Jump to content

Panoya Kopyalanmış Adla Doğrudan Klasör Oluşturma

YAGMURADAM

Recommended Posts

Değerli arkdaşlarım ben sizden ister bat isterse autoit(au3) olsun şu işlemi yapabilecek bir minik çalışma istiyorum.

Çalışmanın yapacağı iş şu.Bu bat veya au3 dosyası çalıştıırldığında sistem gezgini hangi klasör veya diskte iseo dizn içine panoya önceden kopyalanmış isimle klasör oluştursun.Örneğin panoya tnctr ismini kopyaladım.Bu bat dosyasını ben masüstünde çalıştırdığımda(sistemde neredeysem orada) hemen tnctr isimli klasörü oracakıta oluştursun.Sizce bu mümkün müdür?

Yardımcı olursanız memnun olurum.Saygılarımla

DirCreate(@WorkingDir& "\" &ClipGet())[/CODE]

örneği masaüstümde bu kodu exe yapıp koydum ve bir klasörde adres çubuğuna dosyanın yolunu yazıp enterladım bulunduğm klasöre clipputtaki adıyla bir klasör oluşturuverdi ama sen yinede bir dene olmazsa object kullanarak hallederiz.

edit: tabi bunun geliştirilmesi gerek abicim benden söylemesi.

@WorkingDir = Current/active working directory. (Result does not contain a trailing backslash)

Gördüğün gibi.Orada verdiğim adres çubuğu örneği bende sağklike ekli olmadığı için eklenti mecburen adres çubuğunda çalıştırdım.Yoksa başka bir dizinde klasör oluşturmam için dosyanın mutlaka o dizinde olması gerekirdi.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...