Jump to content

Ubuntu (lts) Lucid Lynx 10.04 Final Huzurlarınızda

Recommended Posts

kemal arkadaşım ben daha önceki 9.04 ve 9.10 u wubi ile windows7 nin yanına kurdum.hiç bir sorun cıkarmadı.lakin 10.04 kuruluma başlıyor d si sectim ilk kurulumu yaptı. herşey güzel ilk acılışta boot ekranında windows 7 ubuntu diye gözüktü lakin ubuntuya tıklayıp ikinci kuruluma devam edeceği vakit kurulumda hayati bir hata kuruluma devam edemiyoruz yazdı bıraktı sonra bilgisayarı kapattı.yeniden başlattığımda yine aynı ekran oldu anlıyacağın ikinci kuruluma (asıl kuruluma geçmedi)bende program ekle kaldırdan kaldırdım.şimdi ise 9.10 da kuramıyorum.regeditte izleri kalmış.anlıyacağın tosyaya pirince giderken evdeki bulgurdan olduk.bende sevinmiştim.yeni sistemi deniyecem diye.bir yolunu biliyormusun ilk kurulum tamam sonra hata veriyor.acaba orjinal windows7 (korsanın alası)kullanıyorum ondan mıdır.bios crack kullandığımdanmıdır.hiç wubi ile denedimi bilgi verirsen sevinirim.

loader kullanırken ubuntuyu wubi ile kurmadım (sağlıksız olduğunu bildiğim için (wubi ile denersin ama tam anlamıyla hata çıkıp çıkmayacağını anlamazsın her şey çok kolya gibi gelir normal kurulumda anlarsın)

ama normal kurulumda bir şey olmadı loader varken

uzun süredirde modlu bios ile kurdumdu ara sıra (bişi olmadı)

şu an sadece linux yüklü ancak ati hd gpu var bende rahat edemiyorum (x serisindeyken rahattım)

bende sistem deneme hastalığı var o yüzden durmadan os değişiyorum hepsinden bir parmak bal alıyorum :)

• Replies 92
  • Created
  • Last Reply
Onun için WineHQ ve PlayOnLinux var. Yükle çalıştırırsın.

dostum peki bu emulatörlerin çalıştırdığı programların tam listesini nerden bulabiliriz ?

ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler!

iki sorunum var çok önemli olmamakla beraber :

ilki wireless bağlantımda internet ya da bağlantı hızım çok düşüyor. normalde 450 kb/sn olan bağlantım wireless ile karışık olarak en fazla 150 kb /sn ortalama olarak da 65 kb/sn de nedense. cartım broadcom yüklü driver olarak wl yi gösteriyor. detect hardware driver bölümünde de broadcomstd görünüyor.

ikincisi ise compiz de ekstra eklentiler yok bende. mesela yukarıda görünen yanma efekti yok. ayrıca pencere açma ve kapama ve küçültme efektlerinin hepsini seçip random olarak ayarladıysam da ne random oluyor ne de başka efektler kullanılabiliyor. açma ve kapatma hiç efekt olmadan gerçekleşirken küçültme efekti ise sadece sihirli lamba olmaktan öte gidemiyor.

bu konularda yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler!

iki sorunum var çok önemli olmamakla beraber :

ilki wireless bağlantımda internet ya da bağlantı hızım çok düşüyor. normalde 450 kb/sn olan bağlantım wireless ile karışık olarak en fazla 150 kb /sn ortalama olarak da 65 kb/sn de nedense. cartım broadcom yüklü driver olarak wl yi gösteriyor. detect hardware driver bölümünde de broadcomstd görünüyor.

ikincisi ise compiz de ekstra eklentiler yok bende. mesela yukarıda görünen yanma efekti yok. ayrıca pencere açma ve kapama ve küçültme efektlerinin hepsini seçip random olarak ayarladıysam da ne random oluyor ne de başka efektler kullanılabiliyor. açma ve kapatma hiç efekt olmadan gerçekleşirken küçültme efekti ise sadece sihirli lamba olmaktan öte gidemiyor.

bu konularda yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

1. sorununuzu uzmanlara sorun

forum.ubuntu-tr.org adresine üye olup sizden istenen code çıktılarını veriniz er yada geç çözülecektir...

