Jump to content

2024 Yılının 4. Ayında ==> Güncellenebilen Bir Windows 7 Ultimate :)

relati7ity
 Share

Recommended Posts

Not = Hiçbir üçüncü parti uygulama gerekmeksizin, 61 adet güncelleme entegre edilip, güncel hale getirilmiştir.

Not 2 = Güncelle sayfasında Edge kurulumu başarısız yazıyor fakat onuda kurdu. Tam anlayamadım neden başarısız yazdığını.

---Tekrar denetlediğimde çıkmadı Edge.

81ib363.png

evi0ar8.png

jv7h7pn.png

a5pv4hx.png

ris423x.png

g26dthv.png

7v4vmj5.png

jptk06c.png

12me4i2.png

nanx312.png

sqvzwai.png

qd8waor.png

t17msib.png

62lts3u.png

kbky8j0.png

e3tqowt.png

dajqf9i.png

• Like 6
  • Thanks 3

Posted (edited)
xpity, 3 dakika önce yazdı:

Nihayet windowsların göz bebeği geldi :)

Windows ISO dosyası hazır ama şimdilik sadece görselleri paylaştım. :) :)

Birkaç güne paylaşırım ISO Dosyasını.

Hiçbir ekleme çıkarma yapmadan sadece güncel haliyle paylaşacağım....

Edited by relati7ity
  • Like 3
  • Thanks 1

Ram, cpu ve hdd/ssd kullanımı nedir? İso boyutu nedir? Kurulunca sistemde ne kadar yer kaplıyor. Uefi desteği var mı, açılışta windows başlatılıyor mu yazıyor, windows starting mi yazıyor? Çoğu windows 7 de win 10 boot dosyası kullanıldığı için ingilice yazıyordu. Sende durum nedir hocam?

Posted (edited)
xpity, 17 dakika önce yazdı:

Ram, cpu ve hdd/ssd kullanımı nedir? İso boyutu nedir? Kurulunca sistemde ne kadar yer kaplıyor. Uefi desteği var mı, açılışta windows başlatılıyor mu yazıyor, windows starting mi yazıyor? Çoğu windows 7 de win 10 boot dosyası kullanıldığı için ingilice yazıyordu. Sende durum nedir hocam?

Ben, Windows 10 22H2 ISO içeriğinin tamamını kullandım. Sadece install.wim değiştirdim. Açılış ekranı, kapanış ekranı, tamamen türkçe. "Windows Başlatılıyor" yazıyor. Detayları sistemi upload edeceğim zaman yazacağım. Konusunu açınca görürsünüz her şeyi ile. Edit = Uefi desteği var. Ben öyle kuruyorum zaten.

Edited by relati7ity
  • Like 2
  • Thanks 1

Posted (edited)
xpity, 2 saat önce yazdı:

Yeni bir şey farkettim. Uefi kurulumda, starting windows yazıyor. Mbr kurulumunda Windows başlatılıyor yazıyor. Uefi kurulumla ilgili bir sorun sanırım. Onun dışında, bu zamana kadar indirdikleriniz toplu güncelleştirme paketi içerir (yabancı bir kaynaktan) veya syrepe girilerek güncelleştirilmiştir ( yine yabancı bir kaynaktan. ) Ayrıca güncelleme alması için gereken runtime uygulamaları vs. yüklenmiştir. Bu zamana kadar indirdikleriniz böyledi. //// Ben sadece ntlite ile güncellemeleri entegre ettim ve ilk görselde görüldüğü üzre hiçbir progran eklemedim. Ayrıca detay verecek olursam, driverler kurulu değildir. Bu yüzden açılışta internet bile yoktur. İnternet driverini yükleyince veya diğer driverlerinizi yükleyince update yapabilirsiniz. Microsoft essential felan kurabilirsiniz... Çok yazdım be... ( )) Saygılar...

