Jump to content

5 Saniyede Klasör Gizleyin, şifreleyin! Programsız

hayalet kasaba

Recommended Posts

Basit bir klasör gizleme yöntemi gibi görünmekle beraber güvensiz.

Klasör seçeneklerinden "korunan işletim sistemi dosyalarını gizle" bölümündeki tik kaldırıldığında dosyanız görünür hale gelir.

katılıyorum ayrıca şifreye bakmaya bile gerek yok

attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}

yada

attrib -h -s *.* yapın gorunur hale gelecekdir.

Bu yontemle değilde ntfs ayaralrıyla sanırım bu iş cok daha guvenli hala gelebilir onuda kim bat yapcak şimdi uğraşılmaz

katılıyorum ayrıca şifreye bakmaya bile gerek yok

attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}

yada

attrib -h -s *.* yapın gorunur hale gelecekdir.

Bu yontemle değilde ntfs ayaralrıyla sanırım bu iş cok daha guvenli hala gelebilir onuda kim bat yapcak şimdi uğraşılmaz

Kimser sana burda zorla uraş demiyor işine gelirse...

Şimdi burada sorularınıza ve sorunlara bir çözüm getirmeye çalışalım bakalım haydi kolay gele

Arkadaşımız sormuş

güzel birşey teşekkürler amam şifre bat dosyasını içinde yazıyor azcık bilgisayar bilgisi olan çözer hemen

Cevap

Burada anlattığım şekilde bi exe paketleyici kullanmadan kolayca bu sorunu aşarsınız

Artık çift tıklayınca program çalışacak ama extract etmeye kalkınca şifre isteyecek

Temp dizininde ise ulaşamayacaksın yani temp den alma da yapılamaz

Bu basit olarak böyle ama siz daha profesyonel olarak bi exe paketleme programıylada yapabilirsiniz

Daha önce anlatımı yaptığım yer için tıkla veya alt a devam et

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=124155&st=20[/CODE]

Sayfaya gitmeden görmek için de burada kendim den alıntı yaptım

Not program yerine bat dosyasını paketliycez ben orada program için anlattım sorun yoktur

Ben Winrar ile anlattım sen diğer programlar ile benzer adımları izleyerek kullanabilirsin

Portable veya değil farketmez programı seçip sağ tıklayıp arşive ekle diyoruz

Alttaki resimdeki gibi işaretliyoruz

62651763.png

1.Portable ise şu anki klasörde kurulum ise program files içinde oluştur u seçiyoruz

2.Programın adını kopyalayıp sonuna ".exe" koyuyoruz

51539530.png

Tümünü gizle modunu seçiyoruz

23244142.png

Bi parola giriyoruz ve tamam deyip oluşturuyoruz

77222479.png

Artık çift tıklayınca program kurulacak , portable ise çalışacak ama extract etmeye kalkınca şifre isteyecek

Temp dizininde ise kur programına ulaşamayacaksın yani temp den alma da yapılamaz

İkinci resimde ".exe" yerine ".sfx.exe" yazarsan görev yöneticisinde uygulamalarda göremiyeceğin sadece işlemlerde

görebileceğin ve pc yi kapatmadan kurtulamayacağın sayısı giderek artan bir nevi virüs hesabı bir sürü işlem göreceksin

buda hiçbir virüs tarayıcının tespit edemeyaceği engelleyemeyeceği basit ve zararsız ters mühendislik örneği

Tüm bunlar Xp Sp3 bir sistemle program olarak 7 zip , portable program olarak sıw kullanılarak

denenmiştir ve anlatılmıştır umarım işine yaramıştır kolaygelsin

Arkadaşımız sormuş

Kötü olan bişey; dosyanın silinmesidir. Bunun bir çözümü var mı acaba?

Cevap

" C:\Program Files" içine atarsak veya sistemin taa derinliklerinde bir yere seçim sizin ve kısa yol oluşturup

?C:\Documents and Settings\SILVER\Start Menu\Programlar? (SILVER sizde hesap ne ise o olur) Artık programlar menüsünde görünür

hem ulaşım hemde silinme olayı ortadan kalkar böylece Başlat Programlardan hem gizleme görme hemde klasör içeriğine en kısa yoldan ulaşırız unutmayalım ki her program programfiles içinden silinebilir o klasörün amacı zaten sistem dosyalarını el altında olup yanlışlıkla

silinmesin diye herkesin sistem dosyaları bunları simliyim diyeceği namı bilinen bi klasörde bir arada tutmak

Ne yorum getirirseniz getirin ama şunu unutmayınki bu benim basit olarak anlattıklarımı ele alırsak

Normal bir şifreleme pogramı olsaydı ve onu kursaydık aynen bu anlattıklarımı otamatik olarak yapacaktı yani program files içine klasör yapacak ve kısayolu başlata atacak exesi klitli olduğu için şifresini göremeyecektik bu anlatım bir programın davranışları

Temel alınarak basit programlar ile çalışma mantığı anlatımı için yapılmıştır tabiî ki profesyonel programlarla paketliyenler

Olabilir burada önemli olan kodlardı ve arkadaşımıza kodlar için teşekkür ediyoruz eline sağlık

"

Teşekkürler "hayalet kasaba"

Burada önemli olan arkadaşın paylaştığı kod ben sadece her pc de bulunan bir program ile

nasıl şifreli exe şeklinde paketlenebileceğini anlattım tabiki exe paketleme için özel programlar var benim amacım bir programın oluşumunu en basit ve anlaşılır olarak

yani en azından yöntem ve mantığını göstermek tabiki buradan hareketle herkes değişik şekillerde bu olayı geliştirecek amaç bir nevi inceleme gibi birşey

zaten bu işler için çok gelişmiş şifreleme klasör gizleme programları var

Kimser sana burda zorla uraş demiyor işine gelirse...

Arkadaşım ben sadece ntfs dosya guvenliğiyle daha guvenli olur dedim kii zaten bat dosyayı netten alınma herhangi bir emek yok kopyala yapıştır yapılmış youtube da locker folde rdiye arayınce herseyi cıkıyor + içinde kod falan yok ne kodu yılların attrib komutu kod mu oldu?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...