı Sahurlar......

• Like 1

creax, 17 saat önce yazdı:

windows Defender yüklemek mümkün mü?

Defender yüklemeyi bilirseniz yüklenir.

Şahsen ben geri nasıl yükleneceğini bilmiyorum.

Mağazadan defender indirip yüklemeyi denedim.

Defender için, 365 hesabı gerekiyormuş.

• relati7ity changed the title to Win10 Pro -x64 // Uygulama Kurmak -için Store Gerekmez...