6ctlagq.png

Edited by relati7ity
  • Like 1

relati7ity, Bir saat önce yazdı:

Yeni bir şey farkettim. Uefi kurulumda, starting windows yazıyor. Mbr kurulumunda Windows başlatılıyor yazıyor. Uefi kurulumla ilgili bir sorun sanırım. Onun dışında, bu zamana kadar indirdikleriniz toplu güncelleştirme paketi içerir (yabancı bir kaynaktan) veya syrepe girilerek güncelleştirilmiştir ( yine yabancı bir kaynaktan. ) Ayrıca güncelleme alması için gereken runtime uygulamaları vs. yüklenmiştir. Bu zamana kadar indirdikleriniz böyledi. //// Ben sadece ntlite ile güncellemeleri entegre ettim ve ilk görselde görüldüğü üzre hiçbir progran eklemedim. Ayrıca detay verecek olursam, driverler kurulu değildir. Bu yüzden açılışta internet bile yoktur. İnternet driverini yükleyince veya diğer driverlerinizi yükleyince update yapabilirsiniz. Microsoft essential felan kurabilirsiniz... Çok yazdım be... ( )) Saygılar...

indireceğim isoyu yükledikten sonra güncellemeleri kapatacağım. Zaten güncel bir şekilde geliyor. 

xwin7, 6 dakika önce yazdı:

indireceğim isoyu yükledikten sonra güncellemeleri kapatacağım. Zaten güncel bir şekilde geliyor. 

Güncelleme listesinde net fremawork 4.8 var. Bazı programlar için gerekiyor.

Eğer güncellemeyi kapatacaksanız manuel olarak kurmanız gerekir...

• Like 2

relati7ity, 48 dakika önce yazdı:

Güncelleme listesinde net fremawork 4.8 var. Bazı programlar için gerekiyor.

Eğer güncellemeyi kapatacaksanız manuel olarak kurmanız gerekir...

Manuel kurarım bilgi için ayrıca teşekkür ederim

xwin7, 5 dakika önce yazdı:

Manuel kurarım bilgi için ayrıca teşekkür ederim

Ayrıca manuel kurulum için, Windows Update hizmetine ihtiyaç duymaktadır. ( Web tabanlı 1 mb lık exeler için söylüyorum. ) Hiçbir update almadan ve update himzetini kapatmadan önce kurulum yapın. Sonrasında Hizmetlerden updateyi kapatırsınız...

relati7ity, 2 saat önce yazdı:

Please register to see this content.

Ben tüm windows sürümlerinde driverlerini inf olarak elle tanıtıyorum. Hepsi için driver yedeklerim var. Bu uefide starting windowsu bir türlü türkçe yapamadım. Siz geliştiriciler bu sorunu çözer diye ondan detaylıca sordum. Sistem ingilizce açılıp türkçe olarak devam etmesi tuhafıma gidiyor 🤔

Orjinal win 7 boot ve dosyaları ile efi kurulum olmuyor mu? Starting windows için diyorum..

Posted (edited)
xpity, 7 dakika önce yazdı:

Ben tüm windows sürümlerinde driverlerini inf olarak elle tanıtıyorum. Hepsi için driver yedeklerim var. Bu uefide starting windowsu bir türlü türkçe yapamadım. Siz geliştiriciler bu sorunu çözer diye ondan detaylıca sordum. Sistem ingilizce açılıp türkçe olarak devam etmesi tuhafıma gidiyor 🤔

Orjinal win 7 boot ve dosyaları ile efi kurulum olmuyor mu? Starting windows için diyorum..

Orijinal 7 boot dosyası kullanabilirim ama sonucun değişieceğini sanmam.

İsterseniz deneyip, öyle upload edeyim.

Orijinal 7 dosyası ile deneyeyim bakalım windows başlatılıyor yazacak mı?

Benim için sorun değil, denerim. Ama eğer ki uefi ile ilgili bir durumsa, orijinal windows 7 boot dosyaları da işe yaramaz.

Bilginiz olsun...

Daha önceden UEFİ olarak orijinal windows 7 kurup denediniz mi?

Edited by relati7ity

relati7ity, 59 dakika önce yazdı:

Benim için sorun değil, denerim. Ama eğer ki uefi ile ilgili bir durumsa, orijinal windows 7 boot dosyaları da işe yaramaz.

Bilginiz olsun...

Hocam ben daha önce bir sürü uefi windows 7 denedim ve hepsinde starting windows yazısında kalıyor bunu aşmanın yolu var mı? 

Reisi, 3 dakika önce yazdı:

Hocam ben daha önce bir sürü uefi windows 7 denedim ve hepsinde starting windows yazısında kalıyor bunu aşmanın yolu var mı? 

