Jump to content

Vidimov V1.2

KintaRo
 Share

Recommended Posts

Ellerinize Saglık .... Tebrikler ...

Soru 1 : Bu uygulamanın PC deki Filimleri İzlemem ve Arşivlemem İçin Olanı Yapılabilirmi.

Soru 2 : Online Net aracılıgıyla ızledıgım Fılımlerı Kaydetme Özelliği Mevcutmudur.

Proğramı indirdim yarın işyerinde deneyeceğim ve detaylıca inceleyeceğim KintaRo.

Tekrardan ellerinize emeğinize sağlık.

ilk 2soru için şimdilik çok erken ..

bu arada programı yazan benim :rolleyes::shiftyninja:

• Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Ellerinize Saglık .... Tebrikler ...

Soru 1 : Bu uygulamanın PC deki Filimleri İzlemem ve Arşivlemem İçin Olanı Yapılabilirmi.

Soru 2 : Online Net aracılıgıyla ızledıgım Fılımlerı Kaydetme Özelliği Mevcutmudur.

Proğramı indirdim yarın işyerinde deneyeceğim ve detaylıca inceleyeceğim KintaRo.

Tekrardan ellerinize emeğinize sağlık.

c1 : Şu aşamada böyle birşey söz konusu değil

c2 : Hayır böyle bir özellik programda mevcut değil.

:) Pardon .

Güzel bir uygulama olmus tekrardan eline sağlık diyeyim ozaman .

Cevaplar içinde ayrıca teşekkür ederim.

Yukarıdakı iki uygulamanın 2 ncisi beta aşamasından sonragelmesi güzel olurdu en azından izlenilen filmi arşive alma imkanım ve sınırlı kullanıcıların kafade yada sınırsız baglantı olan yerde ızleyıp yahutta ındırıp arsıvıne almasında buyuk kolaylık olurdu.

Tekrardan Tebrikler .

Yukarıdakı iki uygulamanın 2 ncisi beta aşamasından sonragelmesi güzel olurdu en azından izlenilen filmi arşive alma imkanım ve sınırlı kullanıcıların kafade yada sınırsız baglantı olan yerde ızleyıp yahutta ındırıp arsıvıne almasında buyuk kolaylık olurdu.

Tekrardan Tebrikler .

ams programının sunduğu imkanları sınırlı biliyosunuz o yüzden şuanlık bişe diyemiyeceğim ama o tür bir özellik vs olursa tabiki ekleriz ..

Sabahleyin Win7 32 bitte denedim çaıltı.şimdi Win7 64 bitte denedim restart attı masaüstüne kısayol atmadı ama sorunsuz çalıştı.64 bit olmasına rağmen direk Program Files dizinine kuruldu.Program Files(86) dizinine kurulmadı.

Başarılarınızın devamını dilerim kaliteli ve görsel olarakda hoş bir çalışma olmuş.Yalnız videoyu pcye IDM ile indirmeye çalıştım desteklemiyor.Sağlık olsun.

ams programının sunduğu imkanları sınırlı biliyosunuz o yüzden şuanlık bişe diyemiyeceğim ama o tür bir özellik vs olursa tabiki ekleriz ..

Siz zaten sınırları aşmışınız yapılabileceğin en güzeli ve kullanılabilirini yapmışınız AMS yi amacı dışında uygulayan ve kullanan tek millet özelliğine sahip olduk :)

Şuan için erken olabilir ama fikrimi beyan etmekte sakınca yoktur umarım , izlenilen tüm filimler bildigim kadarıyla Temp e gitmekte orayı scan eden bir AMS uygulaması ve oradan masa ustune yada diske kayıt edebilen bir butonla olabilir sanırım.

İzlenilen filmler flv formatında olduğu için (flv bizlere hız+performans sağlıyor) arşiv için pek uygun olacağını sanmıyorum. Ama dediğin yapılabilir sanırım :-)

Tekrardan Tebrikler .

İzlenen filmi arşivine alamazsın ama program içerisinde log tutma özelliği mevcut izlediğin filmleri oradan takip edebilirsin.

AntiVir 8.2.1.224 2010.05.03 TR/Patched.Gen

ClamAV 0.96.0.3-git 2010.05.03 PUA.Packed.ASPack

F-Secure 9.0.15370.0 2010.05.03 Suspicious:W32/Malware!Gemini

McAfee-GW-Edition 6.8.5 2010.05.03 Trojan.Patched.Gen

www.virustotal.com/tr tarama sonuçları.

Arkadaşlar, uyarımı kendinize hücum ve karalama olarak algılamayın. Eleştiri, sadece övgü dolu sçzler değildir. Daha iyi ve daha güzele yönelik her yapıcı uyarı, olumlu katkı verir. Benim yaptığımda budur. Şahsınıza ve güvenilirliliğinize değil, programın Vista sp2 de reset atma ve Avira9 (4 Mayıs 2010 güncelleme) virüs alarmı vermesidir. Reset atma sebebi, beta olması olabilir. Ama yukarıda verdiğim antivirüs programlarıın da virüs uyarısı vermesi dikkat edilmeye değer. Ayrıca, diğer antivürüs programları da herhangi bir virüs bulamadılar. Ama Avira ciddiye alınmalıdır. Ve virüs uyarısı vermesinin sebepleri araştırılmalıdır. Program, bildiğim kadarı ile sunmaya çalıştığı hizmetle benzersiz. Uğraşan arkadaşlarım, büyük bir özveride bulunuyorlar. Değindiğim hususun olduğunu da açıklamak, buda benim minnacık hizmetim olsun. Hayırlı geceler.

bendede avira var bugüne güncel tarattırıyorum tehtid yok, peki şöle birşey olabilirmi senin windowsunda bulunan bir virüsden dolayı exeye bulaşmıştır?

