Jump to content

Dj Demir

Üye
 • Posts

  702
 • Joined

 • Last visited

Profile Information

 • Male
 • Diyarbakir
 • Python, AI, ML, Cryto, Flash, AMS, AutoIT, PhotoShop, Css, HTML, JQuery, JScript, NodeJs, ReactJs, Illustrator, Windows, Bilgisayar, Sinema, Uzay, Fizik

Recent Profile Visitors

2777 profile views

Dj Demir's Achievements

Newbie

Newbie (1/14)

 • Week One Done Rare
 • One Month Later Rare
 • One Year In Rare

Recent Badges

12

Reputation

 1. Matrix'i görünce dayanamadım. Bir iki mesajı okudum stres oldum. Matrix sadece o günün değil. Gelmiş geçmiş en iyi bilim-kurgu filmi. Ve orijinal felsefesi olan tek film. Seri hiç değişmedi. Bazıları sonradan bozuldu abartıldı felan diyor. Asla bozulmadı. Baştan beri makinalar ve insan türünü anlatan bir hikayesi vardı. 1 ile 2 arasındaki boşluğu da Animatrix ile kapatmışlardı. Yani uzun lafın kısası şu ki.. Matrix bir efsane.
 2. Apz Dosyasını Kaldırıyorum! Ben burada örnek olsun diye paylaşayım dedim Bazı arkadaşlar edit yaparak emek hırsızlığı yapıyorlar. Ve sanki normalmiş gibi Bir de bana özel mesaj atıyorlar. Yazık vallahi yazık! Örnek alınır , faydalanılır. Ancak sadece arka plan ve butonların yerleri değiştirilip Yeniden yapılmış gibi gösterilmez ki!  
 3. Android markete yani Google Play'e girmeyi biliyor musun?
 4. işletim sistemin Bada mı Android mi? Eğer android ise Mx Player indir codeclerini kur Flv dışında tüm dosyaları destekliyor ve gerçekten harika bir uygulama. Flv de oynatmak istersen VPlayer var. Onun flv desteği var. Dönüştürmene felan gerek yok videoları. Avi formatını bile açıyor Mx Player.
 5. işte tek tek çözümleri sıraladım. 1-BIOS ayarlarından intel ekran kartını devre dışı bırak.(%80) 2-Bağdaştırıcı Ayarlarından intel'i devre dışı bırakmaya çalış. 3-İntel ekran kartının denetim masasına gidip onu oradan devre dışı bırakmaya çalış. 4-Masa üstüne sağ tıkladığın zaman çıkan "Değiştirilebilir Grafikleri Yapılandırın" dan Gözat butonuna basarak uygulamaları seçmeyi dene.   Dediğim gibi. Aklıma da başka bir çözüm gelmiyor.
 6. Amd'yi kullanmak istiyorsanız dediklerimi AMD için yapın. Ben o kısmı anlamamışım demek ki. Ancak olmaması pek doğal değil. Aklıma başka çözümler gelmiyor maalesef.
 7. Peki.. O zaman sağ tıkladığınızda Değiştirilebilir Grafikleri Yapılandır seçeneği var mı? Orası varsa girip Gözat butonuna tıklayın. Ardından intel ekran kartını hangi uygulamaların (Program,Oyun vs.) kullanacağını yüksek performans ile seçin. Böylece seçtiğiniz uygulamaları çalıştırdığınız zaman intel devreye girecektir.
 8. Masa üstüne sağ tıkladığınız zaman AMD control center veya intel veya benzeri bir şey geliyor değil mi? Oradaki ayarlardan birini devre dışı bırakıp diğerini seçebilirsiniz
 9. Bağdaştırıcı Ayarlarından kullanmak istemediğini devre dışı bırakmayı denedin mi?
 10. Gönderen sürekli 537'li bi numara olarak geçiyor. Ama olsun emeğine sağlık kardeşim. Gerçekten çalışıyor. Tebrik eder ve başarıların devamını dilerim.
 11. %80 BIOS'ta olmalıydı. Ama dediğim gibi evet bazen olmayabiliyor.  Kendim şahit oldum. Ancak bu demek değildir ki siz sadece OnBoard VGA'yı kullanıyorsunuz Bilgisayarın işlemlerine ve o anki durumuna göre geçiş yapıyor zaten.
 12. Yani Galaxy S-4 ile IPhone 5 çok farklı telefonlar. Karşılaştırmak mantıksız. Ama yok ben sürekli güncelleme istiyorum diyorsan Ve kullanım kolaylığı olsun diyorsan Elbette S-4
 13. O zaman elindeki işletim sistemi isosunu veya klasör halinde ise klasörü aç Ana dizine yoksa eğer $OEM$ adında bir klasör oluştur. Bat dosyası oluşturmayı bilmiyorsan eğer. Not defterini aç içine regedit /s Numlockaçık.reg girip, farklı kaydetten Numlockaçık.bat diye kaydet.
 14. Ama sen bunu anlamıyorsan o zaman kavramları iyice araştır. Önce neyin ne olduğunu niçin olduğunu felan öğren ondan sonra.
 15. Şimdi açılışta NumLock'un açık kalması için gerekli bir reg kaydın var değil mi? "Format dosyasına eklemeyi düşünüyorum" cümlenizden anladığım Modifiye yapmanız değil mi? Öyle olduğunu varsayıyorum. Modifiye Xp'nizin ana dizininde $OEM$ klasörü vardır. Onun altına yoksa $1 klasörü oluşturuyorsunuz Ardından dosyaları buraya atıp Bir bat dosyası oluşturuyorsunuz. Bat dosyasına da  regedit /s dosyaismi.reg dediğiniz zaman  Format atarken bu klasör okunur ve reg girdisi kayıt edilir. (Umarım yanlış hatırlammıyorumdur.Çünkü uzun zamandır modifiye ile uğraşmıyorum)
×
×
 • Create New...