Jump to content

Microsoft, Windows Xp'nin Fişini çekiyor

yuhan

Recommended Posts

Microsoft, Windows XP'nin fişini çekiyor

5d0678.jpg

Microsoft, Windows XP'nin fişini çekiyor

Microsoft hem Windows 7 kullanıcılarını hem de Windows XP kullanıcılarını yakından ilgilendiren önemli bir karar aldı.

Yapılan açıklamaya göre Windows Server 2000, Windows 2000 Professional ve Windows XP Service Pack 2 işletim sistemlerine verilen destek 1 Temmuz'da sona eriyor. Artık bu işletim sistemleri için güvenlik yaması ya da güncelleme çıkmayacak.

xp_anasayfa.jpg

Özellikle yeni nesil mini dizüstü bilgisayarlarla birlikte halen satılmakta olan Windows XP işletim sistemini kullananların acilen Service Pack 3'ü yüklemeleri gerekiyor. Service Pack 3 yüklü Windows XP'lere verilen destek 2014 yılına kadar sürecek.

Öte yandan Windows 7 resmi olarak piyasaya çıkmadan önce deneme amaçlı olarak kullanıma sunulmuş olan Windows 7 RC (Release Candidate) sürümleri de artık ömrünü tamamladı.

1 Mart'tan itibaren Windows 7 RC sürümü kullanıcıları iki saatte bir görüntülenen uyarı mesajı sonrası bilgisayarlarlarını kapatıp tekrar açmak zorunda kalacaklar. Bu duruma düşmemek için Windows 7 RC kullanıcılarının yedekleme de dahil olmak üzere gerekli önlemleri almalarını tavsiye ediyoruz.

Kaynak: http://cnetturkiye.com/

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...