Jump to content

Dvd-rw Durduk Yere Düşüyor :o

69sihirbaz69

Recommended Posts

S.a Öncelikle herkese günaydın benim bir sorunum var Dün Bir laptop a windows7 kurdum dvd-rw 10-20 sn geçince düşüyor laptop dan Anlayamadım girtii dv-rw yi çıkartınca ve takınca genellikle tkrar görüyor ama sonra tekrar düşüyor ama vista kuruluyken böyle bir sorun yoktu xp yükleyemiyorum çünki xp driverleri yok laptop un win7 yükleyince kendiliğinden düşüyor dvd-rw bi yardımcı olabilecek olan varmıdır ?

Dvd düşüyor ne demek onu tam anlamadım. Yani takılıyken bir anda takılı değilmiş gibi mi görünüyor? Xp driverleri yok demişsin,neden markanın adresinden girip indirmediğini de anlamadım. Ben senin yerinde olsam madem dvd-rw vistada çalışıyordu vista yüklerim der geçerim.

Dvd düşüyor ne demek onu tam anlamadım. Yani takılıyken bir anda takılı değilmiş gibi mi görünüyor? Xp driverleri yok demişsin,neden markanın adresinden girip indirmediğini de anlamadım. Ben senin yerinde olsam madem dvd-rw vistada çalışıyordu vista yüklerim der geçerim.

Kusura bakmayın biraz kendimce konuştum düşüyor dediğim yani windows da görünüyorken 10-20 sn içerisinde birden görünmüyor burayı doğru anlamışsın laptop un markası packart bell yalnız bunun xp driver ı yok bunu bana veren arkadaşımsa vistadan kurtulmak istiyordu ben de windows7 yükledim herşeyi iyi güzel ama cdrw düşüyor xp driver ı kendi sitesinde de yok kardeş baktım ayrıca driver slution 10 bile bulamadı internette arattırdım uyumlu 1 tane bile driver bulamadım xp olmuyacak gibi ama windows7 de bunu neden yaptığını anlamadım :/

Bilgisayarı ters çevirip alntında ki vidaları kontrol edin.

Sorun,driver olmayabilir.Çalıştığı zaman doğal olarak titrer belki vidası gevşemiştir bir süre sonra yerinden çıkıyordur.

Altında vidalı iki tane küçük kapak var hangisine denk geliyorsa onun altında ki vidalara bakın.

Bilgisayarı ters çevirip alntında ki vidaları kontrol edin.

Sorun,driver olmayabilir.Çalıştığı zaman doğal olarak titrer belki vidası gevşemiştir bir süre sonra yerinden çıkıyordur.

Altında vidalı iki tane küçük kapak var hangisine denk geliyorsa onun altında ki vidalara bakın.

İlginiz için sağolun ama ben daha cd takmadan da düştüğü oluyor pc açıldı diyelim bilgisayarım ı açıyorum ve içinde cd yokken 10-20 sn içinde kesin kayboluyor cd takmak için çıkarttığımda yine görünüyor cd yi takıyorum yine var 10-20 sn durunca kesin gidiyor yani Ben de anlayamadım benim aklıma gelen bi win7 yi yalnış bi şeklide kurdum sanıyorum ilk defa kurdum ama sadece orada sorun var hay allah yav bi teknik servisin düştüğü hallere bak daha işletim sistemi bile kuramıyor :'(

Vidası gevşek olduğu zaman en ufak bir sarsıntıda bağlantısı kesilebilir.Doğal olarakta bazen görür bazen de görmez.

Ters çevirip vidasını kontrol etmek Format atmaktan daha kolaydır.

Vidası gevşek olduğu zaman en ufak bir sarsıntıda bağlantısı kesilebilir.Doğal olarakta bazen görür bazen de görmez.

