Jump to content

Tasarruf Ampullerine Dikkat !

69sihirbaz69

Recommended Posts

Herzamanki gibi internet haberi buda %100 fake :)

ampul kızıl ötesi yollayamaz hadi olduda yolladı kanal değiştirme sinyalini nasıl tutturdu :)

kızılötesi ışınlar kumandadan cıkarken bellı aralıklarla kesılıp yolllanırkı bunlar ms lik olaylardır... konuyu okursanız ıyıce anlarsınız... lambalar titreşim yaratıyormus... ve buda demın dedıgım belli aralıklarla yolluyor yanı bır tur mors alfebesi gibi birşey gayet mantıklı teoride... ama uygulama olarak bilmiyorum denemek lazım...

arkadaşlar bi defa saçma olan kızılötesi olması kızılötesi fiber optikde kullanılır kızılötesi ışınlar ancak yansımayla hareket ederler tadarruf ampullerinin yaydığı dalga manyetik dalgadır buda baş ağrısı, kanser ve çeşitli hadtalıklara yol açar KIZILÖTESİ IŞIN YAYMAZLAR MANYETİK DALGA YAYAR SADECE... VE EN GÜÇLÜ MANYETİK DALGALARDA BU AMPULLERDE BULUNUR...

bana çok normal geliyor.

Demek ki tasarruflu ampullerin yaydığı manyetik alan çok yüksek bu sebeble kumandayla şase oluyor.

bu sebeblede kanal değişiyor.

Birde kanal değişimi neye göre oluyor.

hep sonraki kanalamı yoksa önceki mi?

sanırım bu değişmede kumandanın devre yapısına göre.

Ohoo şase falan yapıyor :) Hemde manyetik alanda :)

Kumanda ile manyateik alanın hiç bir alakası yokdur. Kumanda IR led kullanarak tv ye sinyal gonderir. Ustelik Ir led deki ışımalar belli bir kod şeklinde gonderilir. MEsela 1ms de 8 bit gonderiğini düşünürsek bu bitlerin ses acma biti oldugunu varsayarsak kanal anca oyle değişir. Bizim kumanda zor etki ediyor tv ye nerde kaldı ampul etkisi :) Ayrıca gece goruş kemarlar diğer ır led ile calışan aygıtlar çakışma yapmazlar zor bir ihtimal biri cadio saat alıp değiştirio olabilir tvnizi dikkat edin. :)

valla bizim evde var bunlardan bir kaç tane kumandadan ileriyye bastığımda geri gidiyor bazen sesi kısıyor pillerini deiştirm yine aynı şey kumandayı değiştirmeyi düşünüyordum ama gerçekten böyleyse yenı kumandada işe yaramıyacak

valla bizim evde var bunlardan bir kaç tane kumandadan ileriyye bastığımda geri gidiyor bazen sesi kısıyor pillerini deiştirm yine aynı şey kumandayı değiştirmeyi düşünüyordum ama gerçekten böyleyse yenı kumandada işe yaramıyacak

senin kumandan bozulmuş sanırım kardeş :D

banada çok saçma geldi ama tam olarak elektronik cihazları bilmiyorum ve tasarruflu ampullerin içinde de elektronik devre var bilemedim tabii televizyon servisleri bunu denedilerse doğruladılarsa da ona bir şey diyemicem

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...