Jump to content

Auto Play De Arama Bolumu

zero6310

Recommended Posts

merhaba dıgıtal katalog ısımı auto play de hazırlıyorum . 10 bin kalem urunum var ve bu urunler ıcın bır arama moturu yapmak ıstıyorum.

bu mumkunmudur. ornegın ;

urunlerımı ekledım , acılıs sayfasında bir arama bolumu olsa

kısı o arama bolumune urunun kodunu gırse ( bizim belirledigimiz stok kodu , urun adı gıbı )

ve goster adında bır buton yerlestırsek , butona tıkaldıgımızda

girilen urunun oldugu sayfa acılsa

kod yanlıs gırılmıs ıse kod hatalı gırdınız dıye bır uyarı verse

nasıl olur ? mumkunse yardımlarınızı beklıyorum .

2. sorum ıse resım ekledım tıkaldıgımda resımı ıstegım size da buyumesını saglıyorum fakat tekrar tıklandıgında eskı halıne donmesını ıstıyorum bu konu ıle ılgılı de destek verırsenız cok memnun olurum basarılarınızın devamını dılerım....

2. Sorun için şöyle bir çözüm yolu önerebilirim:

- Resim üstüne tıkladığında ya da bir buttona basarak önce resmin yeni boyutlarınu gösterelim. Bunun için önce Docs klasorune resimbilgisi.txt adında boş bir metin dosyası koyalım daha sonra Resmin yada buttonun On Click evresine:

-- Sayfada bulunan Image1 adlı resim nesnesinin özelliklerini al
ResimBilgisiAl = Image.GetProperties("Image1")
-- Az önce aldığımız özellik tablosunu resimbilgisi.txt dosyasına yazdır
TextFile.WriteFromTable("AutoPlay\\Docs\\resimbilgisi.txt", ResimBilgisiAl, false)
-- genişlik boyutu girilmesi için input penceresi aç
enBilgisi = Dialog.Input("Genislik bilgisi", "Resimin Genişlik boyutunu giriniz", "", MB_ICONINFORMATION)
-- uzunluk boyutu girilmesi için input penceresi aç
boyBilgisi = Dialog.Input("Uzunluk bilgisi", "Resimin Uzunluk boyutunu giriniz", "", MB_ICONINFORMATION)

-- Yeni nesne özelliklerini ayarla
tblImageProps = {};
tblImageProps.Height = enBilgisi;
tblImageProps.Width = boyBilgisi;
Image.SetProperties("Image1", tblImageProps)
-- Eski Haline Getir butonunu aktif et.
Button.SetEnabled("Button1", true)[/CODE]

- Şimdi "Eski haline getir" adlı bir button oluşturalım ya da başka bir isimde. Bu buttonu özellikler kısmından Enabled seçeneğinin işaretini kaldıralım. Yani standartda tuş basılamaz halde olsun.Bu buttonunda On Click evresine şu kodları yazalım:

[CODE]-- Resim bilgilerini al
BilgiAl = TextFile.ReadToTable("AutoPlay\\Docs\\resimbilgisi.txt")
-- Yeni özellikleri ayarla
tblImageProps = {};
-- Text dosyasının 20. satırındaki en bilgisini al
tblImageProps.Height = BilgiAl[20];
-- Text dosyasının 22. satırındaki boy bilgisini al
tblImageProps.Width = BilgiAl[22];

-- Yeni özellikleri uygula
Image.SetProperties("Image1", tblImageProps)
-- Eski Haline Getir butonunu pasif et.
Button.SetEnabled("Button1", false)[/CODE]

Örnek Dosya:

[CODE]http://www.tamotomatik.org/dosya/resim_boyutu.rar[/CODE]

calısma gusel olmus tesekkur ederım fakat daha pratık bır sey olmalı resme tıkla buyusun , buyuyen resme tekrar tıkla eskı halıne gelsın

ben buyutme ısını yaptım şoyleki ; ilgil iresmın ozellıklerıne girip script bolumunden on click olan yere Image.SetSize("Image1", 200, 200); yazdıgımda buyume gerceklesıyor fakat eskı halıne getırmeyı henuz basaramadım

kintaro , sanırım cozdum ama cok ufak bir sorunum kaldı çozum yolu su sekılde oldu ;

resımın ozellıkelrıne grdım , script bolumunden , on enter sekmesını tıkaldım buraya Image.SetSize("Image1", 200, 200); yazdım ,( boylelıkle resım otomatık olarak 200x200 boyutunda olmak sartı ıle uzerıne geldıgımde otomatık buyudu)

sonra on leave sekmesıne sunu yazdım Image.SetSize("Image1", 86, 74); bu 86x74 yanı resmın ılk boyutuna gerı getırdı .

sımdıkı sorunum su resım buyudugu zaman yazılarım altta kaldı , resım kuculdugunde yazılarımın bır bolumunu goremıyorum sankı resmın golgesı kalmıs gıbı oldu :S bununla ılgılı bır dosya gondereyım sıze

Please register to see this content.

evet sanırım golge olayını da hallettım yazımı yazmak ıcın kullandıgım rich text yerine paragraph kullanıdım boylelıkle yazımda sılınme gıbı bır durum olmadı son halını sıze upload edıyorum

sımdı sadece arama bolumum kaldı onu yapabılırsek harıka olacakk desteklerınızı beklıyorum saygılar

Yanlış dosyayı gönderdiğin için bakamadım. File menüsünden Export'a basıp kaydettiğin dosyayı göndermelisin. Sorun çözüldü ise ne ala. Arama olayı biraz alengirli. Ama uğraşacağım bakalım neler yapabiliriz ;-)

öncelikle süper bi konu ellerinize sagli,ben bi divx koleksiyon programi hazilamak istiyorum.

ama söyle bi menü yapmak istedim bi buton olsun,

1 film afisi yükle

2 hangi kategoriye koyucagim

3 filmi ekle

bu 4912.jpg deki gibi bi sistem ama tabi film arama butonu ve katogorilrinide yazicam tek sorunum afisi ekledigimde nasil hemen duzene girice ve film eklemedeki kodlari nasil yazabilirim.

ilgilenirseniz cok sevinirim simdiden tesekkürler...

