Jump to content

2024 Yılının 4. Ayında ==> Güncellenebilen Bir Windows 7 Ultimate :)

relati7ity
 Share

Recommended Posts

Sanalda kurmak istediğimde starting windows da kaldı, acaba hata mı yaptım diyerek silip 2. kez tekrar kurdum yine aynı yerde kaldı. Windows 10 dosyaları kullanıldığı için sanal makine direk windows 10 olarak algıladı ve windows versiyonlarını sordu. ilkinde pro, ikincide education olarak denedim ikisindede kurulumdan sonra starting de kaldı. Normalda başta işletim sistemi seçeneklerinde windows 7 8 10 11 diye sorması lazımdı ama sormada direk 10 olarak açtı. Gerçek makinede deneyemem iş yerindeyim.

xpity, 8 dakika önce yazdı:

Sanalda kurmak istediğimde starting windows da kaldı, acaba hata mı yaptım diyerek silip 2. kez tekrar kurdum yine aynı yerde kaldı. Windows 10 dosyaları kullanıldığı için sanal makine direk windows 10 olarak algıladı ve windows versiyonlarını sordu. ilkinde pro, ikincide education olarak denedim ikisindede kurulumdan sonra starting de kaldı. Normalda başta işletim sistemi seçeneklerinde windows 7 8 10 11 diye sorması lazımdı ama sormada direk 10 olarak açtı. Gerçek makinede deneyemem iş yerindeyim.

Sanalda kurulum yaptığınız PC'nin Windows 7 için, gereksinimleri yine bios tarafından gerçekleştirilmeilidir.

Onun dışında, Windows 10 ile ilgisi yok, Windows 10 ISO dosyası kullanıldı fakat, burada önemli olan install.wim dosyasıdır.

Bu arada, üstte yorum yapan bir arkadaşımız kurmuş, bir de bu açıdan bakın.

Ayrıca sanalda kurulumu nasıl yaptığınızı anlamadım. Sanalda kurulum yapınca, windows versiyonu sorup açmaya çalışmaz ki.

Sanalda ayrı ayrı makine oluşturup, tek sistem kuruyoruz. Sistem içinde sistem kurmuyoruz ki, sistem veya sürüm sorsun.

Benim yüklediğim ISO dosyasında tek windows 7 ultimate var, sistem bile sormadan direkt kuruluma geçer...

relati7ity, 8 dakika önce yazdı:

Sanalda kurulum yaptığınız PC'nin Windows 7 için, gereksinimleri yine bios tarafından gerçekleştirilmeilidir.

Onun dışında, Windows 10 ile ilgisi yok, Windows 10 ISO dosyası kullanıldı fakat, burada önemli olan install.wim dosyasıdır.

Bu arada, üstte yorum yapan bir arkadaşımız kurmuş, bir de bu açıdan bakın.

Ayrıca sanalda kurulumu nasıl yaptığınızı anlamadım. Sanalda kurulum yapınca, windows versiyonu sorup açmaya çalışmaz ki.

Sanalda ayrı ayrı makine oluşturup, tek sistem kuruyoruz. Sistem içinde sistem kurmuyoruz ki, sistem veya sürüm sorsun.

Benim yüklediğim ISO dosyasında tek windows 7 ultimate var, sistem bile sormadan direkt kuruluma geçer...

İlk resim sizin ultimate isosu. 2. resim başka bir kişiye ait win 7 home ye ait. Sizin iso da işletim sistemlerini ve versiyonlarını direk atlayacak otomatik kuruluma geçiyor. Belki de windows 7 seçemediğim için kurulum da takılıyordur. Çünkü otomatik olarak windows 10 ile başlıyor başka seçenek sunmuyor. TAbi bu sanala özel bir durum.

Please register to see this content.

xpity, 24 dakika önce yazdı:

İlk resim sizin ultimate isosu. 2. resim başka bir kişiye ait win 7 home ye ait. Sizin iso da işletim sistemlerini ve versiyonlarını direk atlayacak otomatik kuruluma geçiyor. Belki de windows 7 seçemediğim için kurulum da takılıyordur. Çünkü otomatik olarak windows 10 ile başlıyor başka seçenek sunmuyor. TAbi bu sanala özel bir durum.

Sanalda kurdum ama sizinki gibi değil, sizde yanlış birşeyler var ==>  

Benim Pc şuan OtherOS seçili değil diye ilerlemedim...

xpity, Şimdi yazdı:

Ben kuramıyorum demedim ki hocam, kurduktan sonra sanalda windows starting de kalıyor. Yani özetle masaüstü gelmiyor. VMware Pro kullanıyorum.

