Jump to content

Formata Başlarken Donma Mavi Ekranda

Recommended Posts

her zaman öyle değil sıfır değil de bir onarma yapıyorsanız yada daha önce windows kurulu ise yapabilir

1.format çekebilirsiniz

2.dosyalarınız varsa format atmayacaksanız mini xp ile windows klasörünü tamamanen silin

not:mini xp (..... explorer programı [tam ismin bilmiyorum]) ile silerken windows klasörünü seçmeyin yoksa tam silemezsiniz

Arkadaşlar 2 tane format cd si denedim ikisindede aynı pc yi bekletigimde daha ileri gidiyo kur dosyaları c yi sil bölümüne gelemeden donuyor geçen hafta çektim formatı daha aynı cd ile nası yapcam onuda bilmiyorum

sata nası desteklemiyo bi hafta önce destekliyo şimdimi desteklemiyo o nası oluyo teknik bi sorun mu yoksa

linuxmu denesem indirip zaten indiremem pc kasıyo

bütün parcaları sök tekrar tak :)

pc açılışında del le giriş yap açılan bios ekranında hiç biyerle oynamdan f9 a bas y ile tamam de sonra f10 la tekrar y le formata tekrar başla olmazsa bios anakart üzerindeki ufak pili çıkar fişin çekili olsun tabi çıkarınca bir iki kere pover tusuna bas statik elektrik aksın tekrar pili yerine tak bu master geçişlerini boşta bırakacak sonra pc açılırken f9 la cd sürücüsünü se ve formata başla. başarılar

başka bir ram takıp formatlamayı dene ram in bozulmuş olabilir geçenlerde aynı sorun başıma geldi kurulum dosyalarını yüklüyor kurmak için entere basın diyor basıyorum makina resetliyor ram i değiştirdim xp kurmama bile gerek kalmadı eski xp açılmaya başladı

Cd-romunda bozuk olabilir, ya da içine tozda kaçmış olabilir bu yüzden xp cdsini okumuyodur. Olmadı başka bir bilgisayara hdd'ni tak ve içinden yedekelrini alıp biçimlendir var olan sistem dosyalarını sil...

cd rom bozuk degil ramde sorun olsa pc açılmaz die düşünüyorum

ramde sorun var dedilerse komple Ateşe maruz kalıp erimiştir demedi arkadaşlar :)

Sen parçaları bi sök.raminden tut ekran kartına kadar.hdd yi de sök tak.

takılı web cam usb bellek gibi aygıtları sök.

Msdn sürümü Xp ile formatla.olmazsa windos 7 kur :)

bunları denicem pc özellikleri

256mb ekran kartı fx 5500

2.53 ghz celeron d işlemci

1.5 gb ram

80 gb hdd

yapacak olduğun işlem şu sadece harici olarak taktığın her parçayı sök

daha sonra anakart ta varsa ekran bağdaştırıcısı onunla kur yoksa

daha düşük bir ekran kartı bul arkadaşından onunla kurulumu gerçekleştir

katılımsız cd ile kur

• 3 hafta sonra ...

Geçenlerde windws vista'nın sistem hataları vermesinden bıktım ve Sisteme (compaq presario c700 notebook pc) Easy

BCD programı ile vistanın boot yöneticisi BOOT MANAGER kaldırdım.Önyükleme dizesini NTDR'e göre düzenleyip(Yeniden

yüklenebilir MBR).Bundan sonra orjinal Windows XP PRO SP2'yi sisteme kurma aşamasına geçtim.Kurma aşamasında WİNDWS

KUR dosyaları C sürücüsüne kopyadı.Ancak bundan sonra ki c : sürüsü biçimlendirmeye geçemedim ve şöyle bir hata

mesajı aldım.

KUR WİNDOWS XP PRO KURULUMUNA DEVAM EDEMİYOR.KUR SİSTEMDE TAKILI HİÇBİR SABİT DİSK BULAMADI.SABİT DİSKLERİN DOĞRU

YAPILANDIRILDINDAN VE TAKILDIĞINDAN EMİN OLUNUZ

Bundan sonra Windows XP Ultimate Edition sp3 kurmaya çalıştım bunda yukarıdaki sorunlar oluşmadı ancak aygıtlar

yüklenirken sabit diskler aniden kendini kapattı.Bilgisayarı tekrar açtığımda ise kur yeniden kaldığı yerden devam

etti fakat bu seferde sistem açılırken ÜNLÜ MAVİİ EKRAN HATASIYLA karşılaştım bende bu olumsuz durum üzerine daha

önce Acronis True Image Home 2009 c sürücüsğnün imajını bu program tarafından oluşturduğum LİVE CD BOOT ile tekrar

yükledim(yani vistaya zorunlu dönüş yaptık)

Benim sorum

1.Neden Vista Boot Yöneticisini kaldırdığım halde xp kuramıyorum

2.Madem ki xp kuramıyorum Vistayı windows 7 ye yükseltsem aynı sorunu yaşar mıyım

3.Bir sabit diskte bad sektör olduğu nasıl anlaşılır

• 3 hafta sonra ...

üzülerek belirtiyorum ki ben de aynı noktada takılıyorum.

kurulum sırasında, mavi ekranda iken (hata ekranı değil, dosyaların kopyalandığı ekran) birden siyah ekrana düşüyor ve "-" yanıp sönmesiyle kalıyor.

beklemek çözüm getirmedi. ayrıca bir iki dakika sonra klavyede kullanım dışı kalıyor. num lock ya da caps lock ışıkları yanmıyor, doğal olarakta sönmüyor...

düzenleme : siyah ekran ve "-" çıktıktan sonra birazdan fazla bir süre bekleyince normal olarak kurulum devam ediyor...

• 3 hafta sonra ...

bende hp pavilion dv6 laptop'uma format atmaya çalışıyorum 1haftadır.Kurulum dosyaları yükleniyor harddiskin geleceği yer gelmeden çat mavi ekran.MAvi ekranda acpi.sys yazıyor.acpi yi f7 ile devre dışı bırakıyorum bu defa aynı yerde yine mavi ekran "stop: 0x0000007B (0xF78E2524,0x0000034,0x00000000,0x00000000)

yazıyor.ne yapacağımı şaşırdım.forumunuzdaki sata destekli xpler ile denedim yine aynı yerde aynı hata ile karşılaştım.yaklaşık 8-9 farklı xp cd si denedim olmuyor.kurulu işletim sistemi win7 premium.Yardımcı olursanız gerçekten cok sevinirim

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...