Jump to content

İşlemci Ve Anakart Tercihi ?

600

Recommended Posts

arkadaşlar işlemci seçiminde fikirlerinizi sormak istiyorum.

İntel mi amd mi

bilgisayarda yapacağım işler;

Grafik Tasarım,

Vidyo ripleme,

Oyun,

ben pek amd ye güvenemiyorum.

intel i serisinden mi önerirsiniz yoksa başka bir model mi

ve performanslı bi anakart.

anakart olarak gigabyte düşünüyorum ama şu anakart daha performanslı olur şeklinde fikirleriniz varsa yazar mısınız ?

INTEL E8500 Core2 DUO 3.16 GHz Socket 775 6MB, 1333 MHz, 45nm bu işlemciyi önerebilirim fiyat biraz pahalı yanlız.

Anakart olarakta ASUS - P5K SE önerebilirim .

İşlemcide markaya göre değil modele göre seçim yapın.Intel de AMD de alsanız sizi yarı yolda bırakacak işlemciler değiller.

Eğer ileriye yönelik birşeyler düşünüyorsanız Phenom X6 işlemcilere bakın.(i7 980X de var ama en alınmaması gereken işlemcidir 980X)

4 çekirdekli olan i7'lerden ucuz bir işlemci ama eksiği değil fazlası var.

Şu an 6 çekirdek desteğini kullanan fazla uygulama yok fakat bu sene ve önümüzdeki sene yaygınlaşırlar.

Uygulama olmasa bile 2 işi aynı anda yapabilirsiniz. Örneğin 3 çekirdek video kodlamayla ilgilenirken kalan 3 çekirdeği başka işlere harcayabilirsiniz.

Bu işlemciye en uygun anakart bana göre GIGABYTE 890GPA-UD3H olur.

Yeni çipset,ayrıca USB3,SATA3 gibi teknolojileri destekliyor.

AMD Phenom II X6 1055T 3.3 GHz, 9 MB, AM3 BOX İşlemci

GIGABYTE 890GPA-UD3H, AMD 890GX, DDR3, 2X PCIExp, Socket 938 AM3, CrossFireX, ATI HD4290

Intel düşünürseniz, aşağıdaki ikili bence en uygunu olacaktır.

INTEL i5 750 2.66 GHz Quad Core Socket 1156 8MB

GIGABYTE P55A-UD3R, P55, DDR3, 2X PCIExp, Socket 1156, CrossFireX, USB 3.0

Bana sorarsanız,Phenom X6'lı ikiliyi tavsiye ederim.En uygunu olacaktır.

INTEL E8500 Core2 DUO 3.16 GHz Socket 775 6MB, 1333 MHz, 45nm bu işlemciyi önerebilirim fiyat biraz pahalı yanlız.

Anakart olarakta ASUS - P5K SE önerebilirim .

E8500 mü? Yok artık. Onun fiyatına Phenom II alınıyor yahu.E8500 mü kaldı?

İşlemcide markaya göre değil modele göre seçim yapın.Intel de AMD de alsanız sizi yarı yolda bırakacak işlemciler değiller.

Eğer ileriye yönelik birşeyler düşünüyorsanız Phenom X6 işlemcilere bakın.(i7 980X de var ama en alınmaması gereken işlemcidir 980X)

4 çekirdekli olan i7'lerden ucuz bir işlemci ama eksiği değil fazlası var.

Şu an 6 çekirdek desteğini kullanan fazla uygulama yok fakat bu sene ve önümüzdeki sene yaygınlaşırlar.

Uygulama olmasa bile 2 işi aynı anda yapabilirsiniz. Örneğin 3 çekirdek video kodlamayla ilgilenirken kalan 3 çekirdeği başka işlere harcayabilirsiniz.

Bu işlemciye en uygun anakart bana göre GIGABYTE 890GPA-UD3H olur.

Yeni çipset,ayrıca USB3,SATA3 gibi teknolojileri destekliyor.

AMD Phenom II X6 1055T 3.3 GHz, 9 MB, AM3 BOX İşlemci

GIGABYTE 890GPA-UD3H, AMD 890GX, DDR3, 2X PCIExp, Socket 938 AM3, CrossFireX, ATI HD4290

Intel düşünürseniz, aşağıdaki ikili bence en uygunu olacaktır.

INTEL i5 750 2.66 GHz Quad Core Socket 1156 8MB

GIGABYTE P55A-UD3R, P55, DDR3, 2X PCIExp, Socket 1156, CrossFireX, USB 3.0

Bana sorarsanız,Phenom X6'lı ikiliyi tavsiye ederim.En uygunu olacaktır.

E8500 mü? Yok artık. Onun fiyatına Phenom II alınıyor yahu.E8500 mü kaldı?

sen hepsini saymışsın bize yorum kalmıyor :)

arkadaşım işlemcin ıntel core i5 yada i7 olsun anakartın kesinlikle ama kesinlikle assus yada msı olsun bunu dışındakiler gıgbyte foxconn felan bunlar traş ben sana bi bilgisayarcı olarak tercihimi ve tecrübemi sölüyorum genede kendin bilirsin

amd phoenom x6 anakart gigabyte nin 890x çipsetli ni anakartı var onu al unutma amd performans için en iiisiiii

arkadaşım işlemcin ıntel core i5 yada i7 olsun anakartın kesinlikle ama kesinlikle assus yada msı olsun bunu dışındakiler gıgbyte foxconn felan bunlar traş ben sana bi bilgisayarcı olarak tercihimi ve tecrübemi sölüyorum genede kendin bilirsin

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...