Jump to content

Masaüstü çalışması

egemynet
 Share

Recommended Posts

Ellerine Sağlık Cok Güzel Bir Çalışma Olmuş Acaba Bunu Modifiye Yaptigimiz Xp Lerde İlk Açilişta Aktif Yapabilirmiyiz?

Evet yaptırabilirsin (Sanırım) AMS de kaydederken Web/Email executable seçeneğinden exe ye çevir winrarlada katılımsız yap olur

• Replies 153
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

hocam bende birkaç değişiklik yapıcaktımda , kaydederken kaydetmiyor..

Başlıksız1 diye arka plan resmi hatası veriyor..Değiştirdim resmi , ama yine kaydetmiyor hep aynı hatayı veriyor..

arkaplankayt.jpg

Page\properties\ altında file sekmesinden istediğin arkaplanıı ekleyebilirsin.

Edited by egemynet

@tolga27 oyun iconları hakkında sorunun cevabı ( Benim hazırladım şekli ile )

Azda olsa photoshop bilginizin olması gerekiyor

ilk önce kendime photoshop ile yuvarlak bir çerçeve hazırladım (içi boş) daha sonra bu çeçevenin arkasına oyun resmini koydum ve çerçeveden taşan kısımlarını sildim.

daha sonra bunu 1.resim olarak kaydettim (png olarak)

aynı çalışmayı bu sefer Layer Style den Drop Shadow seçenegi ile gölgelendirdim ve bunuda 2.resim olarak kaydettim (png olarak)

daha sonra bun iki resmi AMS de buton maker ile buton halıne getirdım ve bu şekli aldı.

Bu bir yöntem sen bunu değişik şekillerde kullanabilirsin. Örnegin 2.resmi büyük yap buton haline getir mouse uzerine gelince resim büyüsün

vs.vs. diye bunu geliştirebilirsin. Umarım anlatabilmişimdir.

ben photoshop ile iconları hazırlamıştım zaten ama btn. uzantıyı bulamamıştım hallettim teşekürler ilgin için

Önemli değil takıldığın yerde yine yardımcı olmaya çalışırım.

Merhaba egemynet, çalışmanı çok beğendim... İzin verirsen kafemde kullanmak istiyorum...

Elbette kullanabilirsin hiç önemli değil. Ancak benle ilgili reklamları editlemen lazım :)

Önemli değil takıldığın yerde yine yardımcı olmaya çalışırım.

Elbette kullanabilirsin hiç önemli değil. Ancak benle ilgili reklamları editlemen lazım :)

Evet yeni farkına vardım... Ama beceremedim editlemeyi... Bilgisayarım'ın üzerine mause ******ürdüğümde senin reklamın çıkıyor... Yarıca Bilgisayarımı tıklayınca Belgelerim açılıyor... Nasıl yapabilirim?

Ben daha yeni başladım AMS'ye, nasıl yapacağımı bilmiyorum... Rica etsem senin çalışman üzerinden bana yardımcı olur musun?

Ben senin çalışmanı pilot olarak kullanıp bizim kafeye uygun bir şeyler yapmayı düşünüyorum... Ama henüz çözemediğimden şimdilik öylece bakıyorum... Şimdilik bir önceki pot'ta yazdıklarım konusunda senden yardım istiyorum... Yani Bilgisayarım simgesine gittiğimde oluşan reklamı silmek istiyorum... Ayrıca Bilgisayarım'ı tıklayınca Belgelerim değil de Bilgisayarım açılsın istiyorum... Ben Xp SP3 kullanıyorum..

Ben daha yeni başladım AMS'ye, nasıl yapacağımı bilmiyorum... Rica etsem senin çalışman üzerinden bana yardımcı olur musun?

Ben senin çalışmanı pilot olarak kullanıp bizim kafeye uygun bir şeyler yapmayı düşünüyorum... Ama henüz çözemediğimden şimdilik öylece bakıyorum... Şimdilik bir önceki pot'ta yazdıklarım konusunda senden yardım istiyorum... Yani Bilgisayarım simgesine gittiğimde oluşan reklamı silmek istiyorum... Ayrıca Bilgisayarım'ı tıklayınca Belgelerim değil de Bilgisayarım açılsın istiyorum... Ben Xp SP3 kullanıyorum..

29 nolu iletide nasıl yapıldığını anlattım bu adımları takip et takıldığın yerde gene yardımcı olmaya çalışırım.

İki resim hazırla 2.ci resme kendi cafenin ismini yaz ve AMS den Buton Maker ile buton oluştur. Bu kadar.

