Jump to content

8 Mbps Ye Kadar 49 Tl Sınırsız Ilginç...

Bırak Gitsin...

Recommended Posts

• Replies 190
  • Created
  • Last Reply
bende 1mb limitsiz kullanıyorum gecmeyi düşünüyorum ama sadece beni düşündüren adil kullanım adını verdikleri 15gb aylık dowland geçildiği takdirde net hızının 512 kb a düsürülecegini sölüyorlar. ama forumda kullanan bazı arkadaslar var olmadıgını okudum ama biz geceriz hız düşer diye tırsıyorum. malum ortalama aylık 100 gb gıbı olunca pek aklıma yatmadı

ARKADAŞLAR BENDE SUAN 8 GB İNTERNET KULLANIYOM 100 DEGİL 89 99 GB BİLE OLSA 800 LE İNDİRİYOM İNDİRCEMİ

ben de bu tarifeye geçtim bana 6 mbit verdiler.yazın 8 veriyorlardı ama şuan 6ya düşürmüşler.şuan 78 gb indirme yapmışım ve hızım hala 6 mbit.idmanla 650'yi görüyorum ama bizim 100 metre ilerde bir tanıdık var o 15gb'ı geçince düşüyor 512'ye.yazdan beri hiç düşmedi benimki 6 mbit'in altına.hatta yazın 267 gb indirme yapmıştım ve hala 900 ile indirme yapıyordum.şuan 6 olmasının nedeni sanırım hat yoğunluğunu dengelemek.

Ben de bu tarifeye geçeli çok olmadı.. Ama memnun değilim. Eğer hat 8 Mpbs desteklemiyorsa hiç tavsiye etmem. Benim desteklemediği için hat her 5 dk da kesiliyor. Ama hız mükemmel. En fazla 7 Mbps alıyorsun ama o da yetiyor (1 Mpbs den gelenler için).

Ben de bu tarifeye geçeli çok olmadı.. Ama memnun değilim. Eğer hat 8 Mpbs desteklemiyorsa hiç tavsiye etmem. Benim desteklemediği için hat her 5 dk da kesiliyor. Ama hız mükemmel. En fazla 7 Mbps alıyorsun ama o da yetiyor (1 Mpbs den gelenler için).

1mpbs de en fazla kacla indirirz

arkadaşlar bende bugun geçmeyi düşünüyorum 8 Mbps netlimitsiz tarifeye bende 8Mbps 6gb limitli var limitli olmuyor ama okuduğum yorumlar karşısında hayrete düştüm ben evde indirirken 400-600 görüyorum speedtest sonucu 664330hiztest.png acaba netlimitsiz tarifesine geçersem değişirmi bu download hızım ama genelde 400-600 arası değişiklik gösteriyor ne dersiniz

arkadaşım ben de kullanıorm. hızın düşmesi ayın 20sinden sonra gerçekleşiyor. ayrıca şöyle birşey yapın. hattınızı 8 mbps ye kadar olan tarifeye geçirin sonra şubenizi arayıp hattım sürekli düşüyor diyip 4 e sabitlettirin. daha sonrasında istediğiniz gibi kullanın.ben öyle yaptım hız filan düşmüyor. evimde 4 tane net kullanan cihazım var 3 bilgisayar 1 tane cep telefonu problem yaşamıorum. kotam da sürekli 70-80 gb gibi gelio. ayrıca hızınız düştüğünde sıfırlama tekrar hızlandırma imkanları da bulunmaktadır ;)

Saygılar...

ttnet bu konuda stabıl davranmıyor,bende kotayı gecıorum 4 mgb den asagı dusurmuyor,arakdaslarımınkını hıc dusurmuo kımı arkadaslarım var onlarınkıde 512 ye dusuyor,konuyu acan arakdas bence suankı kullandıgın tarıfede ısını goruyordur,bence gecme,ttnet ın karı olmasa herkezı tarıfe deısıklıgı ıcın aramazlar ; )

Arkadaslar Ben Ttnet adsl bayisiyim eğer 8 Mb. e online işlem merkezinden geçerseniz orada kabul ettiğiniz anlasmada iki senelik ttnet kullanım aboneliğini kabul etmiş olursunuz ve hızınız 15 Gb den sonra 512 kb ye düşmez. 8Mb ye geçmek isteyenler online işlem merkezini kullansın fakat bundan once Santralle aranızdaki uzaklık ve santal altyapısında bilgi sahibi olun zira altyapıda santralden cok uzak ve alcatel olmayan hatlarda 8Mb değil 1Mb belki kullanabilirsiniz. Hattınızda surekli kopmalar olacağından ttnet bant genişliğinizi otomatik olarak düşürecektir.

