Jump to content

Masaüstünü D Diskinde Göstermek...

ergunpoyraz

Recommended Posts

"blue_life" Teşekkürlerimi Sunarım...

Ben Şimdi C'de kurulu olan Windows 'un Masa Üsüne Kaydettiğim Dosyaları Otamatik olarak D'dede kaydetmesini Nasıl sağlayabilirim...

C:\Documents and Settings\....\Desktop

Buraya Oluşturduğum , Kaydettiğim Dosyaları

D:\Documents and Settings\....\Desktop Böyle bişeler Yapıyoruz Sanırım... veya direk olarak D:/... Olarak Kaydetmek İst.

Üzerine Eş zamanlı olarak kaydetmek İçin Ne Yapmalıyım...

Yardım Edebilirmisiniz..

Yukardıda Anlattığım Gibi Birşey Yapmak İstiyorsanız

Regedit Ayarları

;Windows Registry Editor Version 5.00

Windows Kulu olan masaüstünü D Diskinde Gösterir. Aktif etmek İçin ; İşaretini öünden kaldır.

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders]

"Desktop"="D:\\Kullanıcı ve Belgeleri\\Admin\\Masaüstü"

"Personal"="D:\\Kullanıcı ve Belgeleri\\Admin\\Belgelerim"

"My Pictures"="D:\\Kullanıcı ve Belgeleri\\Admin\\Belgelerim\\Resimlerim"

Bu Kodu Not Defterine Uzantısını .reg Diye Kaydedin

Bu Uygulama Sayesinde Masa Üstünde ve Ve Belgelerimde ki(C:/...) Dosyalarıı D:/ Diskinde Muhafa Ediyoruz Bu SayedeWindows umuz Zarar Gördüğü,Çüktüğü Vb. Sorunlar Karşısında Hiç Düşünmeden Format gibi Gerekli İşlemleri Yapabiliriz...

NOT: Eski Oturumunuzdaki Belgelerdeki ve Masaüstündeki Dosyalarınıza

C:\Documents and Settings\Burda Kullanıcı Adınızı Olan Klasör\Belgelerim

C:\Documents and Settings\Burda Kullanıcı Adınızı Olan Klasör\Desktop'tan da Masa Üstüne Ulaşabilirsiz...

Bu Klasörlerin İçindeki Dosyaları Bu Uygulamadan Sonra Masaüstüne Atmanız Yeterlidir...

Açtığınız Oturumu Silseniz Dahi Dosyalarnız D:\Kullanıcı ve Belgeleri\Admin/B.../M...

Klasöründedir... Güvenle Kullanıcı Hesaplarınızı Silebilirsiniz...

Belgerimdeki Yükleme Sonrasındaki Dosyaları Silebiirsiniz.

Kendim Özelleştirdiğim Otomatik Olarak Yapabileceğiniz unuted Uyguması İçin

http://uploaded.to/file/v4uzw1[/CODE]

bundan kolay ne var

dosyaları kaydedeceğin zaman

d ye bir klasör aç

adı da örnek olarak "kayıtlarım olsun"

sağ tıkla farklı kaydet deyip

"kayıtlarım klasörünü göster

ordan da yine dosyana sağ tıkla

gönder/ masaüstü

işlem tamam

Desktopu d diskine taşırsın sonra c deki işletim sisteminden registryden d deki dektopu gösterirsin iki işletim sisteminin desktopu ortak olur diye biliyorum ben hiç denemedim tecrübeli arkadaşlardan yardım bekle biraz sonra sistem haasına filan sebep olmayalım

Desktopu d diskine taşırsın sonra c deki işletim sisteminden registryden d deki dektopu gösterirsin iki işletim sisteminin desktopu ortak olur diye biliyorum ben hiç denemedim tecrübeli arkadaşlardan yardım bekle biraz sonra sistem haasına filan sebep olmayalım

Evet Değimiz gibi Yapılabiliyor fakat Nasıl Bilmiyorum Disklerin adını aynı mı ne yapıyoduk...

kayıt defterinde tüm yollar mevcut daha önce denememiştim ama denersen büyük ihtimal olur hatta kayıt defteri kodlarını otomatik kurulum şeklinde ayarlarsan daha iyi olur everest indir yapılandırdan ortam değişkenlerinde aradığın konum değişkenlerini kayıt defterinde bulup değiştir ama ilk olarak sanal makinede dene kolay gelsin.

http://www.lavalys.com:8081/everestultimate530.exe[/CODE]

Klasörü kısayol olarak D sürücüsüne atabilirsin.

