Jump to content

5 Saniyede Klasör Gizleyin, şifreleyin! Programsız

hayalet kasaba

Recommended Posts

5 saniyede Klasör gizleyin, şifreleyin! Programsız!

Birçoğunuz bilirler "Folder Lock" tipi programlarla gorunmesini istemediğiniz klasörleri gizleyebilirsiniz. Şimdi size vereceğim kod ile, yardımcı program kullanmadan bu işi küçücük bir .bat dosyası ile yapacağız.

Masaüstüne sağ tıklayın. "Yeni Metin Belgesi Oluştur" u seçin. Aşağıda vereceğim kod u Copy/paste şeklinde açmış olduğunuz notepad dosyasına yapıştırın

cls

@ECHO OFF

title Folder Locker

if EXIST "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" goto UNLOCK

if NOT EXIST Locker goto MDLOCKER

:CONFIRM

echo Are you sure u want to Lock the folder(Y/N)

set/p "cho=>"

if %cho%==Y goto LOCK

if %cho%==y goto LOCK

if %cho%==n goto END

if %cho%==N goto END

echo Invalid choice.

goto CONFIRM

:LOCK

ren Locker "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"

attrib +h +s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"

echo Folder locked

goto End

:UNLOCK

echo Enter password to Unlock folder

set/p "pass=>"

if NOT %pass%== BURAYA PASSWORD YAZILACAK goto FAIL

attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"

ren "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" Locker

echo Folder Unlocked successfully

goto End

:FAIL

echo Invalid password

goto end

:MDLOCKER

md Locker

echo Locker created successfully

goto End

:End

Şimdi yukarıda kırmızı ile belirttiğim kısma klasörü kullanıma açmak için gerekli passwordu yazacaksınız. İstediğiniz bir passwordu ekledikten sonra

dosyayı kaydedin. Normal olarak txt olarak kaydedecek. Uzantısını bat a çevirmek gerekiyor. Bunun için ;

Başlat

bilgisayarım

C yi tıklayın

Yukarıdan Araçlar---->Klasör seçenekler--->Görünüm ---> "Bilinen dosya türleri için uzantıları gizle" nin yanındaki tik i kaldırın ve Tamam deyip çıkın.

Masaüstüne döndüğümüze Yeni Metin Belgesi.txt şeklinde hazır olan dosyamıza mouse ile 1 kere tıklayarak ne isim vermek istiyorsanız verin ve sonuna .bat ekleyerek kaydedin ----> dosyaismi.bat şeklinde.

Şimdi bu oluşturduğumuz .bat dosyasını, harddiskinizde kullanacağınız yere koyun. Mesela d:

Dosyaya tıkladığınızda, koymuş olduğunuz klasörde "Locker" isimli bir klasör oluşturacak. Bu sizin gizli olarak kullanacağınız klasör. Gizlemek istediğiniz dosyaları bu klasörün içine taşıyın ve tekrar oluşturduğumuz dosyaismi.bat isimli dosyaya tıklayın. "Are you sure u want to lock the folder? y/n" şeklinde sorduğunda "Y" dedinizmi locker isimli klasör görünmez olacaktır. Tekrar kullanmak istediğinizde dosyaismi.bat a tıklayın parola soracak. Parolanızı girin ve Locker isimli klasör tekrar görünür olacaktır... klasör tekrar görünür olacaktır...

Hade Kolay gelsin..!!

'' Deneyen varsa yapan yorumlarınızı bekliyorum ''

cls
@ECHO OFF
title Folder Kilitli
if EXIST "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" goto UNLOCK
if NOT EXIST Kilitli goto MDKilitli
:CONFIRM
echo Klasor kilitlensin mi?(e/h)
set/p "cho=>"
if %cho%==e goto LOCK
if %cho%==E goto LOCK
if %cho%==h goto END
if %cho%==H goto END
echo Invalid choice.
goto CONFIRM
:LOCK
ren Kilitli "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
attrib +h +s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
echo Folder locked
goto End
:UNLOCK
echo Sifreyi giriniz:
set/p "pass=>"
if NOT %pass%== 12345 goto FAIL
attrib -h -s "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}"
ren "Control Panel.{21EC2020-3AEA-1069-A2DD-08002B30309D}" Kilitli
echo Folder Unlocked successfully
goto End
:FAIL
echo Invalid password
goto end
:MDKilitli
md Kilitli
echo Locker created successfully
goto End
:End

Benim kullandıgım bu suanda sorunsuz çalışıyor. Sizinki ile aynı gibi duruyor ama biraz farklı sanırım ve sorgular türkçe alternatif olsun. 12345 yazan yere kendi şifrenizi yazıp bat olarak kaydediyorsunuz. Sizin verdiginiz kodu deneyemedim

bat uzantılı dosyamızda şifre kabak gibi ortada, dosyayı sağ tıklayıp notepad ile açıldığında herkes şifreyi öğrenebilir ve gizlediğimizi sandığımız klasöre erişebilir.

bir klasör gizlenecekse bu pek emniyetli bir yol gibi görünmüyor, saygılar...

ben bu yolu kullanıyorum

d ye deneme diye kalsör aç

Daha sonra BAŞLAT -> Çalıştır 'a aşağıdaki kodu yaz

attrib +h +s d:\deneme Kasörün kaybolduğunu göreceksin

açmak için

attrib -h -s d:\deneme

Basit bir klasör gizleme yöntemi gibi görünmekle beraber güvensiz.

