Jump to content

Vidimov V1.2

KintaRo
 Share

Recommended Posts

Öncelikler yorumların ve geribildirimlerin için çok teşekkürler. Böyle içten konuşmalar bize gerçekten şevk veriyor. Ayrıca yaptığın çalışmalarını diğer çalışmalara bakarak şevkinin kırılması hiç doğru değil. Windows 3.1'i hatırlamıyorsun sanırım :) Ya da OtoKur'un ilk versiyonunu gördünüz mü? Buyrun:

http://img260.imageshack.us/img260/2849/adszvf.jpg[/CODE]

VidimoV'da bu şekilde. Hatalarla, sorunlarla beraber doğdu ve hepimizin sayesinde büyüyüp gelişecek. Otorup tek seferde mükemmeli yapamayız. Merdiven çıkmak gibi...

Programdaki sorunlara gelince.

1- "Diğer" adlı kategoriye tıklayınca başka konuların görünmesinin sebebi, biz filmleri veritabanına eklerken örneğin filmin konusu Korku ise korku kategorisine ekliyoruz. Ama Birden çok konusu var ise mesela "kokrku, gerilim, aksiyon" gibi o zaman Diğer kategorisi seçiyoruz ve tüm konuları yanına iliştiriyoruz. Bu olay ondan kaynaklanıyor.

2- data.html için de içinde bilinmedik özel bi kod olmadığı için o hiç aklımıza gelmedi ama olabilir tabii.

3- Evet o program stabilitesi için o şekilde yapıldı. Ama system trayda denenebilir.

4- Evet o konuda haklısın. Pencere sabitlenip sadece video tam ekran olsa daha iyi duracak. Spydevil yaz bunuda ajandaya :-)

5- spydevil yoğun ısrarlarım sonucu puanlama sistemi için yeni bir görsel hazırladı :D Bilindik yıldızlı sistem. Daha hoş duruyor ve yeni sürümde bu sorunda giderildi.

6- Herşey için tekrar teşekkürler :-)

• Replies 76
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Güncelleme: v1.1

Sürüm Notları:

-Version v1.1

Ayarlar ve İstatistikler bölümü eklendi.

Uninstaller özelliği eklendi [Program Ekle Kaldır + Yükleyici].

En İyiler, Favoriler, Arama ve Log bölümlerinde iyileştirmeler yapıldı.

Yan uygulamalarda iyileştirmeler yapıldı.

Gerekli yerlere ilerleme çubukları eklendi;

- Film açılışı

- Altyazı durumu

- Yedeklemeden geri dönüş yaparken

- Uninstall

- Font

Listelere sağ tık menüleri eklendi.

Görünüm olarak iyileştirmeler yapıldı.

Film listesinde kategori yazıları çıkartıldı.

Ana giriş ekranında iyileştirmeler yapıldı.

Duyuru bölümünde iyileştirmeler yapıldı.

Film süre bilgisini dakikadan, saat şeklinde düzenlendi.

Ek koruma özellikleri eklendi.

Movshare videolarındaki alt çubuk sorunu düzeltildi.

Font sorunu düzeltildi.

Savaş-Tarihi kategorisine ait filmlerde yapısal düzenlemeler yapıldı.

Site Güncelleniyor sanırım.

Bişey Sorucam?izlerken indirme yapıyormu?

İndirmeyi indirme yöneticilerine bırakabilirsin. Biliyorsunki Orbit downloader yazılımlarında izlenen videoyu indirmek için fare yanında indir diye çıkan bir uygulama var.

Zaten her izlenen video harddiske indiği için sadece bunu klasöründen almak kalıyor. IE alt yapısını kullanıyorsa ki öle video temp klasörüne indirilmiş olabilir. Bende bu tarz yöntemi kotalı arkadaşlarıma öneriyorum..

Bu arada bende sadece ana menüdeki;

-Bütün Filmler

-Yerli Filmler

-Yabancı Filmler

yazıları gözükmüyor.

Ve ayrıca pencere genişlik olayı yani örneğin yahoo video aracılığıyla izlenen bir video, programın belirlediği pencere genişliğine tam oturuyor. Ama örneğin Kutsal Damacana İtmen'ni izlerken movshare.com u kullanılmış bunu izlerken programın belirlediği genişlik videoplay a küçük geliyor ve alttaki duraklat,oynat,ses ayarları gibi video player ayarlarını göremiyorum.

Umarım 2. dediğimi anlatabilmişimdir.

Fikir mükemmel,program süper.

Bir problemle karşılaşmadım ancak, bir öneride, bence önemli bir öneride bulunmam lazım.

