Jump to content

Dinamik Saat Test Edin

lorder

Recommended Posts

VB.NET ile Programlama Yapıyorum Doğrudürüst İlk Programımı Sizinle Paylaşmak İstiyorum Yorumlarınızı Bekliyorum Eksikliklerini Söylerseniz Geliştirme Yaparım. Hatta win7 için Araç Haline Dönüştürmeyi Düşünüyorum. Önerilerinizi Bekliyorum.

ddf227fec44370d3d4af3a7bb013d1c94g.jpg

0c65e589e98846c66c0594da2f8b78b54g.jpg

f68cae0b36f31f5bee73c00fd6f1927b4g.jpg

b38ff3f85453c83d442dd5b2f4c691ff4g.jpg

Link ve Program Güncellendi Tarih 06.05.2010

Mediafire

http://www.mediafire.com/file/tdjzjtzej1z/Lorderdinamicsaat+digital_7font.rar[/CODE]

Rapidshare

[CODE]http://rapidshare.com/files/384241728/Lorderdinamicsaat_digital_7font.rar.html[/CODE]

İndirip deneyelim :)

Edit: Düşünce güzel indirdim açtm :) pek bi eksiği yok gibi benim gördüğüm saate arkaplan olmazsa yazılar karşıyor bir de boyutu biraz büyük gibime geldi biraz daha ufak bişey işe yarayacak gibime geliyor ama bilgisayarı hiç kasmıyor bence güzel bi çalışma olmuş ellerine sağlık çalışmalarının devamını dilerim :)

Kalan süre yerine tarihi yazsanız daha kullanışlı olur sanırım :)

Arkadasım Bende VB. de program yazıyorum, programını indirdim,program acemilere göre gayet iyi bir çalışma..

tüm ayarları contexmenu ye koyman güzel olmuş arkaplan rengi vs ...

yalnız gözüme çarpan bir eksik var oda saniyenin progressbar ile uyumlu olmaması onu düzeltirsen iyi olur.

Başarılarının Devamını Dilerim...

harika bir düşünce ama eksiklikten ziyade önerim şudur; sadece dijital saat hazırlayabilirsen çok daha güzel olur bence, diğerleri ayrıntıya kaçmış gibi. ayrıca yazıyı daha büyütebilirsen daha güzel durur :)

EDIT: gözüme kestirdiğim yazı tipleri, entegre edebilirsen dadından yenmez :)

http://www.dafont.com/digital-7.font

veya

http://www.dafont.com/d3euronism.font[/CODE]

Teşekkürler Zaten Tarih ve ıp bulmayı eklicem onlarda güzel olur bi de küçüklük büyüklüğü ayarlatmayı denicem olursa isteyen iki-üç farklı boyutta kullansın :) bi de arkaplanın şekli dikdörtgen den ziyade daha şık bi şekil yapcam bakalım ne çıkcak. Bi saat için değermi derseniz :D bence değer .. bi de aranızda bu programı windows araçlarına katmanın yolunu bilen varsa güzel olur :) teşekkürler tekrar.

Bu arada ben bunu win7 de hazırladım bugün xp de denedim xp de progressbarın içi de saydamlaşıyor onu da düzelticem. :)

Link saglam mi ?

bende sağlam gibi durmuyorda

başka siteye atabilir misin

Link sağlam merak etmeyin biraz reklamlı da olsa mediafire güzel sitedir.Genel dosyalarımı mediafirede tutarım.hiç bir sorun yaşamadım .

linki güncelledim artık bilgisayar kapatma özelliği de var fontunu değiştirdim . ama progressbar sn ile sn labelinin senkronizasyonunu çözemedim daha. Birde arka planı aktif olarak başlattım siyah . Fakat arkaplanı deaktiv edince yazıların beyazımsı çevresi aynen devam ediyor. onu da tam olarak düzeltemedim. Deneyip Fikrini Söyleyenlere çok Teşekkürler.

Bu arada xp de progressbarın arkaplanı saydam haldeyken tıklatılıyormu bi söylerseniz sevinirim.

