Jump to content

İnternete Bağlanamıyorum?

yuhan

Recommended Posts

Değerli arkadaşlar internetim olmasın rağmen kendi pc'imden internete bağlanamıyorum başta hata 105 adlı bir sorun veriyordu şimdi başka bir sorun var bir türlü anlayamdım işletim sistemi windows 7 x64 bit tarayıcılarda IE8,Firefox 3,6;Google Chrome'dır.

yardımlarınızı bekliyorum(formatsız hallederiz inşallah)

bu arada sistem geri yüklemede çalışmıyor

başta dediğim gibi bu hata 105 (net::err_name_not_resolved) çıkıyordu şimdi ise aşağıda ki gibi

10155.png

201.png

bağlantı sorunlarını tanıla dedin mi??? olmadı el ile ip ver dns olarakta 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 gir... yine olmadı yerel ağ bağdaştırıcısını kaldır driverlarını yeniden kur...

bağlantı sorunlarını tanıla de hata çıkarsa resmini çek gönder bakalım neymiş sorunu

bağlantı sorunlarını tanıla dedin mi??? olmadı el ile ip ver dns olarakta 8.8.8.8 ve 8.8.4.4 gir... yine olmadı yerel ağ bağdaştırıcısını kaldır driverlarını yeniden kur...

bağlantı sorunlarını tanıla de hata çıkarsa resmini çek gönder bakalım neymiş sorunu

başka yöntem yok mu? denedim olmuyor..

Sistem geri yüklemeyi kapatmış olabilirsin. TTneti arayıp arıza olup olmadığını sor bazen lokal bazende santralde sorun çıkabiliyor. 4440375 tuşla 5 ve 3 e bas tel numaranı tuşla ve bekle.

Ancak sistemsel bir sorun varsa ağ geçidini devre dışı bırak ( bilgisayar- sağ tuş- yönet - hizmetler ve uygulamalar - hizmetler - ağ konumu tanıla olan başlatıldı yazması lazım. eğer elle ise durdurup yeniden başlatmayı dene ve tekrardan otomatik yap)

Please register to see this content.

bunu adres çubuğuna yazdığın zaman google açılmıyorsa ilginç...

başlat/çalıştır/cmd ipconfig yaz entere bas resmini çek at nebiçim sorundur...

Modeme giren hat kablonu sök bi telefona tak çevir sesi geliyormu bak çevir sei yani hat var ise

web tarayıcı ayarların da çevrimdışı çalış ı seçmiş olabilirsin öyle ise iptel et bu durum dada giremiyorsan modem e reset at ve diğer tarayıcıları ve modem drıver lerini kaldır bir prg ile iyi temizlik yap ve sistemi yeniden başlat açınca sanki ilk defa internete bağlanıyormuş gibi modem kur cd n den kurulumu yap ve kullanıcı adı ve şifreni gir sorun çözülecektir çünkü herşeyi yeniden yaptık

önce yoluna bi ba bakalım nerde hata var ?

C:\Users\SKY_W7>tracert google.com

En fazla 30 atlamanın üstünde

google.com [209.85.229.104]'ye izleme yolu :

1 1 ms <1 ms <1 ms 192.168.2.101 MOdeme kadar gidoooo ( modemimim 192.168.2.101 ) 1

2 7 ms 7 ms 7 ms dsl85-107-8193.ttnet.net.tr [85.107.32.1] Net baglantım var güzel ttnetten cıkdım 2

3 * 26 ms 26 ms 81.212.71.141

4 79 ms 8 ms 8 ms kadikoy-t3-2-kadikoy-t3-1.turktelekom.com.tr Ttnet routerlarına cıkış bundan sonrası ttnet in işi 3

Adres çözümlenemiyor der ise :

tracert 209.85.229.104 yazarsın

1. yerde sorun verirse modemine baglantı yok

2. yerde sorun verirse modeminle baglantı var ama internetin yok

3. y erde sorun verirse ttnetin allah bin belasını versin :)

Please register to see this content.

bunu adres çubuğuna yazdığın zaman google açılmıyorsa ilginç...

başlat/çalıştır/cmd ipconfig yaz entere bas resmini çek at nebiçim sorundur...

6207.png

Birader benim dediklerim resmini koysan birde route print koysan super olur

Ama hiç bişiy yapamıosan çalıştıra sysprep yaz sysprepi çalıştır genelleştiri işretle tamam da sistemini aç kapa

sysprep.png

aynen arkadaşım sağlam bir format atarsan sorun çözülür orjinal temiz bir win 7 kur ip yapılandırmanda sorun var baktığım kadarıyla... şimdi format atmadacn önce modemi sıfırla fabrika ayarlarına geri çevirip tekrar kur... çalışmaması imkansız,çalışmazsa modemde bir sorun var demektir veya sistemde...önce modemi tekrardan kur olmadı format atarsın...

Birader benim dediklerim resmini koysan birde route print koysan super olur

Ama hiç bişiy yapamıosan çalıştıra sysprep yaz sysprepi çalıştır genelleştiri işretle tamam da sistemini aç kapa

sysprep.png

kardeş seinin dediklerini uyguladım bu sefer bilgisayar açılmıyor...

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...