1.2 sürümü için bir öneride bulunayım:

Kullanıcı eklerken kullanıcının yaşını da belirtme olayı olsun.Tahmin edileceği gibi,eğer kullanıcı yaşı 18'den küçükse Korku,Erotik gibi 18 yaş üstü filmleri izleyemesin.Sadece bu kategorilerde de yok tabii mesela Suç kategorisi filan da eklenebilir.Ya da film film yapın diyeceğim ama o sakat iş biraz :)

Hemen akla şu cümle gelecektir tabii: "18 üstü yaş girilip koruma gayet rahatça aşılır"

O zaman şöyle bir şey de yapılabilir: Bir de 18+ film izlenirken programda 18+ şeklinde bir işaret (50px-18yas80_svg.png:D ) görünebilir.Böylece izleyen çocuğun anne-babası da çocuğun 18+ bir film izlediğini anlayabilir.

Bunu şu yüzden öneriyorum, internette takılan ve yaşı 18'den küçük birçok kişi var ve 18 yaş üstü filmlerin onlara bu şekilde açık sunulması hoş olmaz.

Edit : Bir de 1. mesajı güncellememişsiniz :)

Edited by morning

Öncelikle yorumlarınız için teşekkürler.

Site Güncelleniyor sanırım.

Bişey Sorucam?izlerken indirme yapıyormu?

Evet İzlerken indirme yapıyor ama kalite divx kalitesinde olmadığı için VidimoV'daki bir film, normal indirdiğiniz filmlerden daha az kota harcamaktadır.

Bu arada bende sadece ana menüdeki;

-Bütün Filmler

-Yerli Filmler

-Yabancı Filmler

yazıları gözükmüyor.

Ve ayrıca pencere genişlik olayı yani örneğin yahoo video aracılığıyla izlenen bir video, programın belirlediği pencere genişliğine tam oturuyor. Ama örneğin Kutsal Damacana İtmen'ni izlerken movshare.com u kullanılmış bunu izlerken programın belirlediği genişlik videoplay a küçük geliyor ve alttaki duraklat,oynat,ses ayarları gibi video player ayarlarını göremiyorum.

Umarım 2. dediğimi anlatabilmişimdir.

@mehmet; Font problemini v1.1'de çözdük ve çok fazla deneme yaptık sorunla karşılaşmadık. Sendeki versiyon ilk çıkan olaiblir mi? Eğer o ise güncellemeni, yok değil ise bilgisayarı restart edip tekrar denemeni rica ederim. Kutsal damacana örneğine gelirsek, filmi denedim ve o sorunla karşılaşmadım fakt ekran çözünürlüğüm 1680x1050 belki daha düşük çözünürlüklerde o sorun yaşanabiliyor olabilir. Not aldım teşekkürler.

asdasdji.jpg

Kullanıcı eklerken kullanıcının yaşını da belirtme olayı olsun.Tahmin edileceği gibi,eğer kullanıcı yaşı 18'den küçükse Korku,Erotik gibi 18 yaş üstü filmleri izleyemesin.Sadece bu kategorilerde de yok tabii mesela Suç kategorisi filan da eklenebilir.Ya da film film yapın diyeceğim ama o sakat iş biraz :)

Hemen akla şu cümle gelecektir tabii: "18 üstü yaş girilip koruma gayet rahatça aşılır"

O zaman şöyle bir şey de yapılabilir: Bir de 18+ film izlenirken programda 18+ şeklinde bir işaret (50px-18yas80_svg.png:D ) görünebilir.Böylece izleyen çocuğun anne-babası da çocuğun 18+ bir film izlediğini anlayabilir.

Bunu şu yüzden öneriyorum, internette takılan ve yaşı 18'den küçük birçok kişi var ve 18 yaş üstü filmlerin onlara bu şekilde açık sunulması hoş olmaz.

Edit : Bir de 1. mesajı güncellememişsiniz :)

@morning bunu iyi düşündün sağol çünkü bu ilerde başımıza bela olabilir ve aileler açısındanda pek etik olmaz haklısın. Bunuda not aldım.

Güncelleme: v1.2 Yayında!

İndirmek İçin:

http://www.vidimov.com/yazilimhakkinda.html[/CODE]

Sürüm Notları:
[code]Program v1.2

List iconları değiştirildi.

Direk izle özelliği eklendi;

- Film listesi
- Favoriler
- Arama
- Log
- En İyiler 

Ayarlar bölümüne yeni özellikler eklendi.

Ana giriş değiştirildi.

Kullanıcı ekle bölümü değiştirildi.

Yükleyici geliştirildi.

