Jump to content

Asus F8sr Wireless Driver Sorunu

sariseko55

Recommended Posts

Arkadaşlar TNCXP SP3 ile format attım ve laptopumdan wireless ile internete bağlanamıyorum.Driver olarak sorun yok ama,ben laptopumun kendi wireless ından bağlanamıyorum.İntel Wİ-Fİ yardımcısı ile bağlanıyor.ama ben bunun ile değil de laptopumun kendi wireless ı ile(bağlantı simgesinde 2 tane pc monitörü görünen)bağlanmak istiyorum.Asus un sitesinden drıverı ıdnırdım kurdum ama işe yaramadı.daha ön ce de başıma gelmıstı,yapmıstım ama unuttum:S:SS:

bundan önce aygıt yönetıcısınden ağ bağdaştırıcılarından bazı özellikeri devre dışı bırakıyordum ama sorunu şimdi halledemıyorum.yardımlarınızı beklıyorum.teşekkür ederim...

• 3 hafta sonra ...
Muhtemelen intel wireless yardımcı programında kablosuz ağlara erişim için windows yazılımını kullan gibi bir seçenek vardır onu aktif etmen yeterli olur eğer yoksa ağ bağlantılarımda kablosuz ağ bağlantısına sağ tıkla resimdeki gibi bir seçenek varsa onu aktif et.

image001.gif

arkadaşım windowsun wirelesi ile bağlanmak istiyorsan daha önce kablosuz ağdan bağlanmak için etkin bir program varsa onu kapatacaksın.yani wireles programı kurduysan kaldır.sonra windows ağ bağlantılarından kablosuz ağa bağlanabilirsin.

saygılar...

Valla kardeş o yardımcı programı kaldrınca bağlanmıyor.kablosuz ağı göruyor ama sürekli ağ adresi alıyor dıyor ama bağlanmıyor hiç.windows un kendi ağ bağlantı ayarı nerde acaba?onu nasıl aktıf edebılırız?

bağlantı simgesinde 2 tane pc monitörü görünen)

arkadaşım ilk iletinde 2 tane ağ bağlantısı diyorsun bir normal kablo ile birde kablosuzlamı bağlanmaya çalışıyorsun ?

Öyle ise çakışma olabilir aynı anda 2 ağ neden bağlıyorsun ki ?

yok arkadasım 2 bağlantı deil o,wireless ın simgesi demek istediğim:):):)

anladım aygıt yöneticisinden normal ağ bağlantısını devre dışı bırakıp denedin mi ? ve ek bağlanmak için ne kadar program kullandıysan kaldır birde öyle dene.

kablosuz ağı göruyor ama sürekli ağ adresi alıyor dıyor ama bağlanmıyor hiç

sürekli ip adresi alınıyor diyorsa şifre yanlış girmiş olabilirsiniz(tahmin)

Tüm ayarlar otomatikse (TCP/IP ayarları) statik olarak değiştirin ve modemin içinde IP'yi ve MAC adresini tanımlayın. Tüm ayarlarınızı hem güvenlik için hem de düzenli bağlantı için dediğim gibi bir ayarlayın. Bakalım sorun çözülecek mi? Tabi Wireless Network Connection'ı çalıştırıp bağlanamadığınız durumda yapınız dediklerimi.

anladım aygıt yöneticisinden normal ağ bağlantısını devre dışı bırakıp denedin mi ? ve ek bağlanmak için ne kadar program kullandıysan kaldır birde öyle dene.

sürekli ip adresi alınıyor diyorsa şifre yanlış girmiş olabilirsiniz(tahmin)

dediklerini yaptım kardeşim ama olmadı,yazılım kaldırınca sureklı ağ adresi alıyor dıyor.aynısı bır kez daha olmustu yazılımı kaldrımıstım olmustu,ama arada eksık bişe var eminim.fakat bulamıyorum.

Tüm ayarlar otomatikse (TCP/IP ayarları) statik olarak değiştirin ve modemin içinde IP'yi ve MAC adresini tanımlayın. Tüm ayarlarınızı hem güvenlik için hem de düzenli bağlantı için dediğim gibi bir ayarlayın. Bakalım sorun çözülecek mi? Tabi Wireless Network Connection'ı çalıştırıp bağlanamadığınız durumda yapınız dediklerimi.

Hocam özür dilerim yanlış anlama ama dediklerinden hiç bişe anlayamadım.kusura bakma.İyi pc kullanırım ama senn kadar oldugumu gerçekten iddia edemem.benım sevıyemde yazarsan sevinirim kardeşim.

intel wireless simgesine sağ tıkla bağlantı seçeneklerinden windowsu seç

sonra kablosuz ağ bağlantını aç

özelliklerden kablosuz ağlar sekmesini aç

oradn mevcut bağlantıyı kaldır

sonra tekrar kablosuz ağ bağlantını aç

ağ listesini göreceksin

bağlanacağın ağı seç şifreni gir olay tamamdır

intel wireless simgesine sağ tıkla bağlantı seçeneklerinden windowsu seç

sonra kablosuz ağ bağlantını aç

özelliklerden kablosuz ağlar sekmesini aç

oradn mevcut bağlantıyı kaldır

sonra tekrar kablosuz ağ bağlantını aç

ağ listesini göreceksin

bağlanacağın ağı seç şifreni gir olay tamamdır

kardeşim Allah senden binbir kez razı olsun yemın ederım Allah ne muradın varsa versin gerçekten.oldu sayende.peki kardeş ben şimdi intel wireless programını kadlırırsam yıne bağlantıda sorun yasarmıyım.yanı o yardımcı programıın simgesi şuanda sağ altta duruyor.kalsın istemiyorum.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...