Edited by egemynet

ams üzerinden pc kapatma kodu nedir acaba?...şimdiden teşekkurler

Kusura bakmayın biraz geç ilgilendiğim için spydevil vermiş zaten cevabını

http://www.tnctr.com/index.php?s=&showtopic=96098&view=findpost&p=766620[/CODE]

Bu çalışma Windows'a entegre edilebilir mi? Çünkü kafede kullanılacak ve müşteri bir şekilde masaüstüne gittiğinde Xp'nin gerçek masaüstü görünecek....

Edited by eksilen

Bu çalışma Windows'a entegre edilebilir mi? Çünkü kafede kullanılacak ve müşteri bir şekilde masaüstüne gittiğinde Xp'nin gerçek masaüstü görünecek....

Cafe programı hangisini kullanıyorsun bilmiyorum ama ben akınsoftta kullanamadım sebepleride önceki postlarda yazılı, Müşterinin Bunu kapatabilmesi için görev yöneticisini kullanması yada taskbarda programın simge tuşundan kapatması gerekir. Eğer sen programı Project Settingden taskbar sekmesini hidden yaparsan dolayısıyla taskbardan kapatılmasınıda engellemiş olursun. Görev yöneticisinden de kapatılmasını engellemek için projenin ismini bir sistem dosyası ile benzer yaparsın.

Cafe programı hangisini kullanıyorsun bilmiyorum ama ben akınsoftta kullanamadım sebepleride önceki postlarda yazılı, Müşterinin Bunu kapatabilmesi için görev yöneticisini kullanması yada taskbarda programın simge tuşundan kapatması gerekir. Eğer sen programı Project Settingden taskbar sekmesini hidden yaparsan dolayısıyla taskbardan kapatılmasınıda engellemiş olursun. Görev yöneticisinden de kapatılmasını engellemek için projenin ismini bir sistem dosyası ile benzer yaparsın.

HandyCafe kullanıyorum...

Söylediklerini düşündüm zaten yapılabilir ama sorum şu: kısayol masaüstünü göster'e tıkladığında XP'nin kendi masaüstüne gidiyorsun, ya da winkey+d tuşuyla... Buna nasıl engel olabilirim?

Edited by eksilen

xp nin kendi masaüstünde ki öğelerin bulunduğu sistem dosyasını iptal et ?

explorer.exe nin adını değiştirl..msconfig den de , explorer.exe nin hatasını devre dışı bırakmayı dene bakalım..

sistem geri yükleme yapta, açamazsan sistemi hemen geri yüklersin.

Edited by ahmet_2626

HandyCafe kullanıyorum...

Söylediklerini düşündüm zaten yapılabilir ama sorum şu: kısayol masaüstünü göster'e tıkladığında XP'nin kendi masaüstüne gidiyorsun, ya da winkey+d tuşuyla... Buna nasıl engel olabilirim?

Açıkçası bende bilmiyorum ama araştırırsan bulacağından eminim.

xp nin kendi masaüstünde ki öğelerin bulunduğu sistem dosyasını iptal et ?

explorer.exe nin adını değiştirl..msconfig den de , explorer.exe nin hatasını devre dışı bırakmayı dene bakalım..

sistem geri yükleme yapta, açamazsan sistemi hemen geri yüklersin.

söylediklerini nasıl yapabilirim?

egemynet'in çalışması ile biraz uğraştım gerçi pek geliştirip bir adım atmışlığım yok ama yine de ekran görüntüsünü paylaşmak istedim...

Önerilerinizi bekliyorum...

3fhufkjhdc.JPG

Please register to see this content.

Edited by eksilen

@eksilen

1- AMS de Project Setting menüsünü aç, Taskbar altında Hidden'i seç ve tamama bas.

22213792.jpg

2- Publish/Build menüsün'ü aç burada prejeni Web/Email executable seçenegiişaretle next e bas

66504035.jpg

Bu kısımda da Encrypt data segment seçeneginin işaretli olmasına dikkat ederek projeni yazdır.

39760419.jpg

3- Yanılmıyorsam sende Handy Cafe vardı. Yazdırdığın projeni cilienlerden birinde herhangi bir yere koy. Handy Cafenin ayarlar kısmında

(şu anda bende kurulu olmadığı için tam yerini söylemiyorum) cilient her açıldıgında bu uygulamada çalışsın türünde bir yer olacak onu

işaretle.

Bu adımları uyguladıktan sonra müşteri makinelerinde sorunsuz kullanılacaktır.

Bu arada benim projemde kullandığım şekilde ortaya birde flash koy hem kafenin reklamı olsun hemde daha güzel bir masaüstü ortaya çıksın.

Bu tür bir flash hazırlamak için flash bilgisine ihtiyacın yok kullanmı cok kolay bir uygulama ile bunu yapabilirsin buyrun buda linki.

http://rapidshare.com/files/375347488/swftext.rar[/CODE]

Edited by egemynet