Uninstall özelliği düzenlendi.

Altyazılı film ayarlarından sonra çıkan progressdeki sorun düzeltildi.

Yardım bölümü eklendi.

Program v1.1

Ayarlar ve İstatistikler bölümü eklendi.

Uninstaller özelliği eklendi.

En İyiler, Favoriler, Arama ve Log bölümlerinde iyileştirmeler yapıldı.

Yan uygulamalarda iyileştirmeler yapıldı.

Gerekli yerlere ilerleme çubukları eklendi;

- Film açılışı

- Altyazı durumu

- Yedeklemeden geri dönüş yaparken

- Uninstall

- Font

Listelere sağ tık menüleri eklendi.

Görünüm olarak iyileştirmeler yapıldı.

Film listesinde kategori yazıları çıkartıldı.

Ana giriş ekranında iyileştirmeler yapıldı.

Duyuru bölümünde iyileştirmeler yapıldı.

Film süre bilgisini dakikadan, saat şeklinde düzenlendi.

Ek koruma özellikleri eklendi.

Movshare videolarındaki alt çubuk sorunu düzeltildi.

Font sorunu düzeltildi.

Savaş-Tarihi kategorisine ait filmlerde yapısal düzenlemeler yapıldı.

Program v1.0

- Beta sürümü yayınlandı .. 

Edited by KintaRo

VidimoV v1.2 - Türkçe

vidimov-kapak.png

iki alternatif indir:

http://rapidshare.com/files/388320047/VidimoV_v.1.2_.rar[/CODE]

[CODE]http://hotfile.com/dl/43339502/ec12c34/VidimoV_v.1.2_.rar.html[/CODE]

Direk link varken niye RapidShare/Hotfile'ye upload edesin ki? :whistle:

Saygilarimla,

CCoder.

bende anlayamadığım için cevap yazamadım zaten :)

Peki siz neden resmi sitenizde Rapid ve Hotfile kullandınız direk link varken ? Siteniz belleksizmi ? Önceki sürümde font Hatası veriyordu hatayı düzelttiğinize sevindik ve bir şey daha eski sürümdeki Giriş olayını kaldırsanız Tikle seyret kullanıcı adı filan olmasa dimiya. başarılar.

Peki siz neden resmi sitenizde Rapid ve Hotfile kullandınız direk link varken ? Siteniz belleksizmi ? Önceki sürümde font Hatası veriyordu hatayı düzelttiğinize sevindik ve bir şey daha eski sürümdeki Giriş olayını kaldırsanız Tikle seyret kullanıcı adı filan olmasa dimiya. başarılar.

hostta sorunlar olduğu için şu aralar siteye aktarmıyoruz

her seferinde listeden seçmek istemiyorsanız ;

Oluşturduğunuz kullanıcıya Sağ Tık > Oto Gir özelliği verebilirsiniz ..

[ Ayarlar bölümündende yapabilirsiniz ]

• 1 ay sonra...
  • 3 ay sonra...
  • 2 hafta sonra ...

:( sorun benden kaynaklanıyormus Sımdı Kurdum ve Kusursuz calısıyor Yalnız Bir Ek Olması Gerek BEnce.

Programı Kurarken mysql İstiyorya Onu Ya Sız Programın Icıne Kurun Yada direk bi link verin yada programda indir diyince direk kendisi indirsin Biz ona tıklayınca sıteye yonlendırıyor ve secım ıslemı felan var yanı programın kullanısı acısından mysql kendısı kurarsa daha yararlı olacakdır. siteye de eklersınız xp icin indir vista vsvs die bizde ona göre indirip 1 kere kurarız .

:( sorun benden kaynaklanıyormus Sımdı Kurdum ve Kusursuz calısıyor Yalnız Bir Ek Olması Gerek BEnce.

Programı Kurarken mysql İstiyorya Onu Ya Sız Programın Icıne Kurun Yada direk bi link verin yada programda indir diyince direk kendisi indirsin Biz ona tıklayınca sıteye yonlendırıyor ve secım ıslemı felan var yanı programın kullanısı acısından mysql kendısı kurarsa daha yararlı olacakdır. siteye de eklersınız xp icin indir vista vsvs die bizde ona göre indirip 1 kere kurarız .

yeni sürümde butür sorunlar olmayacak ;)

Upload yaptığınız sitelerden programı indiremedim, size zahmet başka alternatif sitelere de yüklermisiniz? :rolleyes:

Edit: tamam arkadaşlar indirdim programı, şimdi de programı inceliyorum sonra program ile ilgili yorumumu yaparım inş..

Edited by Kaprisil

• 11 ay sonra...