Jump to content

Pikatel Combomax Sorunu.

m17

Recommended Posts

Arkadaşlar dün 8mb 49tL tarifesine geçtim herşey iyi gidiyordu ama gece modemi kapatıp açtım birdaha net gelmedi. Turuncu olan adsL ışıgı sürekli yanıp sönüyor tam gelecek derken tekrar başa sarıyor. Bugünde bütün gün kablolarla ugraştım herşeyi degiştirdim apartmanın santraline bile bagladım modemi ama hala aynı. Biraz öncede şansımı denemek için cd*sni takıp kurulum yaptım. Modem arayüzüyle ugraştım sonra internet geldi herşey tamam dedim tekrar aynı oldu. Daha sonra programla ugraştım yine olmadı. En son programı kaldırıp tekrar kuracaktım ama sonra baktım modem kendini resetledi ne oluyor derken net tekrar geldi şuan öyle yazıyorum. Ama ya giderse diye yazıyorum acaba modem arayüzünden ayar falan mı yapmam gerek.?
Modem resmi aşagıda. .

xdsl-adsl-pikatel-Combomax.jpg

Yardım edenlere teşekkürler. .

Not : İlk net gelip gittiginde Windows 7 modeminiz bant genişligi sorunu yaşıyor falan diyordu pek dikkat etmedim.

Arkadaşlar lütfen yardım edin yine saatlerce bunula ugraşmak istemiyorum. .

Bu arada üreticiden modemin genel özellikleri :

Genel Özellikler:

* ADSL 2+

* 1 port Ethernet + 1 port USB

* 24 Mbps veri alma, 1 Mbps veri gönderme hızı

* Gelişmiş firewall özelliği ile ataklara karşı koruma

* MAC adres, IP adres ve içerik filtreleme

* UPnP özelliği ile online oyun ve download programlarında ayar yapmadan kullanım

* P2P programları, sunucular ve online oyunlar için hazır port yönlendirme özelliği

* Vpn pass-through

* Ebeveyn kontrolü ile istendiğinde sınırlı internet erişimi sağlama özelliği

* Web arayüzünden firmware güncelleme

* Türkçe web arayüzü

* 3 adımda Türkçe Kolay Kurulum Sihirbazı

* Download Sayacı

* Voltaj düşmesine dayanıklı adaptör

* IPQoS özelliği ile VoIP uygulamalarında sorunsuz çalışma özelliği

internet exploreri aç ve boş bir sayfaya 192.168.1.1 yaz ve enterle.

Açılan tabloda isim yerine admin şifre yerinede password yaz entere bastığında modem ayarlarına ulaşacaksın.

Sol tarafta bulunan seçeneklerden yukarıdan aşağıya ikinci olanı seçeceksin. tam hatırlamıyorum ama "Wanlan" yazması lazım oradan ayarları kontrol et. ve adımları geçtikten sonra da (kaydet ve başlat ) butonuna bas bitir işi.

Sorun devam ediyorsa modemin arızalanmıştır.

Ben şahsen böyle bir soruna 3 defa rast geldim.

1. sinde kablolara su girmiş iki uç aynı suyun içinde yani sinyal gelior bir kaç dakika sonra kesiliyor. kabloyu açtım vs. yaptım.

2. sinde airties idi aynı şekilde internet sorunluydu modem servise gitti, arızalanmış :)

3. de ise yukarıda tarif ettiğim şekilde modemi ayarladım.

Geçmiş olsun.

arkadaşım o dandik modemi bende kullanıyorumm şimdi sana güncellemesini verecem ben sorunu böyle çözdüm içerisinde ki setup dosyasıını kur daha sonra ne yapacagın içinde yazıyor bu programla pkatel sürümünü güncelleyeceksin bende ki sorun böyle giderildi

işte link

Please register to see this content.

arkadaşım o dandik modemi bende kullanıyorumm şimdi sana güncellemesini verecem ben sorunu böyle çözdüm içerisinde ki setup dosyasıını kur daha sonra ne yapacagın içinde yazıyor bu programla pkatel sürümünü güncelleyeceksin bende ki sorun böyle giderildi

işte link

Please register to see this content.

Teşekkürler arkadaşım.

Ama modem güncel yani o güncelleme var bende bugün 5-6 defa güncellemişimdir zaten.