Ters çevirip vidasını kontrol etmek Format atmaktan daha kolaydır.

tmm çok sağolasın ben eve gidince deneyeceğim dediğini zaten en son çarem format atmak olcak senin dediğini kesinikle deniyeceğim ama aklıma takılan bi sorun daha var format atarken hiç dvdrw de düşme falan olmadı sorunsuz kurdu neyse mesayim bitsin eve gidip yaparım :)

Madem durum bu sana şunu denemeni şiddetle öneririm,ben win 7 yi ilk MSDN sürümü indirdim,benim laptopum samsung,yükledim sorunsuz çalıştı lakin kız arkadaşımın Toshiba marka laptopunda bir açılış normal diğer açılışta driverlerin çoğunu bulamama sorunu çıkarttı,denemediğim driver,driverpack kalmadı,vista yükledim tekrar,aradan zaman geçti,başka bir win 7 indirdim,kurdum o laptopa,sorunsuz çalışıyor şimdi,vistada sorun çıkartmayan aygıt win 7 de sorun çıkartıyorsa sorun donanımsal değil yazılımsaldır,başka bir win 7 kur derim.

Madem durum bu sana şunu denemeni şiddetle öneririm,ben win 7 yi ilk MSDN sürümü indirdim,benim laptopum samsung,yükledim sorunsuz çalıştı lakin kız arkadaşımın Toshiba marka laptopunda bir açılış normal diğer açılışta driverlerin çoğunu bulamama sorunu çıkarttı,denemediğim driver,driverpack kalmadı,vista yükledim tekrar,aradan zaman geçti,başka bir win 7 indirdim,kurdum o laptopa,sorunsuz çalışıyor şimdi,vistada sorun çıkartmayan aygıt win 7 de sorun çıkartıyorsa sorun donanımsal değil yazılımsaldır,başka bir win 7 kur derim.

Şimdi dedin de aklıma geldi bi acayiplik daha var ben widows u kurduğumda bütün sürücüleri tanımış görünüyordu aygıt yöneticisinde. ama halbuki yüklü değiller ben ekran kartını falan yükledim öyle düzeldi bikaç şeyi pff bu windows7 yi adam akıllı bilmiyorum hep ondan geliyor bunlar başıma :S

Şimdi dedin de aklıma geldi bi acayiplik daha var ben widows u kurduğumda bütün sürücüleri tanımış görünüyordu aygıt yöneticisinde. ama halbuki yüklü değiller ben ekran kartını falan yükledim öyle düzeldi bikaç şeyi pff bu windows7 yi adam akıllı bilmiyorum hep ondan geliyor bunlar başıma :S

Windows 7 nin enerji tasarrufu ile alakalı olan bir sıkıntı 3 marka dvd sürücüsünde sorun veriyor. TSSP- ( Tam emin değilim böyle birşeyler ) ile başlayan bir sürücün varsa yada samsung marka bunun olması normal. Ben bunun için Microsoft Türkiye'yi bile aradım ama onlarında kendilerinden haberi yok. Neyse gelelim çözüme.

Regeditten aşağıdaki yolu takip et

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}[/CODE]

bunun üzerine tıkladığında sonra sağ taraftaki panelde upperfilter ve lower filter değerlerini veye herhangi birini görüyorsanız bu değerleri sil. sonrasında sisteminizi yeninden başlattıktan sonra bilgisayarım içersinde cd sürücüyu görebiliyomusunuz kontrol et.

Umarım sorun kalmaz.

Windows 7 nin enerji tasarrufu ile alakalı olan bir sıkıntı 3 marka dvd sürücüsünde sorun veriyor. TSSP- ( Tam emin değilim böyle birşeyler ) ile başlayan bir sürücün varsa yada samsung marka bunun olması normal. Ben bunun için Microsoft Türkiye'yi bile aradım ama onlarında kendilerinden haberi yok. Neyse gelelim çözüme.

