Jump to content

Yüksek Kalite Müzik

PARS_50
 Share

Recommended Posts

yineben, 11 dakika önce yazdı:

özellikle aradığınız bir müzik parçası var ise bulunabilir

Sevdiğim şarkılar var. İyi birde ses sistemi var. Müzik dinlemeyide seviyorum. Kalite iyidir. Ara bul tarzı site iyi olur. 

yt-dlg 

Kurulumu tamamla. bin klasörünü Kullanıcı klasörüne ekle.(C:\Users\MrRush\bin) Gerisi videoda.

İndirme anlatımlı video.

Please register to see this content.

.webm uzantılı ses dosyasını flac veya mp3 yapabilirsin.

Not: Kullanacağın video linki 1080p ve üzeri olursa kaliteli ses alabilirsin.

wve1Dgo.png

Ektrsa olarak bazı parçaların sesi, bassı veya vocali çok yüksek diyorsan bu konuyu inceleyebilirsin:

Bu konu içinde bulunan deezer üzerinden mp3 indirme sitesi kapandı. Bende youtube üzerinden aradığımı bulup anlattığım gibi indiriyorum.

Edited by MrRush
  • Like 2

MrRush, 13 dakika önce yazdı:

yt-dlg 

Kurulumu tamamla. bin klasörünü Kullanıcı klasörüne ekle.(C:\Users\MrRush\bin) Gerisi videoda.

İndirme anlatımlı video.

.webm uzantılı ses dosyasını flac veya mp3 yapabilirsin.

Ektrsa olarak bazı parçaların sesi, bassı veya vocali çok yüksek diyorsan bu konuyu inceleyebilirsin:

Bu konu içinde bulunan deezer üzerinden mp3 indirme sitesi kapandı. Bende youtube üzerinden aradığımı bulup anlattığım gibi indiriyorum.

Teşekkürler. Büyük ihtimal bunu denicem. Başka yol yok galiba. 

burası bende açılmıyor. Kapandı galiba. Bunu kullanıyordum Bayadır. 

PARS_50, 1 saat önce yazdı:

Teşekkürler. Büyük ihtimal bunu denicem. Başka yol yok galiba. 

burası bende açılmıyor. Kapandı galiba. Bunu kullanıyordum Bayadır. 

Bu sitede iş görür gibi. Biraz dengesiz gibi :)

Edited by MrRush
  • Like 1

MrRush, 12 dakika önce yazdı:

Diğer linkide senden almıştım. Baya işime yaradı. Eyvallah. 🙏

MrRush, 2 saat önce yazdı:

yt-dlg 

Youtube'den indireceğiniz tüm müzikler, format ne olursa olsun, 320 Kbps.mp3 den fazlasını veremez.

Üstadın Spek programıyla görüntüsünü attığı müzik .flac olmasına rağmen, 320 Kbps mp3 kalitesinde inmiştir.

320 kbps mp3 kalitesi demek, ibrede 20 khz'yi göstermesi demektir.

Oysa ki , .flac formatı, 22 khz'ye kadar çıkar.

Bunu Mr.Rush üstadımız biliyordur ama yinede youtubeden alıntı yaptığı için, belirtme gereği duydum.

Youtube den alacağınız en fazla ses 320 kbps dir...

Bu kaliteye başka yerlerden de ulaşabilirsiniz.

MrRush, 42 dakika önce yazdı:

PARS_50, 28 dakika önce yazdı:

Diğer linkide senden almıştım. Baya işime yaradı. Eyvallah. 🙏

Mr.Rush üstadımızın attığı resimdeki müziğin orijinal .flac formatı hali...

Tabi müzik olarak fazla kaliteli sayılmaz ama .flac yani...

image.png.74e26b4c66ec0009bc3163abdbca04b9.png

Edited by relati7ity
  • Like 2

PARS_50, 22 dakika önce yazdı:

Evet:

Burada paylaşım olursa arkadaşlarda faydalanır diye düşünüyorum.

