Jump to content

8 Mbps Ye Kadar 49 Tl Sınırsız Ilginç...

Bırak Gitsin...

Recommended Posts

arkadaşlar ben dün adsl tarifelerine baktımda 8 mbps ye kadar sınırsız 49 tl olarak bi tarife var ve geçmeyi düşünüyorum da ttnetin gene kazıklama yöntemlerinden birisidir diye düşünüyorum acaba böle bir tarifeye geçipte tecrübelerini anlatacak yada bilgilendirecek bir arkadaşımız var mı?? ... Şimdiden yardımlarınız için teşekkürler...

80640022.png

• Replies 190
  • Created
  • Last Reply

bende 1mb limitsiz kullanıyorum gecmeyi düşünüyorum ama sadece beni düşündüren adil kullanım adını verdikleri 15gb aylık dowland geçildiği takdirde net hızının 512 kb a düsürülecegini sölüyorlar. ama forumda kullanan bazı arkadaslar var olmadıgını okudum ama biz geceriz hız düşer diye tırsıyorum. malum ortalama aylık 100 gb gıbı olunca pek aklıma yatmadı

bende 1mb limitsiz kullanıyorum gecmeyi düşünüyorum ama sadece beni düşündüren adil kullanım adını verdikleri 15gb aylık dowland geçildiği takdirde net hızının 512 kb a düsürülecegini sölüyorlar. ama forumda kullanan bazı arkadaslar var olmadıgını okudum ama biz geceriz hız düşer diye tırsıyorum. malum ortalama aylık 100 gb gıbı olunca pek aklıma yatmadı

ya bende bazı yerlerde okudumda arkadaşım arkadaşın biri 25 gb felan yapmış hızı düşmemiş fakat birde beni düşündüren gerçekten de 500 kb yi felan görecekmiyiz hadi 700 - 800 yaklamaşından vazgeçtim hızın ben bir kaç arkadaşa sordum onlarda 8 mbps ye kadar kotalı olan tarifeye geçmişler hız gene aynı diyorlar 100 ile 200 arası oynuyormuş buda benim aklımı kurcaladı birde geçipte aynı hızda download etme var <_<

ya bende bazı yerlerde okudumda arkadaşım arkadaşın biri 25 gb felan yapmış hızı düşmemiş fakat birde beni düşündüren gerçekten de 500 kb yi felan görecekmiyiz hadi 700 - 800 yaklamaşından vazgeçtim hızın ben bir kaç arkadaşa sordum onlarda 8 mbps ye kadar kotalı olan tarifeye geçmişler hız gene aynı diyorlar 100 ile 200 arası oynuyormuş buda benim aklımı kurcaladı birde geçipte aynı hızda download etme var <_<

Hızın 100 İLE 200 Kb arasında olması imkansız gibi birşey..Benimde arkadaşım kullanyordu aynı şekilde en az 800 kb ile çektik devamlı..

Ben kendim 8 Mbit kullanıyorum, indirme hızım 800 lerden aşağı hiç düşmüyor. Bizim bölgede 15Gb tan sonra hiç hız düşürmediler. Şuan benim downloadım 30Gb aştı ve hızım hala aynı. Ama yukarıda da bahsettiğim gibi bir akrabam geçti ve ikinci ay hızı 512 ye düştü. Sonra tekrar tarifesine değiştirmek zorunda kaldı.

arkadaşım alacağın hız senin santrale olan uzaklığınla alakalı bende 8 mbps bağlantı var ama en fazla 4 mbps gördüm buda santrale olan uzaklıkdan dolayı zaten dikkat edersen 8 mbps te kadar diyor ve evet hız düşüyor 15 gb dan sonra.

Bende bunu önlemek için evemi net profosyonel işyeri paketi aldım full sınırsız ayda 49 liraya artı olarak 16 TL fazladan ödüyorsun domain felan veriyo uzak bi web alan ttneti incele bence bu daha faydalı olur ama önce evenin santrale olan uzaklığını öğrenmen lazım eğer uzaksa 2mbps bile zor alırsın....IZDIRaP...

Ben kendim 8 Mbit kullanıyorum, indirme hızım 800 lerden aşağı hiç düşmüyor. Bizim bölgede 15Gb tan sonra hiç hız düşürmediler. Şuan benim downloadım 30Gb aştı ve hızım hala aynı. Ama yukarıda da bahsettiğim gibi bir akrabam geçti ve ikinci ay hızı 512 ye düştü. Sonra tekrar tarifesine değiştirmek zorunda kaldı.

ilginç gerçekten ya bende aynı sizin gibi 30 gb felan kullanıyorum ayda başkaları gibi ayda 100 gb indirsem hadi neysede onun için bi bilgi alım dedim akraban çok mu indirme yaptı acaba ondanmı düşürdüler ??

Benim tarifem 8 mb e kadar şuan. 3 aydan fazla bi zamandır kullanıyorum. DL hızım 600-800 arası. Bi sorun olmadı şu ana kadar aylık en az 80 gb download yapıyorum. Bazı arkadaşların düştüğünü öğrendim ama bende henüz hız düşüşü gibi bi durum olmadı daha. Düşerse tekrar dönerim herhalde 1mb e.

valla benim derdim kota aşımı değilde artık santral davasına kafam takıldı 1mbps kullanıyorum bu zamana kadar hiç kopma ve yavaşlama yaşamadım ama 8 mbps hız gerçkten beni tatmin eder mi bilmiyorum geçmeyide düşünüyorum yorumlarınızla açıkcası iyice kafam karıştı :mellow:

Hocam sen geç 1 ay bi dene beğenmessen geri dönersin eski tarifene...

peki eski tarifeye dönerken benden ek ücret alıyorlarmı yada 1 ay sonra geçirirlermi beni bide şözleşme felan oluyor ya hani ne bilim 1 sene bu tarifeyi kullanmak zorundasın gibi istediğim zaman geçebileceksem eğer denemekte fayda var gibi görünüyor

????

Yanlış bilgi vermeyin eski tarifeye dönmek için tarifeye geçişten sonra 3 ay dolması lazım.Öyle bişey olsa herkes 1 ay 8 mbit 1 ay 1mbit Kullanırdı.Bunu ben bile yapardım.Ayrıca geri dönüş için Türk telekom il müdürlüğünde yapman lazım.Düşüşleri normal bayiler bile yapmıyor.

Benim de kafama takılan birkaç şey var arkadaşlar, bilgisi olan bir arkadaş varsa aydınlatabilir mi?

http://www.ttnet.com.tr/web/236-1914-1-1/tur/evde_ttnet/kampanyalar/hos_geldin_999_kampanyasi[/CODE]

Bu linkte 1 Mb limitsiz tarife 34.99 * 6 ay, kampanyasız tarife 49 tl diyor. Şimdi bu 34.99 * 6 ücretten 24 aylık sözleşme imzalarsam mı faydalanabileceğim?

Bir de kablosuz modem kampanyası var ttnetin, 12 ay * 4 tl veya 24 ay * 2 tl diyor. Şimdi ben 12 aylık sözleşme imzalarsam, bunun 6 ayı 34.99 tl lik fiyat üzerinden mi olacak? kalan 6 ayı ise 49 tl mi olacak? Ve 12 ay 4 tl ödersem modem benim olacak mı?

Biraz karışık oldu ama, inşallah bir anlayan çıkar :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...