Sonra Nolcak o Kısayol Anlamadım... Hiç Bi Anlamı yok Ben Kısayol olarak Atmak İstemiyorum ki... Masaüstünde oluşturduğum :Klasörler otamatik olarak eş zamanlı d Diskinde Oluşmasını İstiyorum.... :(

kayıt defterinde tüm yollar mevcut daha önce denememiştim ama denersen büyük ihtimal olur hatta kayıt defteri kodlarını otomatik kurulum şeklinde ayarlarsan daha iyi olur everest indir yapılandırdan ortam değişkenlerinde aradığın konum değişkenlerini kayıt defterinde bulup değiştir ama ilk olarak sanal makinede dene kolay gelsin.

http://www.lavalys.com:8081/everestultimate530.exe[/CODE]

Everest Benim Bildiğim Driver Bilgisini Görünülemek için Kull. Nasıl Kullanacığım Hakkında bi bilgim yok Biraz daha açıklayabilirseniz yapabilirim...

adszoe.jpg

burada değiştireceğin yolların listesini bulabirsin ve sağ tıklayıp "copy value" dediğinde o değişkeni kopyalıyor.

sonra bu değişkenleri kayıt defterinde arayıp bulman lazım (çalıştıra regedit.exe yazman gerek) ister buradaki bulduğun değerlere yeni konum ver ister o kayıt defteri kodlarını sağ tıklayıp ver diyip kayıt deffteri kodları oluştur bunu katılımsız xp cd si oluşturup oem klasörüne ekle (katılımsız xp ile ilgili forumda bilgi bulabilirsin.)

ilk olarak bunları sanal makinede deneyip sorun olup olmadığına göre hareket etmen gerekiyor kolay gelsin.

burada değiştireceğin yolların listesini bulabirsin ve sağ tıklayıp "copy value" dediğinde o değişkeni kopyalıyor.

sonra bu değişkenleri kayıt defterinde arayıp bulman lazım (çalıştıra regedit.exe yazman gerek) ister buradaki bulduğun değerlere yeni konum ver ister o kayıt defteri kodlarını sağ tıklayıp ver diyip kayıt deffteri kodları oluştur bunu katılımsız xp cd si oluşturup oem klasörüne ekle (katılımsız xp ile ilgili forumda bilgi bulabilirsin.)

ilk olarak bunları sanal makinede deneyip sorun olup olmadığına göre hareket etmen gerekiyor kolay gelsin.

Dediğiniz Gibi Yapamıyorum Bi kere everest Regedit de te olan yolları aynı gösteriyor..

Regeditte bulabiliyorum fakat şimdi Neyapacağım..

Kızma ama o belediye çalışanlar acemiyse sen ne yapabilirsinki.Sana tavsiyem asla işletim sisteminin olduğu yere belgelerini kopyalama.

Kullandığın programların ayarlarından kayıt yeri olarak D diskinizdeki yeni oluşturduğunuz özel bir klasörü gösterin.Bu klasörün kısayolunu ve içindeki tüm dosyaların kısayollarını da Masüstünüze oluşturacağınız Özel Klasörüm adlı klasör içinde saklarsınız.Böylece hem belgeleriniz siz üzerinde çalışınca güncellenir.Hem de çökme riskinde kurtarma şansı daha fazla olur.Şahsen hiçbir zaman masaüstünde belge bırakmam.Hemen 2-3 yere otomatik kaydederim.Saygılarımla

Kızma ama o belediye çalışanlar acemiyse sen ne yapabilirsinki.Sana tavsiyem asla işletim sisteminin olduğu yere belgelerini kopyalama.

Kullandığın programların ayarlarından kayıt yeri olarak D diskinizdeki yeni oluşturduğunuz özel bir klasörü gösterin.Bu klasörün kısayolunu ve içindeki tüm dosyaların kısayollarını da Masüstünüze oluşturacağınız Özel Klasörüm adlı klasör içinde saklarsınız.Böylece hem belgeleriniz siz üzerinde çalışınca güncellenir.Hem de çökme riskinde kurtarma şansı daha fazla olur.Şahsen hiçbir zaman masaüstünde belge bırakmam.Hemen 2-3 yere otomatik kaydederim.Saygılarımla

Syn. 'YAGMURADAM' İfade etmiş olduğunuz yöntemi Şimdilik böyle yapıyorum...

Fakat Bel. Çalışanlar Masaüstünde Tutuyolar Belgeleri ve Anlattığım Şekilde Olduğunu Daha Önce Gördüm...

Bazı Programlar mesela MojoPac gibi Taşınabilir Sistemler Kurulu olan windows un dosyalarını kullanarak İşlem yapıyorlar...

