Jump to content

Wifi Sürücü Sorunu : Böyle Sorun Görmedim

halilt
 Share

Recommended Posts

Arkadaşlar şöyle bir sorunum var : mediatek bir usb wifi adaptör aldım.inf sürücüsü nette yok.DPack ,sdı vb bilinen sitelerin kataloglarında yok.scape ve bazı sitelerdekiler uyumsuz .setup lı bir driver var (wifi diye) bir oradan kuruyorsunuz.Ancak sürücü imza sorunu yüzünden windows çalıştırmıyor.İmza zorlamasını-regedit,gelişmiş başlangıç vb- tüm yöntemlerle devre dışı bıraksanızda olmuyor.Sadece emrenin win 10 ltsb 10240 yapı ve Tr_by ın 8.1 pro da bu engele takılmıyor.win10 11 yeni birkaç sistemde denedim.Düzelmiyor.Kurulan sistemde driver yedeğini alıp o şekildede denedim.
Yardımlarınızı bekliyorum.
Donanım id:
USB\VID_0E8D&PID_7603&REV_0001
USB\VID_0E8D&PID_7603

Edited by halilt

Bende  blutut kulaklıkta bir sorun yaşamıştım Win8.1 ve Win1507 hariç diğerlerinde bu sorun vardı yedek vs  pek işe yararmamıştı. Sistemsel olarak değişikliğe gittiğinden olsa gerek.

Ama yabancı kaynaklarda veya serialata sürücülerini güncelle sürücü uygulamları ile.

• Like 1

halilt, 5 saat önce yazdı:

Arkadaşlar şöyle bir sorunum var : mediatek bir usb wifi adaptör aldım.inf sürücüsü nette yok.DPack ,sdı vb bilinen sitelerin kataloglarında yok.scape ve bazı sitelerdekiler uyumsuz .setup lı bir driver var (wifi diye) bir oradan kuruyorsunuz.Ancak sürücü imza sorunu yüzünden windows çalıştırmıyor.İmza zorlamasını-regedit,gelişmiş başlangıç vb- tüm yöntemlerle devre dışı bıraksanızda olmuyor.Sadece emrenin win 10 ltsb 10240 yapı ve Tr_by ın 8.1 pro da bu engele takılmıyor.win10 11 yeni birkaç sistemde denedim.Düzelmiyor.Kurulan sistemde driver yedeğini alıp o şekildede denedim.
Donanım id:
USB\VID_0E8D&PID_7603

Emre'nin ve Tr_by'ın sisteminde engele takılmıyorsa, sürücü imza sorununu tam anlamıyla araştırmanız lazım.

Onların sisteminde oluyorsa, hatanın çözümü de var demekki.

Bu zamana kadar denediğiniz yöntemler olmadıysa, ya başka yöntem bulmaya, ya da uygaladıklarınızı tersten ölçüp tartmaya ihtiyacınız var demekki.

Açıkcası ben bilmiyorum ama başıma gelseydi eğer, sırf iki kişinin sisteminde olup, benim sistemimde olmayan nedir? Diğer bir deyişle, sistemde ya fazlalık vardır, ya da eksiklik.

Bunu sorgulardım en başta...

Saygılarımla...

• Like 1

Öneriler için teşekkürler.Bakmadığım sadece grup ilkesi kaldı.Denediğim sistemler home veya SL olduğu için gpedit.msc ektradan eklemem gerekiyor.orjinal Pro veya ltsc kurup ordan bunuda deneyeceğim.Sanırım sürücünün digital imzası eski.Mediatek gerek duymamış.Piyasadaki en ucuz usb wifi adaptörü bu. yapı 1507 ye kadar geçerli. o yüzden emrenin Ltsb 10240 veya 8.1 de hiç imza engeline takılmıyor.

halilt, 13.04.2024 - 12:10 yazdı:

Donanım id:
USB\VID_0E8D&PID_7603

bu siteden birçok driver ı kurup sorun yaşamadım burayı denedin mi? ilginç durum bu tarz cihazlar otomatik kurulup çalışır normalde setup kurma hiç yaşamadım 

Please register to see this content.

Ugreen   bu markayı tercih edebilirsiniz ürünleri kullanıyorum kalitesi iyi kart okuyucu, hdd kutuları, type-c kablo, hdm kablo, micro hdm. seagate nin kendi kutusu bozulunca aldım 5 yıldır iyi arıza vermedi çok ucuza da kaçmamak gerek kolay gelsin iyi forumlar.

• Like 1

Posted (edited)

Bu site zaten kullandığım bir site.İd ile baktığınızda çıkan bu linkteki olmuyor.Ürünün kendi paketinden çıkan cd de MT7603UN Driver var.Bunda wifi diye bir setup var tek tıklamayla kuruluyor.Ama 1507 yapı sonrası tüm sistemlerde -en az 8 sistem denedim.Group policy dahil tüm ayarlara baktım-olmuyor olmuyor...Sadece imza zorlamasından ibaret değil,uyumsuzlukta var.

Sorunum aleti kullanmakta değil.Topu topu 100 tl lik alet.Ben onu her türlü win7,win 8.1,win 10 ilk sürümlerde zaten kullanırım.Derdim:Bunca yıllık profesyonelim 20 yıldır bu işin içindeyim,nasıl olmuyor meselesi.

Edited by halilt
  • Like 1

Posted (edited)

İlk yaptığım şeyler bunlar zaten.Bunlar standart bilinen prosedürler.Belirttiğim gibi profesyonelim.Bunlar ilk seviye kullanıcı veya sistem operatörlerinin kullandığı yöntemler.Nette ilk aramalarda zaten bunlar çıkar karşınıza.Daha ileri seviye teknik yardım gerekiyor.

setupla kurulup çalıştığı win10 10240 yapıdaki sürücüyü yedekleyip inf köklerine ulaşabiliyorum.Ancak kurulabildiği aynı sisteme sıfırdan bu yedekle kurulmuyor ilginç olan..İllaki exe den kuracaksın her koşulda.Öyle illet bir şey.Bu yüzden sürücü köklerini düzenleme konusunda bilgi gerekiyor bence.Ya da ne bileyim o sözkonusu exe yi açıp içine bakmak.

Edited by halilt