2.compizin extra plugins paketini kurun synaptic de compiz yazın çıkan extra plugins leri tikleyip kurun ve ayarlarına bakın compizin efektleri ultimate yapın tiki tıklayın sonra seçimlerinizi yapın

işte bu kadar :)

• 2 hafta sonra ...
  • 1 ay sonra...

Ubuntu 10.04: Ati Hd Serisi Sorunu Çözümü, Ati HD Serisi Ekran Kartları İçin Sorunsuz Sürücü Ve Anlatım

http://www.tnctr.com/index.php?showtopic=145392[/CODE]

Ati Sorunu Çözülmüştür

Yukarıdaki Linkten Ulaşabilirsiniz :)

Ayrıca Ubuntu Forum Türkiye Sitesinde Kendi Anlatımım Sabitlenmiştir Oradanda Ek Bilgiler İle Bakabilirsiniz

dün kurdum ubuntuyu.language update yapmama rağmen yine tam türkçe olmadı..ve her işlemden önce çok sinir bir şekilde password isteyip duruyor..bugün tekrar w7 ye geri döndüm..password olayını nasıl kaldırırız?

dün kurdum ubuntuyu.language update yapmama rağmen yine tam türkçe olmadı..ve her işlemden önce çok sinir bir şekilde password isteyip duruyor..bugün tekrar w7 ye geri döndüm..password olayını nasıl kaldırırız?

ubuntuda notebook a kurarken ilk dene modunda açıp oradan wireless ile bağlanın nete

sonra eski ubuntu var ise onun ayarları geçmesin istiyorsanız gparted ile ayarlayın

sonra masaüstündeki kur ile kurun

linux türevleri sorgu yapar ama en az sorguya indirildi bu sürümde...

onun bir yöntemi vardı ama önermem güvenlik açısından...

• 2 hafta sonra ...

CD den çalışan ubuntu yu nerden indirebilirim.Windows çöktügünde gurup baglantısı yenilemede kulanmak için.

http://www.ubuntu.com/desktop/get-ubuntu/cds

Bu da Linux Mint sürümü

http://www.linuxmint.com/edition.php?id=52

Direk link

http://ftp.linux.org.tr/linuxmint/iso/stable/9/linuxmint-9-gnome-cd-i386.iso

arkadaşlar ben indirip kurdum çok güzel ama filmleri düzgün izleyemiyorum renklerde bozukluk var görüntü mor gibi duruyor ekran kartını tanıttım işletim sisteminde görsel olarak çokçok iyi ama film izlerken bozuluyor hatta vlc yi indirip kurdum yine aynı masa üstü görüntü efektleri falan çok iyi çalışıyor ilk önce çalışmamıştı fakat ekran kartını tanıtınca çok harika oldu sırf film izlerken görüntü bozuluyor diye sildim ama tekrar yine kuracağım dvd versiyonunu indirdim neden göründü bozulduğu hakkında bilgi veren olursa sevinirim

arkadaşlar ben indirip kurdum çok güzel ama filmleri düzgün izleyemiyorum renklerde bozukluk var görüntü mor gibi duruyor ekran kartını tanıttım işletim sisteminde görsel olarak çokçok iyi ama film izlerken bozuluyor hatta vlc yi indirip kurdum yine aynı masa üstü görüntü efektleri falan çok iyi çalışıyor ilk önce çalışmamıştı fakat ekran kartını tanıtınca çok harika oldu sırf film izlerken görüntü bozuluyor diye sildim ama tekrar yine kuracağım dvd versiyonunu indirdim neden göründü bozulduğu hakkında bilgi veren olursa sevinirim

forum.ubuntu-tr.org a üye olup orada uygun yere konu açarak er yada geç cevap alırsınız çözersiniz

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...