Eskiden Dark.mp3 diye bir site vardı. O da kapandı herhalde...

Şimdilerde bu var... ==> 

• Like 1

relati7ity, Bir saat önce yazdı:

Youtube'den indireceğiniz tüm müzikler, format ne olursa olsun, 320 Kbps.mp3 den fazlasını veremez.

Üstadın Spek programıyla görüntüsünü attığı müzik .flac olmasına rağmen, 320 Kbps mp3 kalitesinde inmiştir.

320 kbps mp3 kalitesi demek, ibrede 20 khz'yi göstermesi demektir.

Oysa ki , .flac formatı, 22 khz'ye kadar çıkar.

Bunu Mr.Rush üstadımız biliyordur ama yinede youtubeden alıntı yaptığı için, belirtme gereği duydum.

Youtube den alacağınız en fazla ses 320 kbps dir...

Bu kaliteye başka yerlerden de ulaşabilirsiniz.

Mr.Rush üstadımızın attığı resimdeki müziğin orijinal .flac formatı hali...

Tabi müzik olarak fazla kaliteli sayılmaz ama .flac yani...

image.png.74e26b4c66ec0009bc3163abdbca04b9.png

Youtube ile indirilen .webm dosyası mp3 olarak çevirip kullanıldığında ses yoğunluğu farklı, flac olarak kullanıldığında farklı bunu spektrum ile gözlemleyebilirsin. 

Normal bir mp3 dosyasını elbette flac formatına çevirilmez. Konumuz bu değil zaten.

Burada kullanılan dosya .webm uzantılı.

Bazı parçalar yapımcısı tarafından farklı değerlerde oluşturulmuştur. Bu düşük değer veya çok yüksek değerde olabilir. Flac dosyaları var 20khz civar, bazılarıda spektrum programı okuyamıyor o kadar yüksek. Bu yapımcıyla alakalı bir durum. 

• Like 1

Flac 320 kbps ses kalitsini her cihazda almaniz imkansiz.sitelerden 320 flac adi altinda indireceginiz muziklerde standart ses kalitesini verir.mp3 sonucta sikistirilmis seslerdir.ekstra programlar kullanip kaliteyi yukseltebilirsiniz ama yine mp3 sonucunu alirsiniz..kaliteli ses sisteminiz varsa nette arastirarak flac muzikler indirebilirsiniz..

• Like 1

erdal4444, 2 dakika önce yazdı:

Flac 320 kbps ses kalitsini her cihazda almaniz imkansiz.sitelerden 320 flac adi altinda indireceginiz muziklerde standart ses kalitesini verir.mp3 sonucta sikistirilmis seslerdir.ekstra programlar kullanip kaliteyi yukseltebilirsiniz ama yine mp3 sonucunu alirsiniz..kaliteli ses sisteminiz varsa nette arastirarak flac muzikler indirebilirsiniz..

Müzik sistemi var.Ona deger kalitede olsun istedim.Yazdıklarınıza katılıyorum.

MrRush, 27 dakika önce yazdı:

Youtube ile indirilen .webm dosyası mp3 olarak çevirip kullanıldığında ses yoğunluğu farklı, flac olarak kullanıldığında farklı bunu spektrum ile gözlemleyebilirsin. 

Normal bir mp3 dosyasını elbette flac formatına çevirilmez. Konumuz bu değil zaten.

Burada kullanılan dosya .webm uzantılı.