Anladım ama, bu durum sanala özel birşey, normal bir pcye kurulum gerçekleştirdiğinizde anlayacaksınız.

Benim pc şuan otheros seçili değil, bende de startingte kalıyor.

Ama şunu demeye çalışıyorum. Sisteminizde windows 7 ye kurulum hazırlar gibi, windows 10 kursaydınız. Öyle bir hata almazdınız.

Şuan kullandığınız windows 10 ve bios ayarlarınızla ilgili, startingte kalma durumu.

Sizin bu aldığınız hata, windows 7 kurmak isteyip kurmayanların aldığı hata, pc kabul etmeyince, sanala da kuramazsınız. demem o...

relati7ity, Bir saat önce yazdı:

Anladım ama, bu durum sanala özel birşey, normal bir pcye kurulum gerçekleştirdiğinizde anlayacaksınız.

Benim pc şuan otheros seçili değil, bende de startingte kalıyor.

Ama şunu demeye çalışıyorum. Sisteminizde windows 7 ye kurulum hazırlar gibi, windows 10 kursaydınız. Öyle bir hata almazdınız.

Şuan kullandığınız windows 10 ve bios ayarlarınızla ilgili, startingte kalma durumu.

Sizin bu aldığınız hata, windows 7 kurmak isteyip kurmayanların aldığı hata, pc kabul etmeyince, sanala da kuramazsınız. demem o...

Senin install.wim i alıp, başka bir windows 7 home içine atıp normal şekilde kurulum sağladım. Kurarken de, işletim sistemi seçeneklerini sordu, win7 win 10 vs.

Bu arada windows 10 üzerinden sanalda kurdum.

Edited by xpity
  • Like 1

xpity, 1 dakika önce yazdı:

Senin install.wim i alıp, başka bir windows 7 home içine atıp normal şekilde kurulum sağladım. Kurarken de, işletim sistemi seçeneklerini sordu, win7 win 10 vs.

Evet haklısınız. Sanal makineye kurulmuyormuş.

Win10 dosyaları kullanıldığı için olabilir.

O kadarını düşünememişim, bilsem sanala kurulmadığını orijinal win7 dosyaları koyardım.

Bunun dışında, bir defa sanala kurduğumu hatırlıyorum ama, birden çok format ve deneme gerçekleştirdim, o zaman ki dosyalarım neydi hatırlamıyorum.

Belki de sorun win10 dosyaları değildir.

Ama sanala kurulmadığı doğru, gerçek makineye kurmamız gerekiyor demekki.

xpity, 15 dakika önce yazdı:

Bu arada windows 10 üzerinden sanalda kurdum.

Bu da benden gelsin...

Gerçek makineden görüntü...

7ht4nd7.png

• Like 1

relati7ity, 6 dakika önce yazdı:

Bu da benden gelsin...

üstad wallpaperı rica etsek :) birde ikon paketi mi yüklediniz

Edited by xwin7

xwin7, 4 dakika önce yazdı:

üstad wallpaperı rica etsek :) birde ikon paketi mi yüklediniz

Yok sadece gözüme batan birkaç dosya için icon ekledim.

Dosya gezgini ve mediapalyer için.

Wallpaperi atarım tabi.

• Like 1

relati7ity, 13 dakika önce yazdı:

Yok sadece gözüme batan birkaç dosya için icon ekledim.

Dosya gezgini ve mediapalyer için.

Wallpaperi atarım tabi.

wallpaper de çok yakıştı sisteme sizin görsel zevkinizi beğeniyorum

• Like 1

relati7ity, 42 dakika önce yazdı:

Bu da benden gelsin...

Gerçekte ne kadar yer kaplıyor? Sanalda 12.3 gb. Ram kullanımı da 500-800 arası.

xpity, 3 dakika önce yazdı:

Gerçekte ne kadar yer kaplıyor? Sanalda 12.3 gb. Ram kullanımı da 500-800 arası.

Gerçekte; sanal bellek, hazırda beklet vb. gibi şeyler devre dışı bırakılmadığından, ram bilginize göre değişebiliyor boyut.

Yeni format attım ama bir sürü şey yükledim. Bendeki boyutu çekip atarsam olmaz.

Onun dışında, ram veya cpu kullanımına bakamadım, Hiçbir şey açık veya kurulu değilken bakmadım.

Benim attığım göselde rem ve cpu kullanımı görülüyor gatdetlerle fakat ben bir sürü şey yükledim arka planda çalışıyorlardı.