Arkadaslar Ben Ttnet adsl bayisiyim eğer 8 Mb. e online işlem merkezinden geçerseniz orada kabul ettiğiniz anlasmada iki senelik ttnet kullanım aboneliğini kabul etmiş olursunuz ve hızınız 15 Gb den sonra 512 kb ye düşmez. 8Mb ye geçmek isteyenler online işlem merkezini kullansın fakat bundan once Santralle aranızdaki uzaklık ve santal altyapısında bilgi sahibi olun zira altyapıda santralden cok uzak ve alcatel olmayan hatlarda 8Mb değil 1Mb belki kullanabilirsiniz. Hattınızda surekli kopmalar olacağından ttnet bant genişliğinizi otomatik olarak düşürecektir.

walla azazil67 dediğin doğruysa telefondan yapmayayım online işlemlerden daha kolay ama benim başka bi sorum olacak ben kotalı kullanıcıyım ve hesap kesiminde kotaya göre hesap kesiyorlar ben şimdi gecersem mart sonunda bana fatura 49 tl mi gelecek yoksa subat ayı harcamam da üzerine eklenecekmi?

Eminmisin diye soracağım ama ttnet adsl bayisi olduğuna göre herhalde bilerek söyleyeceksin. İyi haber.. Çünkü bir iki gün önce ben online işlem merkezini kullanarak 1Mbit sınırsızdan 8Mbite kadar sınırsıza (net bilmemne tarifesi) geçtim. Kullandığım downloadda Şubat ayı için şu ana kadar 25gb civarında. Yani 15gb yi geçtim ve hızım 8Mbit devam ediyor. Ama bunu tam değerlendirememiştim. Çünkü Şubat ayının ilk 20 günü 1Mbit sınırsız günlerimde ne kadar kullandığımı bilmiyordum. Bu yüzden ancak Mart ayında 15gb sonrası ne olacağını görebileceğimi düşünmekteydim. Şimdi senin verdiğin habere göre durumlar değişti; anlaşılan hızım hiç düşmeyecek. Ama 2 senelik anlaşmayı kabul ettiğimin farkında değildim(Tembellik ederek, okumadan kabul ediyorum dedim.) ve bu kötü işte. Olur ya yeni bir ips çıkarda yepyeni ve çok uygun bir kampanya başlatırsa? Ama oldu bir kere.. Bari burada 24 aylık anlaşma ile neleri kabul etmiş olduğumu özetleyiver(Başkalarıda yararlansın.). Süre dolmadan bırakırsam ne olur?

Verdiğin/ vereceğin bilgiler için teşekkür ederim.

Edit: Sonradan hatırladımki, online tarife değişikliğim sırasında 'Yeni bir tarife değişikliğini bir aydan önce yapamazsınız' gibi bir mesaj çıkmıştı. 2 Senelik anlaşmada neden böyle bir mesaj verilsinki? Bu bir çelişki değilmi? Acaba?..

yaw hemşo ben 8 parası ödüyorum ama hızım 512 santralden düşürdüler 8 desteklemiyo diye dilekçeler yazıldı hala faturayı 1 e düşürmediler neti kapatmaya para istemeseler hemen kapatcam santrale 6.5 km uzaklıktayım işin ilginç tarafı 2 komşum sorunsuz 1 mbit kullanıyolar benimki 1 i bile desteklemiyor saatlerce uğraştılar sorunu çözemediler napcam bilmyorum 512 de sorunsuz çalışsa bişi demicem sürekli kopmalar oluyoilçedeki teknik servis 256 olması gerektiğini sölüyo

Geçenlerde Müşteri Hizmetlerini Aradım.

Dedim ki:

"Arkadaşım ben netlimitsiz 8mbit'e kadar olan tarifedeyim.Ancak hızım sabahları 300kbit gibi bir hızda geliyor.Gece 12 den sonra 4 mbit hıza ulaşıyor dedim.bu sorun 1 buçuk aydan beri var.1 ay öncesi 1mbit sınırsız tarifedeydim ondada aynı sorun vardı dedim.Adam şunu söyledi.15 gb adil kullanım hakkınız var dedi.biliyorum dedim.bi kotanıza bakayım dedi.baktı 33 gb download yapmışınız bundan dolayı hızınır 512kbite düşmüştür dedi.Arkadaşım gece 12 den sonra 4mbite ulaşıyor dedim.mümkün değil olamaz dedi. :)

3 kere anlattım.en sonunda bıktım siz yinede arıza kaydı verin dedim. :)" numaramı istediler verdim.arayan soran yok :)vaziyet aynı."

Anlıcanız Telekom müşteri hizmetlerine mobilya teknisyeni koymuş.adamın 15gb lik adil kullanım safsatasından haberi yok.olamaz mümkün değil durup durdu :)

Diyecekdim gece herhalde uykusuzlukdan serap görüyorum diye.sesi kayıt altına alıyorlarmış.davalık olmak istemedim.

Gelelim 15 gb lik adil kullanım hakkından sonra hızınızın 512kb e düşmesine.Bu durum yöreye göre değişir.

bulundugunuz çevrede düşme olmuyor ise sizdede düşmez.bulundugunuz çevrede düşme oluyor ise hızınız düşecekdir.

Ancak gözlemlerime göre tam hız alanların hatların düzgün oldugu yerlerde düşmeler oluyor imiş :)

1 Aydır netlimitsiz kullanıcısıyım.4 tl fazla ödüyorum ve hızım geceleri 4mbite kadar çıkıyor.filmleri rahat bir şekilde indiriyorum.izliyorum.her ne kadar tam hız alamasamda hizmetten memnunum.keşke önceden geçseydim :)

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...