Jump to content

Tek Tıklama İle Ip Değiştirme?

muhacir21

Recommended Posts

Selamün Aleyküm, Allahın Rahmeti ve Bereketi Hepinizin Üzerine Olsun.

Sevgili arkdaşlar bir sorum olacak. Tek tıklama ile bilgisayara istediğim ip yi nasıl verebilirim, yine tek tıklama ile ip yi otomatiğe nasıl alabilirim. Tabi Dns içinde aynısını nasıl yapabilirim.

Şimdiden Allah Razı Olsun.

İyi çalışmalar.

Yanliş düşünce Sen ip adresini deiştiremezsin TÜRKTELEKOM sana 1 ip no verir onla gidersin yok deişicem illa diyorsan Türktelekom'a belli bir

ücret ödüyorsun bilmiyorum ücreti ama ayri sana yeni ip verir bunun dısında sen kesinlikle deişemezsin..!

Yanliş düşünce Sen ip adresini deiştiremezsin TÜRKTELEKOM sana 1 ip no verir onla gidersin yok deişicem illa diyorsan Türktelekom'a belli bir

ücret ödüyorsun bilmiyorum ücreti ama ayri sana yeni ip verir bunun dısında sen kesinlikle deişemezsin..!

Yanlış anladın ben local ip den bash ediyorum.

iss nin bana verdiği ip değil.

arkadaşın sorduğu şey şu mu: hani rapidshare tarzı sitelerden art arda indirme yapmak için 15 dakika beklemek yerine modemi yeniden başlatıyoruz da hemen indirme yapıyoruz ya. eğer buysa yanıtı bilen varsa yazarsa iyi olur.tp-link marka modemim var.yerimden kalkıp modemi yeniden başlatmaktan bıktım rapidshare vb. yüzünden.

Benim sorduğum o değil arkadaşlar.

hani ağ bağtaştırıcılarda ip yi manual olarak değişiyoruz ya. onu bir reg dosyası haline getirip nasıl değiştirebililrim. Yoka modemi resetle iss ip sini değiştirmenin yollarını biliyorum.

İsterseniz tam olarak ne istediğimi örnek ile açıklıyım.

Örneğin benim notebookum var. ve evdeki modemde internete bağlanmam için otomatik ip yapsam ip alır ve internete girebilirim, yanlız iş yerinde cisco router olduğu ve dhpc devre dışı olduğundan manual ip girmem lazım. Bu örneğe istinaden sorum şu.

Bir yada iki dosya yapacam tıkladığımda benim belirlediğim ip bilgisayara verilecek, tekrar tıkladığımda yada başka bir dosya tıkladığımda ip otomatiğe alınacak. böyelikle benim berirlediğim ip ile iş yerinde otomatikile evdekinden bağlanabieceğim.

anlaşıldımı arkadaşlar.

İmece gibi bi makro kaydedici ile işlemi bir kez yap kayıt et artık ona tıklayınca tüm işleri o yapar

tıklarsın otamatik seçeneği işaretler okeyler tıklarsın el ile gir i işaretler uygular bilmem işne yararmı ben pek çok işi böyle otamatiğe alırım forumda makro kaydediciler mevcut kullanımları da basit yaparsın o kaydeder sonra yaptığın tüm hareketleri aynen tekrarlar

Kolaygelsin

Macroya falan gerek yok bu işlemi netsh komutlarıyla yapabilirsin örn :

netsh interface ip set address "Local Area Connection" static 192.168.0.10 255.255.255.0 192.168.0.1 1

http://support.microsoft.com/kb/299357[/CODE]

[CODE]http://support.microsoft.com/kb/257748[/CODE]

Macroya falan gerek yok bu işlemi netsh komutlarıyla yapabilirsin örn :

netsh interface ip set address "Local Area Connection" static 192.168.0.10 255.255.255.0 192.168.0.1 1

http://support.microsoft.com/kb/299357[/CODE]

[CODE]http://support.microsoft.com/kb/257748[/CODE]

Dükümanları okudum ama pek bişi yapamadım.

eğer sizin bilginiz varsa komutu parametreleri ile alabilirmiyim?

Başlat> çalıştıra gel aşağıdaki komutu yazıp enter a basınca olur.

netsh interface ip set address name = "kablosuz" source = static addr = 192.168.0.15 mask = 255.255.255.0

ama değişiklik yapmak gerekli;

name = "kablosuz" burası ağ bağlantılarındaki bağlantı adı. Ağ bağlantılarıdan bağlantıyı seçip f2 ye basarak ismini değiştir. Türkçe karakter ve boşluk olmasın.

addr = 192.168.0.15 burada da ip adresini ne yapacaksan ona göre değiştirdin mi işin tamadır. Kolay gelsin.

Arkadaş sizden local ip adresini değiştirmeyi soruyor siz internete nasıl çıkılır orada ip nasıl değiştirir onu anlatıyorsunuz. Demek istediğin internetten dosya indirdiği yani telekomun verdiği ip adresi değil bilgisayarla modem arasında olan 192.168.2.xxx olan ip adresi. jdownloader la, modem açıp kapatmakla 40 yılda uğraşsanız değiştirmez. Onlar sizin internet ip nizi değiştirir local ip yi değil. Cevaplamak için önce anlamak gerekli

Başlat> çalıştıra gel aşağıdaki komutu yazıp enter a basınca olur.

ama değişiklik yapmak gerekli;

name = "kablosuz" burası ağ bağlantılarındaki bağlantı adı. Ağ bağlantılarıdan bağlantıyı seçip f2 ye basarak ismini değiştir. Türkçe karakter ve boşluk olmasın.

addr = 192.168.0.15 burada da ip adresini ne yapacaksan ona göre değiştirdin mi işin tamadır. Kolay gelsin.

Teşekür ederim hocam.

Varsayılan ağ geçidi için paremetre varmı?

Dükümanları okudum ama pek bişi yapamadım.

eğer sizin bilginiz varsa komutu parametreleri ile alabilirmiyim?

işi hepiniz yokuşa sürmüşsünüz arkdaşım Jdownloaderde bu mümkün bu programda 30 sn içinde ıp değşiyor.:D

Dokumanlarda turkce yazıyor ya kardeşim

"Local Area Connection" bagdaştırıcı adın seninki değişik olabilir ipconfig yazrsan gorursun

192.168.0.10 vermek istediğin ip adresi

255.255.255.0 alt ağ masken

192.168.0.1 ağ gecidin

1 metric

Teşekür ederim hocam.

Varsayılan ağ geçidi için paremetre varmı?

gateway parametresi var ama bir türlü onu çalıştıramadım :(

çalıştır gelip CMD yazar enter a basarsan konsol gelir oraya

netsh interface ip set address /?
yazarsan konu ile ilgili yardım ve parametreler gelir biraz deneme yanılma ile yapabilirsin belki

işi hepiniz yokuşa sürmüşsünüz arkdaşım Jdownloaderde bu mümkün bu programda 30 sn içinde ıp değşiyor.:D

o kadarını biliyoruz merak etmeyesin ama onu istemiyor. Önce isteneni öğren sonra cevap ver. Jdownloader la local ip ni değiştirde göreyim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...