Jump to content

Windows 7 4 Gb Ram Sorunu

-Example-

Recommended Posts

üstad arkadaşlarım şimdi 32 bit sistemde 3,2 gb ram in üstüne çıkış yok ama ben bi deneyim dedim akıllının biri sayesinde bi proğram yükledim 3.2 olan ram (pc de 4gb takılı) 255 mb'ta sistem ayarları-gelişmiş-permans ayarları-gelişmişden ram kullanımından düzetmeyi denedim ama olmadı. Bununla ilgili ne yapabilirim format şartmı. ŞİMDİDEN SAYGILARIMI SUNARIM ...

32bit işletim sisteminde 3.25gb tan daha yüksek ram göremezsin. Tüm rami kullanmak istiyorsan 64 bit işletim sistemi kur. Windows 7 kullanıyorsan "Bilgisayar" a sağ tuşla tıklayıp özelliklere geldiğinde yüklü bellek 4.00gb, kullanılabilir miktar 3.25 yazar zaten. 32bitlik bir işletim sistemi 4gb da daha yüksek belleği adresleyemez. Adreslerin bir kısmı da işletim sistemi için kullanılır. interneti biraz araştırırsan patch tipi şeyler görürsün ancak bu konuda bilgili olan insanların patch ile ilgili yorumuna baktığında benim dediklerimden farklı bir şey bulamazsın

Eğer hatırladığım şeyse işin zor.Zira windows7 nin kernel dosyasıyla oynuyor o yama.Ben denedim 4 gb tı tam gösterdi. Ama güvenemedim.Sistem yedeğime geri döndüm.Bu tür maceralara girişmeyin tavsiye etmem.

Çözüm olarak bir fikrim yok.Eğer dediğimse kernel dosyasıyla oynuyor.Öyle hatırlıyorum.Saygılarımla

arkadaşlar doğru söylüyor kardeş. 3 gb ve üzeri malesef 32 bit için şu anda mümkün görünmüyor. tabi 64 bit bir sistem kurarsan o zaman başka, tabi bazı programlardaki uyumluluk sorunları da beraberinde gelir onu da belirteyim. selametle

pardon 64 bit işletim sistemi kursunda işlemcisi 64 bit desteklemeden kurabiliyomuki ?

4 gb ram takılı is 64 bit destekli bir işlemcisi vardır herhalde :)

ayrıca 4 gb ram i görmek istiyorsanız 64 bit şart

ha beim işletim sistemim lisanslı dersen

benim lisans keyim vista home premium 32 bit cd si ile birlikte

ama ben home premium 64 bit kurdum kabul etti

buda bir öneri

arkadaşlar bu sorunu daha önce farklı forum sitelerinde tartıştılar ancak 64 bir işletim sistemi ile 16 gb kadar ram gösterilebiliyor olduğunu okumuştum ancak 4 gb ram ibaresini görmek içinde zahmet edip kurulu sisteminizi silmek biraz garip geliyor

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...