Jump to content

İnternet Explorer'dan Rekor Düşüş!

pc-se7en

Recommended Posts

Dünya tarayıcı pazarında Internet Explorer'ın birkaç yıl önceki sarsılmaz liderliği, yavaş yavaş yıkılmaya başladı. Öyle ki, Internet Explorer, son 11 ayda %9 kullanıcı kaybederek, tarayıcı pazarında %68.32'den %59.95'e düştü.

İnternet Explorer'da Kırmızı Alarm

Internet_Explorer_7_Logo_red1268947386.p

Google'ın Chrome adı verilen tarayıcısı ise son dönemin en büyük çıkışını yaparak, %2.4 artışla %6.73'e yükseldi.

Habere göre Mozilla'nın Firefox'u küçük bir yükseliş ile %22.43'ten %24.59'a yükseldi. Safari ise en popüler üçüncü tarayıcı olurken, Opera dördüncülükte kaldı...

firefox yada opera ;)

ie bitecektir öle yada böle bütün avrupa N serisi windows işletim sistemi kullanıyo (win kullananların tümü yani) yakında MS tüm dünyaya N serisi vermek zorunda kalacak :)

firefox yada opera ;)

ie bitecektir öle yada böle bütün avrupa N serisi windows işletim sistemi kullanıyo (win kullananların tümü yani) yakında MS tüm dünyaya N serisi vermek zorunda kalacak :)

ie 8 windows 7'de reg ayarları ile hızlandırılabiliyor firefox'a gerek kalmıyor

benim kullandığım firefox ilk başlarda çok çöküyordu sonradan toparladılar o kadar çökmüyor firefox.

bende hiç çökmedi

Internet_Explorer_7_Logo_red1268947386.p

Hakikaten bu resim çok hoşuma gitti.Modifiye xplerde aslında ienin simgesi böyle olsa iyi olur.

Tarayıcı olarak Firefox süper,opera ve chrome bunalrda iyi.İE 8 iyi ama çok sekme açınca dengesizleşiyor.ama firefoxta bazen 30 sekme açıyorum gene iyi artı kaydet ve çık deyince oturuma geri dönebiliyorum.

firefox yada opera ;)

benim kullandığım firefox ilk başlarda çok çöküyordu sonradan toparladılar o kadar çökmüyor firefox.

En iyisi Firefox benim için

firefox en hızlısı..

mozilla firefox dan şaşmam gerisi çakma tarayıcı

IE olmayan bir Windows kollarından biri eksik ahtapot gibi olur. Ancak ne var ki IE popülerliğinin nerdeyse tamamını Windowsa borçlu, tıpkı WLM gibi... olmasa da olur yani.

Ve IEnin popülerliğini kaybetmesi IE8in yersiz piyasaya sürülmesinden kaynaklanıyor. IE7 zaten işimizi görüyordu, IE8 devrim yaratmadı.

benim sıralamam şu olur

1- Mozilla Firefox (eklentili) :wub:

2- Google Chrome (çöken sekmelere yaklaşımı oldukça etkileyici)

3- Opera (Turbosuz IEden farkı yok malesef)

4- IE (sadece ASP tabanlı sitelerde kullanıyorum. bide botlarda :D )

5- Safari (Hiç kullanmadım ama okuduğum kadarıyla güvenliği IE kadar bile değil)

yanlız dikkatimi çekti de güvenlik açığı sıralamasına göre gidiyor tarayıcıların sıralaması :lol:

Google Chrome ve Mozilla Firefox varken IE tekelinden kurtulma zamanı çoktan geldi de geçiyor demektir. W3 Html standartlarını bile kabul etmeyen bir firmadan bahsediyoruz.. Olay hızlı veya yavaşı bir kenarda bırakırtırıyor.. Deneyimli kullanıcılar chrome ve firefox'tan şaşmayacağını düşünüyorum..

explorer 9 bu tür yazılara son verecek kadar güüçlü bir sürümle karşınıza çıkacak...

bakalım explorer 9 hızını gördüğünüzde ne yapacaksınız?

Ne çıkarsa çıksın firefoxun kullanıcısı bilir işini ben şahsen şaşmam firefoxtan okadar rahatki ie benim için biteli çok oldu.

Microsoft messengere zorunlu günclleme getirdi fakat büyük açıkları olmasına rağmen ie6 ya getirmedi şaşılır durum.

Benm İçin Safari Oldukça Hızlı Gerçekten de oldukça hızlıdır. Güvenliği de 4 Güvenlik duvarı ile hallediyorum hepsi birbirinden bağımsız stabil çalışıyor ve zararlı sayfaları geçin reklam bile görmüyorum çok rahat ve hızlı reklamlar yüklenmeyince hız oldukça artıyor yani virüs taraması yavaşlatıyorsa reklamların yüklenmemesi hızlandırıyor.Ben memnunum Her tarayıcı Verimli ve güvenilir kullanılabilir bence yeterki tekniklerini bilin. Gerisi konfor meselesi. :D

Archived

This topic is now archived and is closed to further replies.

• Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...