Bu arada henüz sorunum yok ama modemi kapatıp açmaya korkuyorum. .

arkdaşım aynısı bende kullanıyorum senin bölgende 8 mbps kaldırmıyormuş bu ondan kaynaklanıyor aynısı gecen arkadaşıma oldu ttneti ara hızı düşürsünler problemin hallolur..

Yerimi nerden biliosun ki.?

ip*de Adana yazıyor ama Adana*da degilim.

Ayrıca şuanda bir sorun yok 8mb gayet güzel kullanıyorum.;)

bende aynı modemi kullanıyorum sorunu çözmek için modemin arkasında bulunan siyah küçük bi dügme var ince birsseyle ona basılı tut modemin ısıkları sönüp yeniden yanana kar bu işlemi 2 veya 3 kere ya daha sonra pc ve modemin fişini cek 10 dk sonra tekrardan aç ve combomax kolay kurulum paketini pcye kur kullanıcı adını ve parolanı yeniden tanıt ve pc ve modemin fişini cek 10 dk sonra tekrardan aç olması lazım

Arkadaşlar modem tekrar arıza verdi. Kafayı yicem artık herşeyi yaptım herşeyi denedim olmuyor.

Modemi cd*den tanıttım kaç kere reset attım fabrika ayarlarına döndürdüm güncellemeyi kaç kere yükledim kabloları temizledim yeniledim ama saatlerdir netim yoktu. En son aklıma belki sistemdendir diye format geldi modemi resetleyip fişini çektim balkona koydum sogukta bıraktım. Format attım Windows 7*den Xp*e geçtim. Ekran ses ve ethernet kartını tanıtıp birazda oyun oynadım. Sonra ümitsizce modemi gidip alıp taktım. İlk başlarda aynı devam etti. Bide güncelleme attım. Sonra biz neti 3kişi paylaşıyoruz diye galiba Xp ip çakışması hatası verdi. Modemi direk benim pc*e taktım kafamı çevirdigimde net gelmişti. Lütfen bilen varsa bi yardım etsin.

Arkadaşıım eğer modemi alalı 3 yılı geçmediyse ilk önce ttneti ara (afedersini) dümdüz küfürü bas git:) ttnette bi problem varsa 15 dk ya kadar hallediyorlar:D Eğer problemi GİRERDİLERSE yine arıza devam ediyorsa garanti belgesindeki adrese kargoyla gönder. Çünkü pikatel modemlerin donanım problemi var.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar bende de bu modemden var benim problemimde modemde port açıyorum portu açık gösteriyo ama port açık değil. Banada bi yardımcı olursanız sevinirim

Arkadaşıım eğer modemi alalı 3 yılı geçmediyse ilk önce ttneti ara (afedersini) dümdüz küfürü bas git:) ttnette bi problem varsa 15 dk ya kadar hallediyorlar:D Eğer problemi GİRERDİLERSE yine arıza devam ediyorsa garanti belgesindeki adrese kargoyla gönder. Çünkü pikatel modemlerin donanım problemi var.

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar bende de bu modemden var benim problemimde modemde port açıyorum portu açık gösteriyo ama port açık değil. Banada bi yardımcı olursanız sevinirim

Az kaldı onu yapmama.

Bu arada tekrar format atıp direk modemi tanıttım şimdilik birşey yok.

arkadaşlar bendede modemle ilgili tuhav bir sorun var aynı modemden bende 8 mbps kullanıyorum herşey normal ama birtane daha modem var tp-link td-w8901g ona takıyorum neti hız düşüyor bilgisi olan varmı

Net yine gitti.

Burada yazanları metin belgesine kaydetmiştim hepsini denedim net gelmedi.

Sonra bıraktım nolursa olsun dedm 2.5 saat sonra net geldi.

Yarın modemi telekoma ******ürecem sorun yok bence modemde ama neyse.

Orada telekom arızayı aramalarını söyleyecem ne olacaksa artık sıkıldım netin gitmesinden.

1-)ttnetin verdiği line kablosuna bağlanan sonra da dsl ve phone diye 2 ye ayrılıo çok önemli O kabloları takarken dsl yi doğru yere taktığından emin ol .

2-)ethernet driverlarını baştan yüklemeyi dene , usb den modeme bağlanmayı dene (Bu driverlar combomax'ın cd'sinde mevcut')

3-)Son olarak ta eğer evde kablosuz telefon varsa konuşulduğu zaman net kesintilerine sebep oluyor.

hadi kolay gele

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...