SpyDevil arkadaşım, dediğinde bir parça haklı olsan da www.virustotal.com adresinin sonuçları da ortada. 1991 den beridir blg. sahibiyim. Eğitici blg. Formatör öğretmeniyim. Nolur yanlış anlaşılmasın. Biraz blg. tecrübemin olduğunun bilinmesi için yazdım. Kolay gelsin.

Edited by spilay

SpyDevil arkadaşım, başına iş açtığım için üzgünüm gerçekten. Onca emeğin ardından problem çıkması biraz moral bozacak.Ama olsun. "Büyük zaferler, büyük savaşların ardından gelirmiş." değilmi. Kolay gelsin :)

SpyDevil arkadaşım, başına iş açtığım için üzgünüm gerçekten. Onca emeğin ardından problem çıkması biraz moral bozacak.Ama olsun. "Büyük zaferler, büyük savaşların ardından gelirmiş." değilmi. Kolay gelsin :)

yok yok söylemen iyi oldu ancak içim şu yüzden rahat taratıpda koydum ve söylediğim gibi yine taradım tehdit yok diyor önlemimizi alacaz artık tşkler tekrar bilgi için :rolleyes:

Yeniden başlattım olmadı fakat şunu yapınca problem kalmadı

fontlar yüklenmemiş ekranı geldiği zaman tamam diyin karşınıza çıkan fontları c:/windows/font dizinene kopyalayın sorun kalmıcaktır.

Gerçekten güzel olmuş tebrikler devamı gelir İNŞALLAH

Font problemi bende de çıktı, manuel yüklettim sorun yok.

Bir sonraki sürümde bu durum düzeltilir sanırım.

Şu an çatır çatır çalışıyor, teşekkürler emeği geçenlere... :drinks:

Sanırım fontlardan dolayı bazı arkadaşlar problem yaşıyolar, program kurulum dizini içerisindeki fontları "C:\WINDOWS\Fonts" içerisine yükledikten sonra bilgisayarınızı resetlerseniz probleminiz kalmayacaktır.

Edited by egemynet

Yaklaşık 15-20 dakikadır ağzım açık karıştırıyorum programı, Düşünce Harika, Tatbikat Mükemmel..

Windows 7 (32 bit) kullanıyorum, ne kurulumda nede kullanımda herhangi bir sorun çıkmadı.

fakat acizane bir iki konu hakkında fikir beyan etmek isterem :

1-) Bazı filimlerde Örneğin "Kategori : Diğer" yazıyor ama çift tıklanıldığında sağda "Kategori : Aksiyon" veya Dram vs. yazıyor...

(arama sonucunda veya en iyiler altında kategori : diğer ama tıklayınca gerçek kategori yazıyor, sebebini anlayamadım)

2-) data.html içine sağtık yasakkodu konulsa daha iyi olur kanaatindeyim..

(video kenar boşluklarında sağ tık menüsü için)

3-) Film izlerken anapencere kapatılınca bağlantı hatası veriyor (bu normal), dolayısıyla AnaPancereyi GörevÇubuğuna değilde SystemTray'a gönder olabilirse güzel olur.

4-) Fil izleme ekranı tam ekran olsa bile kodlar değişmediği için gereksiz gibi, tam ekran butonu olmasa , pencere genişliği sabit kalsa daha iyi olabilir.

(pence küçültüğünde video yarım kalabiliyor, büyültüğünde ise gereksiz boşluklar oluşuyor)

5-) Film puan sistemindeki gösterim bazen tıkanıyor. Mesela düşük puanlı bir fimlden yüksek notlu bir filme tıkladığımda rakam değişiyor ama resimsel gösterim takılıyor.

Örneğin düşük puanlı bir filmden BABA filmine tıkladığımda, not 9.2 ama gösterim eski filmin görselinde kalıyor, resimdeki gibi :

babak.png

Şimdilik yakalayabildiklerim bunlar. Üstünde ciddiyetle durulmuş harika bir çalışma. yeteneğinizi bilginizi tecrübenizi tam anlamıyla konuşturmuşsunuz. emeği geçen herkeze teşekkürler. Çok fazla film izleyen biri değilim. Hele netten şuana kadar hiç film izlemedim. DvdRıp olarak indirir, DvdPlayerımda Evde uzanaraktan rahat rahat izlerim, Monitör başında film izlemek keyif vermiyor artı vaktimde hiç olmuyor.

Ama yazılımsal olarak butür çalışmalara tamdestek veriyorum. Hernekadar benim pek işime yaramayacak olsada binlerce insan için müthiş bir çalışma olmuş.

Bütün içtenliğimle kutluyorum, AMS yi Sizler kadar (Spydevil, Kintaro, Egemynet, Talha_252 vs...) (nickleri yanlış yazmış olabilirim, ezberden yazdım, acelem var çıkmam lazım, kusura bakmayın :) ) iyi bilmeyi çok isterdim, insanı kıskandırıyorsunuz ;)

Üstünde çalıştığım bi projem var, sizin çalışmalarınızı görünce iştahım kesiliyor :(:D

Azminizi ve sabrınızı yitirmemeniz, bu mükemmel yazılımı BETA dan çıkartmanız dileğiyle ;)