Bir iki yanlışlık olmş :D onları yeni farkettim saat gece yarısından sonra sabah 10 a kadar bilgisayar kapat komutu işlemiyor bir de günden geriye kalan yazısında ü harfi font tarafından desteklenmemiş :) onları bu akşama kadar düzeltip linki yenilicem.

selam kardeş programın arka planını transparan yapınca program kayboluyo ama arkaplanda çalışmaya devam ediyo ve fontlar bozuk çıkıyo bide vb.net te arkaplanı nasıl saydam yapıyorsun ?

selam kardeş programın arka planını transparan yapınca program kayboluyo ama arkaplanda çalışmaya devam ediyo ve fontlar bozuk çıkıyo bide vb.net te arkaplanı nasıl saydam yapıyorsun ?

Arkaplanda Şu Anda Gözlemlediğim Bir Sorun Yok. Saydamlaşsa da Progress Barlar gözükmekte. Birde Font Ekledim fazladan . Winxp de de denedim saatin ilk hanesi gözükmüyor.onu da düzelttim.

formu saydamlaştırmaya gelince, Visual studio da forma tıklayıp formun properties te, özelliklerinde yani seçeneklerde en altta transparencykey var onu mesela kullanılmayan gıcık bi renk yap :D sonra formun arkaplan rengini de aynısını yap formu çalıştırınca sadece çerçevesi gözükcek ve içerisindeki elemanlar .

İçindeki elemanların da back colorunu formun back coloru ile aynı yapınca onların da saydamlaştığını görürsün ve tamamen arkası gözükür. Birde opacity var değeri 1 ile 0 arasında % değeri ile de olabilir. Genelde 1.0 en yüksek ve 0.01 gibi düşük değerlere kadar çekebilirsin. Keyfine bak.Adı üstünde visual :D Görsellik çok önemli olabiliyor.

Arkaplanda Şu Anda Gözlemlediğim Bir Sorun Yok. Saydamlaşsa da Progress Barlar gözükmekte. Birde Font Ekledim fazladan . Winxp de de denedim saatin ilk hanesi gözükmüyor.onu da düzelttim.

formu saydamlaştırmaya gelince, Visual studio da forma tıklayıp formun properties te, özelliklerinde yani seçeneklerde en altta transparencykey var onu mesela kullanılmayan gıcık bi renk yap :D sonra formun arkaplan rengini de aynısını yap formu çalıştırınca sadece çerçevesi gözükcek ve içerisindeki elemanlar .

İçindeki elemanların da back colorunu formun back coloru ile aynı yapınca onların da saydamlaştığını görürsün ve tamamen arkası gözükür. Birde opacity var değeri 1 ile 0 arasında % değeri ile de olabilir. Genelde 1.0 en yüksek ve 0.01 gibi düşük değerlere kadar çekebilirsin. Keyfine bak.Adı üstünde visual :D Görsellik çok önemli olabiliyor.

çok sağol ya zamanında o kadar aradım bulamadım bunu

bende bayağ aradım bulamadım bi ara visual studioda c# ile yazılmış bi kod indirdim açılış logosu saydamlaşarak açılıp kapanıyor ve ardından form geliyr. Böle bişeydi kodlarını inceledim bi de c to vb.net sitesinden kodları çevirdim baktım bi iki ayrıntı gördm ordan işte :D şimdi ise yeni yeni regedit kayıtlarına başlıcam böylece saatin açılış programlarına eklemek , ayarlarınızı kaydetmenizi ve o halde sistem açılınca sizin ayarlarınızda başlaması gibi özellikler eklicem. Bu işler bitmez. Herzaman bi üst seviye vardır bitti diyon başka bi ayrıntı gelio.Herkese iyi çalışmalar Vakit ayırıp programı deneyenlere çok teşekkür ediyorum regedt ayalamalarını da yaptığım zaman programı güncellicem. Bide yazı fontunu programın açılışında sistemde yoksa otomatik yüklemesini sağlıcam o da font programa entegre olr die düşnmştüm ama düşnmekle olmuomuş :D tekrar teşşekkür ederim iyi çalşmalar,eğlenmeler ve iyi günler dilerim.

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...