Regeditten aşağıdaki yolu takip et

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Contro l\Class\{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}[/CODE]

bunun üzerine tıkladığında sonra sağ taraftaki panelde upperfilter ve lower filter değerlerini veye herhangi birini görüyorsanız bu değerleri sil. sonrasında sisteminizi yeninden başlattıktan sonra bilgisayarım içersinde cd sürücüyu görebiliyomusunuz kontrol et.

Umarım sorun kalmaz.

hepsini buldum ama upperfilter & lower filter yoktu orada yazanlar şunlar dı ; Daralt/genişlet,Yeni, Bul, Sil, Yeniden Adlandır, Ver, İzinler, Anahtar Adını Kopyala. Bunlardan başka birşe yok ama senin dediğüin gibi tasarruf amaçlı gibi gidiyor dwd-rw !

hepsini buldum ama upperfilter & lower filter yoktu orada yazanlar şunlar dı ; Daralt/genişlet,Yeni, Bul, Sil, Yeniden Adlandır, Ver, İzinler, Anahtar Adını Kopyala. Bunlardan başka birşe yok ama senin dediğüin gibi tasarruf amaçlı gibi gidiyor dwd-rw !

Yöntem 2: Uyarlamalı Bağlantı Güç Yönetimi (ALPM) özelliğini devre dışı bırakma

Bir bellenim güncelleştirmesi bulamazsanız, bilgisayarda Uyarlamalı Bağlantı Güç Yönetimi (ALPM) özelliğini devre dışı bırakın. Bunu yapmak için aşağıdaki adımları izleyin.

Not ALPM, donanım aygıtını 100 ms boşta kaldıktan sonra uyku moduna geçiren bir özelliktir. Bu bir güç tasarrufu özelliğidir. ALPM özelliğini devre dışı bıraktıktan sonra, sürücüyü şu üç güç planından birinde çalışacak biçimde yapılandırabilirsiniz: Performans, Dengeli ve Güç Tasarrufu. Ancak ALPM tarafından sağlanan ek güç tasarrufundan yine de yararlanamazsınız.

1. Başlat'ı tıklatın, Tüm Programlar'ı tıklatın, Donatılar'ı tıklatın, Komut İstemi'ni tıklatın ve sonra da Yönetici olarak çalıştır'ı tıklatın.

2. Komut istemine, aşağıdaki altı komutu sunuldukları sırayla yazın. Her komutun ardından ENTER tuşuna basın.

powercfg.exe -setacvalueindex 8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85-a6e23a8c635c 0012ee47-9041-4b5d-9b77-535fba8b1442 DAB60367-53FE-4fbc-825E-521D069D2456 0[/CODE]

[CODE]powercfg.exe -setdcvalueindex 8c5e7fda-e8bf-4a96-9a85-a6e23a8c635c 0012ee47-9041-4b5d-9b77-535fba8b1442 DAB60367-53FE-4fbc-825E-521D069D2456 0[/CODE]

[CODE] powercfg.exe -setacvalueindex 381b4222-f694-41f0-9685-ff5bb260df2e 0012ee47-9041-4b5d-9b77-535fba8b1442 DAB60367-53FE-4fbc-825E-521D069D2456 0[/CODE]

[CODE]  powercfg.exe -setdcvalueindex 381b4222-f694-41f0-9685-ff5bb260df2e 0012ee47-9041-4b5d-9b77-535fba8b1442 DAB60367-53FE-4fbc-825E-521D069D2456 0[/CODE]

[CODE] powercfg.exe -setacvalueindex a1841308-3541-4fab-bc81-f71556f20b4a 0012ee47-9041-4b5d-9b77-535fba8b1442 DAB60367-53FE-4fbc-825E-521D069D2456 0[/CODE]

[CODE] powercfg.exe -setdcvalueindex a1841308-3541-4fab-bc81-f71556f20b4a 0012ee47-9041-4b5d-9b77-535fba8b1442 DAB60367-53FE-4fbc-825E-521D069D2456 0[/CODE]

Bide buradakileri dene ben böyle halletmiştim sorunumu .

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...