Bizim anlatmak istediğimiz o değil, yazının türkçe yazması. Yani, sizde veya başkasında orada kalıyor olma durumu. Bios ayarlarından otheros ve secureboot disable olarak uefi ayarlıyorsanız. Normalde kurulması lazım. Bunun dışında bilgim yok. Ben hep bu şekil kuruyorum. Yeni olan bazı bilgisayarlar izin vermiyor olabilir...

relati7ity, 2 saat önce yazdı:

Bilginiz olsun...

Denemedim hocam, herkez win7 ye win 10 dosyaları ile boot ettiriyor diye aklıma geldi birden, belki sorunun kaynağı budur diye.

xpity, 1 dakika önce yazdı:

Denemedim hocam, herkez win7 ye win 10 dosyaları ile boot ettiriyor diye aklıma geldi birden, belki sorunun kaynağı budur diye.

Az önce denedim. Onunla ilgisi yok. Fakat, dediğiniz kısmı Uefi olarak çözmeye çalışıyorum. Çözümledikten sonra isoyu upload edeceğim. Halledilir birşey gibi görülüyor bakacağım artık...

Windows 7 ile ilgili bir kaç tane tweak vardı, yarın iş yerinden atarım size belki inceler isoya ekleme yaparsınız. Ram ve işlemci kullanımına baya bir etki yapıyordu.

xpity, 10 saat önce yazdı:

Windows 7 ile ilgili bir kaç tane tweak vardı, yarın iş yerinden atarım size belki inceler isoya ekleme yaparsınız. Ram ve işlemci kullanımına baya bir etki yapıyordu.

Fazla ayar girilmeden yalnız iki regedit kaydı ekledim.

1 = Ayarlar.reg ( Birkaç küçük düzenleme ayarı. ) 

2 = Hizmetler.reg ( Bazı hizmetleri, devre dışı bırakmak için. )

Bunların dışında, gereksiz dilleri çıkadım ISO'dan.

Orijinalliği ile oynamak istemedim. 

Yoksa ben de biliyorum, editletip, hızlandırmayı :) :):) 

Yine yazılım desteği bitmesine rağmen, WD MyPassport harici diskimin, ses driverini karşıdan yükledi. :) :) 

lelwik2.pngln5bqbf.png

relati7ity, Bir saat önce yazdı:

Fazla ayar girilmeden yalnız iki regedit kaydı ekledim.

1 = Ayarlar.reg ( Birkaç küçük düzenleme ayarı. ) 

2 = Hizmetler.reg ( Bazı hizmetleri, devre dışı bırakmak için. )

Bunların dışında, gereksiz dilleri çıkadım ISO'dan.

Orijinalliği ile oynamak istemedim. 

Yoksa ben de biliyorum, editletip, hızlandırmayı :) :):) 

Yine yazılım desteği bitmesine rağmen, WD MyPassport harici diskimin, ses driverini karşıdan yükledi. :) :) 

Please register to see this content.

Bildiğinizi bütün forum biliyor zaten. Ben sadece siz olmayan varsa inceler bakar eklersiniz diye paylaştım. Sonuçta burası forum ve paylaşma sitesi. Bu arada isoyu ne zaman paylaşmayı düşünüyorsunuz?

xpity, Şimdi yazdı:

Bildiğinizi bütün forum biliyor zaten. Ben sadece siz olmayan varsa inceler bakar eklersiniz diye paylaştım. Sonuçta burası forum ve paylaşma sitesi. Bu arada isoyu ne zaman paylaşmayı düşünüyorsunuz?

Yok sizi anladım aslında ama, orijinalliğine dokunmak istemedim diye fazla ayar girmedim.

Kusura bakamayın, dosyanız bende, indiridim, inceledim ama eklemedim isoya...

Sistemi paylaştım...

• Like 1

relati7ity, Şimdi yazdı:

Yok sizi anladım aslında ama, orijinalliğine dokunmak istemedim diye fazla ayar girmedim.

Kusura bakamayın, dosyanız bende, indiridim, inceledim ama eklemedim isoya...

Sistemi paylaştım...

Evet gördüm isoyu, indirmeye başladım, sanalda test edip geri dönerim.

xpity, Şimdi yazdı:

Evet gördüm isoyu, indirmeye başladım, sanalda test edip geri dönerim.

Tamamdır. İsterseniz yüklediğim şekilde test ettikten sonra, bana yolladıklarınızı isoya ekleyip öyle test edin birde.

Bana attığınız dosya $oem$ klasöründen alınmış. Yine $oem$ klasörü şeklinde elinizde varsa, ekleyin ve sonrasında tekrar test edin.