Yanlış dosyayı gönderdiğin için bakamadım. File menüsünden Export'a basıp kaydettiğin dosyayı göndermelisin. Sorun çözüldü ise ne ala. Arama olayı biraz alengirli. Ama uğraşacağım bakalım neler yapabiliriz ;-)

pardon ya tekrar ekledım dosyayı umarım dogru yapmısımdır

öncelikle süper bi konu ellerinize sagli,ben bi divx koleksiyon programi hazilamak istiyorum.

ama söyle bi menü yapmak istedim bi buton olsun,

1 film afisi yükle

2 hangi kategoriye koyucagim

3 filmi ekle

bu 4912.jpg deki gibi bi sistem ama tabi film arama butonu ve katogorilrinide yazicam tek sorunum afisi ekledigimde nasil hemen duzene girice ve film eklemedeki kodlari nasil yazabilirim.

ilgilenirseniz cok sevinirim simdiden tesekkürler...

bunun icin dvd arsıv programları var ınternetten bı arastır dılersen bir suru versıyon olmalı

kardesim benim aramadigim yer kalmadi hepside var bende ama ya internete baglaniyor afis indirmek icin yani cok karisik ve görselligide hic yok cd ,dvd kiralamak ici yapmislar ben istiyorum ki görselligi olan ama fazla karisik olmayan bi programi kendim yapmak istedim internettede böyle bisey yok.

yapabilirsen güzel olur yardimci olabilirmisin bu kodlar hakkinda yada nerden bulabilirim...

auto play medıa programı ıle bu tıp projeler hazırlanabılıyor auto play hakkında bıraz bılgın varsa yapabılırsın , yok ıse auto play konularına bak kardesım , zamanım olsa erınmeden senın ıstedıgın projeyı yapardım fakat zaman sorunum var :(

auto play medıa programı ıle bu tıp projeler hazırlanabılıyor auto play hakkında bıraz bılgın varsa yapabılırsın , yok ıse auto play konularına bak kardesım , zamanım olsa erınmeden senın ıstedıgın projeyı yapardım fakat zaman sorunum var :(

yinede cok sagol kardesim ilgin icin birazdaha arstiriyim formda,beni cok ugrastiracak ama güzel bi proje benim icin sadece beni su afisi otomatik siraya koyma düsündüdürüyor sanada iyi forumlar kardesim...

Bence bir database kullanmalısın. Database kolonların ürün no, resim, genişlik, yükseklik, büyütme genişliği, büyütme yüksekliği olmalı.

Sonra kolayca 10000 resmide ams ye aktarabilirsin.Ve büyütme küçültme için gereken boyutlarıda buradan ayarlayabilirsin.

Ayrıca arama yapmak içinde yine buradaki ürün no bölümünü kullanabilirsin.

sql eklentisine bakman yeterli.Tek sorun 10bin resmi database e geçirmek.(Ams ye geçirmekten daha kolaydır yinede)

Bu SQL olayının zamanı geldi artık. Çok yerde karşımıza çıkmaya başladı. OtoKur X'in sisteminide SQL olarak değiştirmeyi düşünüyorum. Akşam bu konuyla ilgileneceğim. Eğer tam olarak kavrayabilirsem döküman halinde sizlere sunarım.

tüm resimleri sunucuya aktarırsın

Image.Load("Image1", sunucudaki resimin linki); yaparsın

SQL plugini var onlada yapabilirsin ancak sunucuya resimleri aktarıp image.load ile sunucudaki resmi açabilirsin...

> resim büyütme için

---On Enter
repeat
tbBoyut = Image.GetSize("Image1");
Image.SetSize("Image1", tbBoyut.Width + 1, tbBoyut.Height + 1);
until
tbBoyut.Width == 200;

---On Leave
repeat
Image.SetSize("Image1", tbBoyut.Width - 1, tbBoyut.Height - 1);
until
tbBoyut.Width == 86;[/CODE]

SQL plugini var onlada yapabilirsin ancak sunucuya resimleri aktarıp image.load ile sunucudaki resmi açabilirsin...

> resim büyütme için

---On Enter
repeat
until
tbBoyut.Width == 200;

---On Leave
repeat
until

güzel yöntem bencede

> resim büyütme için

---On Enter
repeat
until
tbBoyut.Width == 200;

---On Leave
repeat
until

bu neyin cevabı ya arkadaslar hıc bısı anlamadım :S

resim büyütmenin üsütüne gelince(on enter) resmin boyunun 1 arttırır genişliği 200 olana kadar üstünden çıkınca(on leave) resim boyutunu 1 azaltır genişliği 86 olana kadar...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...