Jump to content

Askerlik Tecil Durumu

daywalker_1538

Recommended Posts

arkadaşlar ben 4 yıllık üniversite okuyorum askerliğimin otomatik tecil olduğunu söylediler bu ne kadar doğrudur?bu konuyu araştırmıştım yine aynısı çıkmıştı ama içim pek de rahat değil.askeriyeye gitcem tutup kolumdan HADİ ASKERE dicekler okuduğumu ispatlamaya uğraşcam bu sefer..bu otomatik tecil meselesi doğrumudur?ne yapmam gerekir?

doğrudur okul her sene kağıt gönderir askeriyeye.

bu arada biz okula başlarken üniversiteseye form doldurmuştur askerlik tecili ile ilgili. siz de yok muydu?

ya onu hatırlamıyorum yalan olmasın seneye okulum bıtcek benı sımdıye kadar hıcbır yerde cevırmedıler evımede gelmedıler 22 yasındayım sonra ihale bize fena kalmasın :D

bazı üniversiteler tecili otomatik yapıyor ama bazıları işi öğrenciye bırakıyor. ben 2002 yılında çukurova üniversitesine başladığımda askerlik şubesine gittiğimde tecil olmadığımı ve üniversiteden ek-b belgesi (yanlış hatırlamıyorsam) getirmemi söylediler. şimdi değişmişmidir bilmiyorum iyi takip etmek lazım yoksa sınıfa giren inzibatlar tuttuğu gibi ******ürürler valla.

walla sınıfa rezil oluruz işin yoksa bide onla uğraş kaçırdığın dersi telafi etmeye bak :) işin şakası bir yana da uludağ üniversitesinde okuyorum ve başıma bela olmasından korkuyorum..

ya onu hatırlamıyorum yalan olmasın seneye okulum bıtcek benı sımdıye kadar hıcbır yerde cevırmedıler evımede gelmedıler 22 yasındayım sonra ihale bize fena kalmasın :D

walla sınıfa rezil oluruz işin yoksa bide onla uğraş kaçırdığın dersi telafi etmeye bak :) işin şakası bir yana da uludağ üniversitesinde okuyorum ve başıma bela olmasından korkuyorum..

bir şey olmaz rahat ol. ya da öğrenci işlerine soruver okulda.

Tecilli değilse evine yoklama kağıdı gelir,okuluna gider tecil için öğrenci belgesi alırsın, ki o belge mühürlenmiş bi zarfa konur , o zarfı bağlı bulunduğun askerlik şubene ******ürürsün.Yani okul bu işlemi yapmamış olsa dahi eğer evine kağıt da gelmişse seni kolundan tutup ******ürmezler :)

Tecilli değilse evine yoklama kağıdı gelir,okuluna gider tecil için öğrenci belgesi alırsın, ki o belge mühürlenmiş bi zarfa konur , o zarfı bağlı bulunduğun askerlik şubene ******ürürsün.Yani okul bu işlemi yapmamış olsa dahi eğer evine kağıt da gelmişse seni kolundan tutup ******ürmezler :)

eywallah kardesım o zaman sorun yok yaa :)

Korkma okuyorsan askere alamazlar. Aksilik ya eğer kolundan tutup ******ürecekleri raddeye kadar bile gelse okuduğunu belgelediğin sürece alamazlar askere. 29 yaşında hala askere gitmemiş birisi olarak tecrübe ile sabittir :)

Korkma okuyorsan askere alamazlar. Aksilik ya eğer kolundan tutup ******ürecekleri raddeye kadar bile gelse okuduğunu belgelediğin sürece alamazlar askere. 29 yaşında hala askere gitmemiş birisi olarak tecrübe ile sabittir :)

Yaş 70 olsada eninde sonunda askere alırlar. Askerlikten kaçış yok bir mazeretin yoksa. :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...