Bazı parçalar yapımcısı tarafından farklı değerlerde oluşturulmuştur. Bu düşük değer veya çok yüksek değerde olabilir. Flac dosyaları var 20khz civar, bazılarıda spektrum programı okuyamıyor o kadar yüksek. Bu yapımcıyla alakalı bir durum. 

erdal4444, 12 dakika önce yazdı:

Bunu söylemek istemedim üstadım. Youtube veya Spotify. Altyapısı gereğince mp3 320 kbps'nin üstünde kalite sunamaz. Şuan flac kalite sunan kaynaklar sırasıyla şöyledir; iTunes, Deezer, Qobuz. Ben bu üçünü orijinal .flac sunabilen platformlar olarak söylüyorum. Bunların dışında Youtube'den indireceğiniz müzik dosyası için, hangi progran olursa olsun. Uzantı değişir ama kalite değişmez. 320 kbps Mp3 ü geçemez. ( Altyapısı desteklemiyor Youtubun ya da spotify'nin) Sizin yolladığız spek görüntüsüde bunu kanıtlıyor aslında .. Saygılarımla abi.

• Like 1

deemix indirin 

bu siteden çalışan bir arl girin(deezer hifi hesapların çerez kodu) deemix ayarlarından flac ı indirme türü olarak seçin keyfinize bakın

• Like 3

relati7ity, 53 dakika önce yazdı:

Bunu söylemek istemedim üstadım. Youtube veya Spotify. Altyapısı gereğince mp3 320 kbps'nin üstünde kalite sunamaz. Şuan flac kalite sunan kaynaklar sırasıyla şöyledir; iTunes, Deezer, Qobuz. Ben bu üçünü orijinal .flac sunabilen platformlar olarak söylüyorum. Bunların dışında Youtube'den indireceğiniz müzik dosyası için, hangi progran olursa olsun. Uzantı değişir ama kalite değişmez. 320 kbps Mp3 ü geçemez. ( Altyapısı desteklemiyor Youtubun ya da spotify'nin) Sizin yolladığız spek görüntüsüde bunu kanıtlıyor aslında .. Saygılarımla abi.

Beleş flac kalmadı bunu biliyoruz zaten. 320kbps mp3 dosyalarına erişebiliyoruz oda yeter. 

Sen şimdi 320kbps olanlarda fake dersin. 🤣

Eeee napalım beleş ancak bukadar.

• Like 2

relati7ity, Bir saat önce yazdı:

Anladim ustat.saygilar👍

• Like 1

harock, 31 dakika önce yazdı:

deemix indirin 

bu siteden çalışan bir arl girin(deezer hifi hesapların çerez kodu) deemix ayarlarından flac ı indirme türü olarak seçin keyfinize bakın

,75b5xsw.png

Böyle hata veriyor anlamadım.Giriş yapıyor ama.

PARS_50, 44 dakika önce yazdı:

,

Böyle hata veriyor anlamadım.Giriş yapıyor ama.

Başka bir arl deneyin bende sorun yok image.png.53f4777df9a2d776bdec18bceb1340a4.png

• Like 1

MrRush, 50 dakika önce yazdı:

Stabil olan sürümü kullanın. Premium arl dosyalarını denedim çalışıyor.

Edit = Yanlış bir üslup oldu sanırım...

Sildim...

Edited by relati7ity

Ben genelde mp3 kullanırım ve flac indirme imkanım varsa flac dosyasından mp3 oluştururum. Eğeğ flac dosyalarına ulaşamıyorsam yt-dlg ile indirilen dosyayı mp3 320kps çeviririm.

İki şekilde inen mp3 dosyalarını daha önce karşılaştırmıştım spektrum kullanarak. Aralarında hiç fark yok diyebilirim. Mp3 yüksek kalite olarak indireceklerin bilgisine.

• Like 1

MrRush, 1 dakika önce yazdı:

Ben genelde mp3 kullanırım ve flac indirme imkanım varsa flac dosyasından mp3 oluştururum. Eğeğ flac dosyalarına ulaşamıyorsam yt-dlg ile indirilen dosyayı mp3 320kps çeviririm.

İki şekilde inen mp3 dosyalarını daha önce karşılaştırmıştım spektrum kullanarak. Aralarında hiç fark yok diyebilirim. Mp3 yüksek kalite olarak indireceklerin bilgisine.

Bu konu hakkında soru sormuştum da. Yanlış üslubla sordum diye sildim.