Xp kullanıyorum. Bazen masaüstüm full dolar. (1680 x 1050)

Format atmam gerektiğinde ghost ile 5 dakikada yedeğimi geri yüklerim.

Masaüstümü D: sürücümde bir klasöre konumlandırdığım için hiç verim zarar görmez.

Tabi yine her ihtimale karşı geri yüklemeden önce mevcut sorunlu sistemin yedeğinide alırım.

Ben kısaca masaüstümü D: sürücümde bir yere konumlandırmak için kullanıcı dosyalarımın bulunduğu klasöre gidip Desktop klasörünü sağ tık kes ile, taşımak istediğim yapıştırırım. Bilgisayar yeniden başladığında ayarlar tam anlamıyla uygulanır.

Kullanıcı dosyalarına gitmek için;

Başlat -> Çalıştıra -> . yazıp Entera basınız,

Veyahut Başlat -> Çalıştıra -> %Userprofile% yazıp Entera basınız.

Diğer bir yöntemde regeditten ayarları değiştirmek;

Fazla kullanmıyorum ama Başlat -> Çalıştıra -> Regedit yazıp Registry Editorünü açın.

Sonra aşağıdaki anahtara gidin.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

Ilgili anahtara tıklattığınızda, ilgili klasörü istediğiniz yere konumlandırabilirsiniz. (Mevcut oturum için)

Çift tıklatıp düzenleyebilirsiniz...

nq49qh.png

Aslında bu konuda bir çok yöntem var. Junctionda bunlardan birisidir. Ben mozilla için bu yöntemi kullanıyorum.

Neyse kolay gelsin....

Xp kullanıyorum. Bazen masaüstüm full dolar. (1680 x 1050)

Format atmam gerektiğinde ghost ile 5 dakikada yedeğimi geri yüklerim.

Masaüstümü D: sürücümde bir klasöre konumlandırdığım için hiç verim zarar görmez.

Tabi yine her ihtimale karşı geri yüklemeden önce mevcut sorunlu sistemin yedeğinide alırım.

Ben kısaca masaüstümü D: sürücümde bir yere konumlandırmak için kullanıcı dosyalarımın bulunduğu klasöre gidip Desktop klasörünü sağ tık kes ile, taşımak istediğim yapıştırırım. Bilgisayar yeniden başladığında ayarlar tam anlamıyla uygulanır.

Kullanıcı dosyalarına gitmek için;

Başlat -> Çalıştıra -> . yazıp Entera basınız,

Veyahut Başlat -> Çalıştıra -> %Userprofile% yazıp Entera basınız.

Diğer bir yöntemde regeditten ayarları değiştirmek;

Fazla kullanmıyorum ama Başlat -> Çalıştıra -> Regedit yazıp Registry Editorünü açın.

Sonra aşağıdaki anahtara gidin.

HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders

Ilgili anahtara tıklattığınızda, ilgili klasörü istediğiniz yere konumlandırabilirsiniz. (Mevcut oturum için)

Çift tıklatıp düzenleyebilirsiniz...

....jpg

Aslında bu konuda bir çok yöntem var. Junctionda bunlardan birisidir. Ben mozilla için bu yöntemi kullanıyorum.

Neyse kolay gelsin....

Küçük bi Sorun var C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop

D:/... Yapıştırmak için Bu Desktop klasörünü Kesip ve yapıştıramıyorum Kes-Yapıştır komutunu verince Desktop klasörü Kaldırılamıyor Başkası yada Bir Program tarafından kullanılıyor Diye Bir Uyarı veriyor...(Not Görev Yöneticisinden explorer.exe i ..kaldırdığım halde yine bu uyarıyı alıyorum)

Hm... Tamam C:\Documents and Settings\Administrator\Desktop

Klasörüne elimi Sürmedim bile D:/Dosyalarım/Desktop

Diye Klasör açtım Dediğiniz Regedit Ayarlarını yaptım... Ve İstetiğim Gibi Sonuç Aldım... Çok Teşekkürler

Şimdi İse Bu Regedit Ayarlarını Otomatik ...Reg Diye otomatik Hale gitirmeye çalışacağım...

[HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Explorer\User Shell Folders]

"Desktop"=EXPAND:D:\Dosyalar\Desktops

Yukarıdaki Örneği Sorunsuz otomatik regedite kaydetmek için Nerde Yanlış Yapıyorum anlamadım... Bu şekil kaydedip Regedit i Birleştirdim fakat Regedit Defterinde bi değişiklik olmuyor maalessef

Nerde Yanlış Yapıyorum...?

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...