Klasör seçeneklerinden "korunan işletim sistemi dosyalarını gizle" bölümündeki tik kaldırıldığında dosyanız görünür hale gelir.

ben bu yolu kullanıyorum

d ye deneme diye kalsör aç

Daha sonra BAŞLAT -> Çalıştır 'a aşağıdaki kodu yaz

attrib +h +s d:\deneme Kasörün kaybolduğunu göreceksin

açmak için

attrib -h -s d:\deneme

klasor seceneklerı

gorunum/

korunan işletım sıstemı dosyalrının işaretını kaldır klasorun gorunur

bu gizlıktekı bı klasorun kopyasını olusturup ısımde degıstırebılırsın

ornegın

RECYCLER klasorunun kopyasını olusturup ısmını degıstırısın

Basit bir klasör gizleme yöntemi gibi görünmekle beraber güvensiz.

Klasör seçeneklerinden "korunan işletim sistemi dosyalarını gizle" bölümündeki tik kaldırıldığında dosyanız görünür hale gelir.

İyi tamam öylede ortalıkta biryere koymazsınız. Ayrıca özelliklerden gizlide yapabiliyorsunuz. Ben bütün arşivi bunda saklıyorum başka birisi yanlışlıkla silemiyor. Amaçlar farklı gibi görünüyor benim çok işime yarıyor.

Arkadaşlar benim bildiğim başka bi yöntem var.Aslında bir çoğunuz biliyorsunuzdur =) Gizlemek istediginiz klasorun ismini "Alt" tuşuna basarak "0160" yazın.Görüceksiniz ki klasörde hiçbirşey yazmıycak =) Daha sonra klasorun simgesini değiştirmeye gelin ve orada ki boş olanlardan birini seçin =)

Arkadaşım, sürekli alıntı bilgi yapıyorsun ama belirtmiyorsun :)

Ben mi =) Dediğim gibi "Aslında bir çoğunuz biliyorsunuzdur =)" yani alıntı olduğunuda bilirsiniz =) Alıntı demedim ama kendim buldumda demedim =) Ama bir dahakine söylerim (=

Ben mi =) Dediğim gibi "Aslında bir çoğunuz biliyorsunuzdur =)" yani alıntı olduğunuda bilirsiniz =) Alıntı demedim ama kendim buldumda demedim =) Ama bir dahakine söylerim (=

Yahu bilen vardır bilmeyen vardır. Etik açıdan doğru değil.Yani bunu yayınlarken belki bununla uğraşan insan dışardan baktığımızda basit şeyler gibi gözüksede çok kafa patlatmıştır. Hani ona da ayıp olur. Hem kendini hem onu düşün. Tabiki herkes biliyordur bunun alıntı olduğunu ama sen belirtirsen saygınlık kazanırsın.şimdi işi bilen biri sana deseki ben bu kodu söyle böyle değiştirrip bunu soyle yapmak istiyorum dese hem kodu sen yazmadıgın için ona da cevap veremezsin.. çünki alıntı yazmadıgın taktirde bundan sen sorumlusundur. bu konu hakkında sana gelebilcek her türlü soruyu cevaplamakla yükümlüsün :)

Arkadaşlar çok kasmışsınız :) , alın size süper bir programcık, 500 KB ve tek dosya, şifrelediğiniz dosyanın şifresini unutmayın yoksa açamazsınız haberiniz olsun :)

http://www.mediafire.com/?clcqzjcttgt[/CODE]

Arkadaşlar çok kasmışsınız :) , alın size süper bir programcık, 500 KB ve tek dosya, şifrelediğiniz dosyanın şifresini unutmayın yoksa açamazsınız haberiniz olsun :)

Bununla çok uzun sürüyor kullanışlı degil. Yani bu program kasıyor..

Bat dosyasını exe yapmak isteyenler için

[url=http://hotfile.com/dl/27747965/f2b2e91/Bat_To_Exe_Converter.zip.html]

çalışmıyo bu be:) çalışan şifreleyen ve gizleyen bi şifreleyici verseniz ?:)

çalışmıyo bu be:) çalışan şifreleyen ve gizleyen bi şifreleyici verseniz ?:)

Ben denedim çalışıyor abdülhey..

Yalnız şöyle bir sorun var boyut büyük olursa kilitlenebiliyor. Az boyutlu klasörler şifreleyecekseniz kullanın.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...