Jump to content

Kafecilere Özel Modifiye Xp [Öneri]

YeniçeRiyan-i
 Share

Recommended Posts

öncelikle çok teşekür ederim böyle güzel bi düşüncen olmasından dolayı ben bi kafeci olarak herşeyden önce stabil bi işletim sistemi olsun derim arkadşlar gereken proğramları yazmışlar zaten oyun bilgisayarı ağırlıklı olarak ona göre bi sistem yaparsan birde bazı mdifityeler hata veriyo sürekli gerek duydugumuzbileşenler kaldırılıyo galiba şimdiden çok teşekür ediyorum çalışmalarında başarılar diliyorum sabırsızlıklada bekliyorum

1)Zaten akıllı adam program entegre etmez,akıllı kullanıcıda önüne gelen sistemi indirmez..Benimkilere bakabilirsin..

2)Program entegresi ile aynı durum zaten

3)En son güncellemeler demişsin ama .net son sürüm olarak 3.5 var sanırım kaza ile 2.0 yazdın. Internet Explorer 8 de entegre ettiğim hiç bir sistemde hiç bir sorun kati suretle yaşamadım..

4)Dediğin gibi her cafenin bilgisayar hızı aynı değildir.Hala DDR ram kullanan kafeler var,

5)Bileşen çıkartmada tarihi eser olanlar harici bileşen çıkartmak ( Lite sürümler hariç ) direk söylüyorum ahmaklıktır zaten.Bunu eğer bir cafeci indiriyorsa o işletmenin zaten vay haline

Evet karıştırmışım 3.5 yazacaktım :)

İnternet Explorer 8 ile problem yaşayan yerler gördüm ama yinede güncel olması açısından entegre edilebilir.

öncelikle çok teşekür ederim böyle güzel bi düşüncen olmasından dolayı ben bi kafeci olarak herşeyden önce stabil bi işletim sistemi olsun derim arkadşlar gereken proğramları yazmışlar zaten oyun bilgisayarı ağırlıklı olarak ona göre bi sistem yaparsan birde bazı mdifityeler hata veriyo sürekli gerek duydugumuzbileşenler kaldırılıyo galiba şimdiden çok teşekür ediyorum çalışmalarında başarılar diliyorum sabırsızlıklada bekliyorum

En iyi işletim sistemi kendi yaptığın işletim sistemidir.

Öncelikle şunu söylemek istiyorum. Bu sistemi kafeciler kullanacaksa 7den 70e sistem olacak bu işin içinde. O yüzden hata yapmamak gerek ve kişiselliği yok etmek gerek. Tamamen genel bir çalışma olması gerek. Önerilerime geçeyim

Bilgisayarın ağdaki ismini ve kullanıcı hesabını kendi isimleri ile oluşturabilsin esnaf. Program olarak hiçbirşey otomatik kurulmasın hepsini seçmeli yap bence. Sürücü paketlerine gelince sürücü paketlerini ekleme(Sata text mode sürücüleri dısında).Driver Pack Solution 2010'un sadece XP sürücüleri kalsın. Bunu cd'den kullanabilecekleri bir şekile getirerek sürücüleride kendi istekleri dogrultusunda kurmalarını sağlayabilirsin.

Örneğin adamın ekran kartı profesyonel birşey ise bunun kendi sürücüsünü kurmak daha mantıklı olacaktır. Ama basit birşey ise DriverPack Solution kullanarak kurabilirler.

Kafecilerin en çok kullandığı programlar bellidir. Onların katılımsızlarını koyabilirsin WPI menüne. ICQ,SKYPE,CAMFROG,MSN,MIRC,YAHOO gibi. Diğer programlarıda sen bilirsin emre :) Eminim ki güzel birşey olacak. Çalışma çıktıgında görmek istiyorum :)

öncelikle kesinlikle modifiye etme emre. yani bileşen çıkartma hele ki networkle alakalı yok bilgisayar başlangıcı networke bağlanmadan başlasın ki hızlı olsun dıye dusuncelere sakın kapılma. tek yapacağın iş güncelleme olsun.

sata drıverları dışında driverları otomatik yükleme yapma bence genel kurulumdan sonra yapılması herzaman daha garantidir. cafe de oyle sureklı format atamazsın (evde yaptığın gibi)

progrqamları wpi a ekle ama cd boyutunu da aşma derim. (ccleaner-msn-pdf reader-winrar sanırım herbılgısayar da kurulu onları dırect eklebılırsın)

net framework - java sonra kurulması benım kanaatımce herzaman daha faydalıdır. ama diretx ı sonradan eklemeye gerek yok. kuruluma ekleyebılırsın.

bence eksiltebileceğin tek şey 98-2000-ve nt upgrade dosyaları olsun kı sana yer acabılecek tek şey de onlar zaten.

kurulum esnasında (ki ben hep oyle yaparım teknık servısımde) bılgısayarın adı ve kuruluşu kalsın sadece kendıne özelleştirme. sistem senin olsun ama bılgısayarda onlara ait.

güncellemeyi sen zaten yaparsın ona girmiyorum bile.

birdebağlantı sayısını arttırmayı unutma en buyuk sıkıntıyı orada cekıoyr mıllet.

küçük oyunlar ekleyebılırsın elımde mevcut olanı vereyım sana. direk başlattan oyunlar klasorune atıoyr oyunlar ayrı bır klasor acmıyor.

unicode desteğini de unutma onu da atıoyrum sana

istersen bu da en beğendiğim en sade sağ klıck eklentısı kesınlıkle tavsıye edıoyrum şahsen benım vazgeçılmezım

tabıkı font derdıne de son ver ınsanların

Please register to see this content.

e aklıma geldıkce eklerım

iyi çalışmalar sevgılı kardesım

saygılarımla

Edited by dryusufbal

• 3 hafta sonra ...
  • 9 ay sonra...

* tcp/ip yaması olsun.

*terminal server gibi bir patch ile gelsin.

*dameware, essential net tools gibi gibi bir network yazılımıda entegre edilebilir.

* usb engelleyeci ve ceşitli policy ayaralrını içeren ( mxp de ki gibi ) menulu autoitscript yazılabilir.

*ghost acronis imagex gibi bir imajlama programı ile 5dkkada yuklenecek halde cıkabilir.

*autoitscriptle local ağ ip değiştirici,ag grubu değiştirici,arp dns temizleyici vs.. gibi bir cok ozellik menulu bir sekilde ufak program olarak eklenebilir.